Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » A vak emberek vajon álmodnak?

A vak emberek vajon álmodnak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 14:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szerintem sem hülye kérdés!sőt érdekes:)azt tanultuk az iskolában, hogy mindenki álmodik többször is egy este folyamán, de nem feltétlen emlékszünk rá utána. Tehát a vakok is álmodnak:)sajnos arra nem tértünk ki, hogy milyen formában, de pl. egy született vakot és egy olyat, aki elvesztette a látását nem lehet összehasonlítani, mert az utóbbi esetben vannak visszatérő képek.Volt a tv-ben egy vak festő nő, aki megvakult egy balesetben és a régi emlékképeit festi le:)
2010. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
az én gyógymasszőröm vak születésétől fogva, és azt mondta, h ő álmodik. ahogy mi álmunkban a körülöttünk lévő világot látjuk, úgy ők ish a sajátjukat. nem tudhatjuk ők mit látnak a világukban, hiszen az egy dolog, h azt mondják sötétséget.. de a született vakok vajon tudják e milyen a sötétség? nagyon érdekes, ő azt mondta, h olyan mintha egy saját világa lenne, ami csak az övé :)
2010. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
39%
Már miért ne álmodnának?!És miért nem képekben?Attól hogy nem látnak még van egy saját belső elképzelésük a környezetükről és a benne élő emberekről....ez egy borzasztó buta kérdés és sztem kicsit úgy gondolsz a vak emberekre mint az állatokra vagy én nem is tudom,ezt a kérdést úgy tetted fel mintha egy kutyáról lenne szó és aminek sosem tudhatnád meg a valódi megoldását mert nem képesek kommunikációra....szégyellhetnéd magad....
2010. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Egyszer voltam egy "Vak-kiállításon"... Olyan korom sötét volt, hogy még a telefont és a kvarcórát, öngyújtót is ki kellett tenni előtte, és semmilyen fény nem hatolt be a terembe. Átmentünk hídon, nekivezettek egy zöldséges pultnak, hintáztunk, csónakáztunk, stb... Valami különleges módon láthatnak a vakok is... A fülükkel, az orrukkal, az ujjbegyeikkel... Biztosan van a született vakoknak is vizualizációjuk, de annyira eltérhet a látókétól, mint amikor a Mátrixban a végén Keanu Reevs csak bizonytalan fényeket lát... Szerintem álmodnak! Kell, hogy álmodjanak! Kérdezzünk meg egy születése óta vakságra ítélt ismerőst!
2010. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Biztosan álmodnak,csak másképpen mint azok az emberek akik tényleg látnak.
2010. máj. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!