Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » A test elhagyása csupán...

A test elhagyása csupán puszta illúzió volna?

Figyelt kérdés

Sok ember állítja, hogy meditálás alatt; vagy alvásparalízis jellegű jelenségek mellett, valamilyen rövidebb időtartamra sikerül a lelkének kilépni a testéből.


Az előbb két dolgot álmodtam.

Első:

Az egyikből csak arra emlékszem, hogy valahová/valamiért fel akartam menni egy pláza lépcsőházához hasonló helyen.

Azt vettem észre, hogy más az út, mint lennie kéne. Olyan volt a végén, mintha egy fehér kőcsúzdában másznék felfelé és mikor kiértem volna már olyan meredek és szűk volt, hogy alig tudtam kimászni belőle.

A lényeg, hogy egy parkolóba kerültem és ismerősnek tűnt a hely, majd hirtelen a szememmel lenéztem (talán oda ahová menni akartam) és akkor lassan felébredtem olyan jelenség mellett, hogy forog szemem és sikiítás/kiabálásszerű hangot hallok a fülemben, mint amit a mikrofonok csinálnak.

Második:

Kint álltam egy erkélyen. És a villanypóznán lógott egy fennakadt elég nagy plüssmedve, talán arc nélkül. Nem volt sem nappal, sem este. Azt hiszem az egén voltak csillagok.

A lényeg, hogy felnéztem és úgy éreztem hogy kiugrok a testemből. Éreztem, hogy már csak a lelkem megy tovább. Meg akartam nézni más helyeket (mert repült a lelkem és nem volt súlya), de rádöbbentem, hogy igazából ez rohadtul nem a valóság. A valóság nem ilyen és nem lehetek ott ahol vagyok.


Több alvási paralízisem volt már. Sokszor volt olyan érzésem, hogy elhagyom a testemet és több alkalommal beláttam, hogy amit látok nem a valóság. Pedig volt olyan érzésem is, ami valósnak tűnt.

Most akkor csak illúzió az egész jelenség vagy mások mást tapasztalnak?


Nem tudom az számít-e valamit, hogy elég fáradt voltam előtte és hallottam egy elég furcsa galambot. Ilyen galambot még nem hallottam.

Ezen események után meg mindig olyan kipihent leszek.


Közvetlen az álom után még akartam volna kérdezni valamit, ami tök logikusnak tűnt, de már nem emlékszem rá. Valamit a fel-le nézéssel meg alfa állapottal kapcsolatban.


Van aki már valaha elhagyta a testét és komolyan ért el vele valamit?



2015. jún. 17. 08:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mert én legtöbbször álmom végén belátom, hogy nem a valóság volt. Álomban nem mindig nyilvánvaló.
2015. jún. 17. 14:06
 12/17 A kérdező kommentje:
Egyébként egyik story sem kitaláció. Csak lehet egy kicsit túlkapom :P
2015. jún. 17. 14:08
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát Lucifer már ne is haragudj de Te szerintem disszociatív személyisegzavarban szenvedsz. Vagy még annál is rafináltabb troll vagy mint amilyennek gondoltalak.
2015. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"Te szerintem disszociatív személyisegzavarban szenvedsz."

Szerintem abban pont nem szenvedek. A borderline személyiségzavarban sem, ha érdekel.

Amit nem zártam ki az a depressziós és szorongásos semélyiségzavar, más nem hiszem hogy jelentős.


Troll meg nem vagyok. Mert nem azért vagyok az oldalon, hogy kárt okozzak és játszak másokkal vagy éles adatokkal éljek vissza.


Esetleg még ambivalencia van bennem.

2015. jún. 17. 14:27
 15/17 A kérdező kommentje:
2015. jún. 17. 14:47
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

Én arra lennék kíváncsi, hogy aki annyira pontosan tudja a különbséget álom és testelhagyás között, az mivel igazolja és bizonyítja, mivel az ezotéria nem egzakt tudomány?

Egy időben nekem is voltak hasonló élményeim, és meg mertem kockáztatni, hogy a tudatom elhagyta az alvó testemet.

Rendszeresen felkeltem reggel, szokásos módon összekészülődtem és bementem dolgozni. Csak később vettem észre, hogy ez nem a valóság és ilyenkor megrémültem ,hogy otthon hagytam a testem védtelenül, egymagára. A távolságot valós távolságnak érzékeltem, de nem akartam megtenni ugyanazt az utat visszafelé is, hanem próbáltam minél előbb visszahelyezni a tudatomat a testembe, tehát felébredni. Valóban védtelennek hittem a testem, mert akkor azt éreztem, hogy ha bármi történik, pl. betörés, tűz, akármi, nem vagyok ott a testemmel. Ezért hiszem a mai napig, hogy ezek nem egyszerűen álmok voltak. Annyira élénkek voltak, hogy néha már ébren sem voltam biztos benne, hogy ébren vagyok. Egyszer csak kigondoltam, hogy ha legközelebb ilyen lesz, megcsípem a kézfejemet.

Az érdekes az egészben, hogy erre az elhatározásomra emlékeztem amikor ugyanez az 'álom' megtörtént és tényleg megcsíptem a kézfejem. Nem éreztem semmit, ezért rögtön tudtam, hogy ez már megint az a valami, az az állapot.

Viszont jó ideig nem tudtam, hogy hogyan meneküljek ki belőle, mert hogy amikor rájöttem mi a szitu, rögtön menekülési kényszerem lett. Ere nem olyan régen, pár hónapja rájöttem véletlenül: Semmi mást nem kell tenned, mint behunyni a szemedet, és valami teljesen egyszerű, valóságos emlékre gondolni. pl. arra hogy beszélgettél az eladóval a közértben, vagy játszottál a kertben a kutyával, bármi egyszerű hétköznapi dologra.

Nem tudom mi lehet ez, és jó lenne ha más sem írna semmit állításként, mert nincs semmire bizonyíték, tény, hogy érdekes.

Egyébként meg szoktam figyelni Lucifer hozzászólásait, és nem tartom unatkozó trollnak.

2015. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%
16#voltam. elnézést, de lehet nem voltam egyértelmű, mert közben ügyfelek jönnek, és részletekben írtam meg a mondatokat. Szóval ha egy valóságos, hétköznapi dologra gondolsz, rögtön visszatérsz és felébredsz. Az a legjobb, ha már előre be van tervezve egy ilyen emléked és majd arra gondolsz ha menekülni akarsz. Nekem most már el van tárolva ilyen, és mindig azt szedem elő. Eddig kétszer fordult elő, hogy szükség volt rá és mindkétszer bevált.
2015. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!