Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem tudok kommunikálni...

Miért nem tudok kommunikálni vele? Egy nemrég elhunyt szerettemről van szó

Figyelt kérdés

Nyáron vesztettem el gyerekkori legjobb barátomat, együtt nőttünk fel, iszonyatosan közel állt hozzám már családtagnak tekintettem. 22 évesen halt meg tehát abszolút váratlan volt és tragikus.


Sokszor álmodtam vele azóta, és egy dologban az összes hasonlít: nem tudok szóba elegyedni vele. Sokszor van amikor az álmában egyszerűen csak tud valamit de fogalma sincs honnan vagy miért (pl amikor nagyon sietsz valahova tudod hogy oda kell érned időben de fogalmad sincs miért futsz). na, nekem legelső alkalommal amikor megjelent ez volt, egyszerűen tudtam hogy ha hozzászólnék egyszerűen eltűnne, így csak néztük egymást, vigasztalóan/szomorkásan rámnézett, megölelt majd fekébredtem.


azóta is álmodtam vele jó párszor (épp mára virradólag is) de soha nem tudok vele beszélni. miért lehet ez? bennem lehet valami gátlás? úgy értem sokan tudnak éber álmodni (irányítani az álmukat), akár repkednek vagy hasonló, én meg nem tudok vele beszélni mert egyszerűen álmomban is érzem hogy "nem lehet".


másnak is volt már hasonló?


2015. dec. 17. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem szokatlan. Egyszerűen érzed a távolságot közte, és közted, a halál, és az élet között. Időbe fog kerülni a feldolgozás, addig sajnos számíthatsz ilyen álmokra.
2015. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

és utána szerinted képes leszek beszélni is vele?


persze tudom hogy az sem ő lesz csak az elmém kivetülése, tisztában vagyok ezzel de akkor is olyan hiányérzetem van hogy gyakran látom de hozzá nem szólhatok. ha beszélne hozzám legalább a hangját újra hallhatnám már az nagyon jól esne, tökmindegy hogy "az én gondolataimat mondja".

2015. dec. 17. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha fel tudod majd dolgozni a helyzetet, vagy legalább megbékélni vele, akkor vagy beszél majd álmodban, vagy elmaradnak az ilyen álmok. Nekem 8-10 éve vannak hasonló álmaim, bár tudok beszélni az érintettekkel, de még mindig visszatérnek, nem is túl ritkán. A megbékélésben sokat segít, ha nem a veszteségre gondolsz, hanem arra, amit azáltal nyertél, hogy barátok voltatok. Első sorban a kellemes emlékekre gondolok ez alatt.
2015. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!