Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ez az álom? Lehet...

Mit jelent ez az álom? Lehet valami összefüggés aközött, hogy elhívtam egy csajt randira és a közeljövőbeli válasza között?

Figyelt kérdés
Egy olyan helyen voltam, ahol (a valóságban az előző csajt, akinek udvaroltam, mindig ott vártam) fák és sáros részek vannak/lehetnek. Elmentem az általános iskolába, ahol régebben tanultam. Ott egy kicsit hülyültem a többiekkel. Majd elmentem egy gimihez (ahhoz, amelyikben az a csaj tanul, akit tegnap elhívtam egy randira). Elkezdett "üldözni" (ez kb. olyan lehet, hogy üldözőből lesz valaki üldözött). Közben felszálltam egy buszra, mentem egy kört vagy egy megállót (erre már nem emlékszem), Ő is ott volt a barátnőjével és megint el kezdtek üldözni, majd az egyik helyen leültem és akkor ők is utol értek. Kicsit elkezdtünk beszélgetni (majd felébredtem). Az üldözés közben egyik legjobb haverom felhívott, mondta, hogy csalódott bennem, mert nem találkoztunk, pedig vártam rá a fás hely és az általános iskola közötti időben. Egy kis sírást hallottam, majd utána semmit sem, tök néma volt a telefon, de nem tette le. Majd letettem én. És ezután ültem le (úgy gondolom, hogy a haverom miatt tehettem meg).

2014. aug. 22. 11:38
 1/1 fm8 válasza:

Az álmod csak azt jelenti, hogy ez a téma foglalkoztat. Álmokból nem lehet meghatározni a jövőt. Ezek egyszerűen csak a tudatalattidban feldolgozandó képek, helyzetek összjátéka.

Régebben hittek abban, hogy az alvás közben átélt eseményekből meg lehet állapítani, hogy mi fog bekövetkezni, de ez még 100 éve volt, amikor a tudomány nem vizsgálta meg közelebbről ezt a kérdést.

Ma már tudjuk, hogy az álmok az éppen aktuális problémák, vagy semleges helyzetek kiértékelése egy alacsonyabb tudati szinten.


A dologban a kakukktojás Adler Jung volt, aki azt állította, hogy van olyan, hogy kollektív tudattalan, ami tulajdonképpen az emberiség "közös elméjét" jelenti. Ezen elmélet nyomán eljuthatunk arra a következtetésre, hogy érzékelted a csaj gondolataid, vagy a fejében meghúzódó szándékokat, és ennek levetülése volt az álmod. Azonban hadd hívjam fel a figyelmet arra, hogy ez egy gyenge lábakon álló elmélet, tudományos bizonyíték nélkül.


De ha mégis érdekel ez a vonal, akkor megbízható szakirodalomból tájékozódj, ne pedig mindenféle bloggerek írásait olvasd, akik már a saját kívánt valóságukhoz hajlítják Jung munkáját.

Egyébként Jung sokat foglalkozott álmokkal a terápiái során, és így születtek meg a "kollektív tudattalan" illetve "szinkronicitás" elméletei.

2014. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!