Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodom azt, hogy az...

Miért álmodom azt, hogy az apám a saját szemem láttára öli meg magát?

Figyelt kérdés
Már nem ez az első alkalom, hogy azt álmodom, hogy az apám, a szemem láttára ugrik ki az ablakon. (Emeletes házban lakunk a 3. emeleten) Még meg sem tudom állítani, mert mire odaérnék hozzá már túl késő. Apám és én köztem sosem volt rossz a kapcsolat, mégsem értem, hogy miért álmodok én ilyeneket.
2019. febr. 16. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem történt valami vele mostanában ami felzaklatta és te is látod hogy rosszul érzi magát tőle?
2019. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem történt semmi. Minden a normális kerékvágásban megy, ahogy szokott.
2019. febr. 16. 16:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Az álmainkban megmutatkozhat a legnagyobb félelmünk... Lehet, hogy tudatalatt félsz, hogy elveszted az apukádat,és ez ilyen álmokban jelenik meg.
2019. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes álom, jól körülhatárolható szimbólumokkal.

Apa, öngyilkosság. Mindkettő szimbólum a közös tudatalattiból nő ki.


Láttad a halálát is? Vagy véget ért az álom előtte?

Ez fontos, mert lehetséges harmadik szimbólumként többlet jelentést hordozhat.


Az apa a tekintély és védelem, védelmezés megtestesítője, a magabiztosság szimbóluma.

Jelezheti a lelki igényedet a nagyobb magabiztosságra és önmagadba vetett erősebb hitre.

Az öngyilkosság ha nem te követed el a karakter képviselte minőségre vonatkozik.

Az apagyilkosság a hatalom, tekintés és megfelelés elutasítása vagy az álmodó saját belső apaképének változása, illetve az álmodó személyiségének változása.

De itt nem apagyilkosság hanem apa öngyilkosság van, ami jelentősen módosítja az értelmezést! Tompítja az apagyilkosságot, hiszen nem te ölted meg őt, hanem te belőled jött létre egy álom amiben megölte saját magát.

Nehezen bocsátkozom innentől találgatásokba, mert ezek gyökér szimbólumok amiknek tudatos és tudatalatti jelentéseik is vannak.

A tudatos ebben az esetben a te kontrkét apáddal való viszonyodat jelentheti. A tudatalatti meg amint fentebb leírtam.

Innentől rád van bízva az értelmezés.


Üdv



Az apa halála viszont erős figyelmeztető jel lenne az üzletben való különös óvatosságra és küröltekintésre. Ez más szimbólum mint az első kettő összeolvasata!

2019. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
lehet szerepeket játszik és nem vállalja fel saját magát
2019. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak köszönöm a válaszát.

Az álomnak úgy lett vége, hogy apám meghalt. Én ott áltam az ablaktól fél méterre. A lábam a földbe gyökerezett, így nem tudtam megmozdulni. Le voltam sokkolva és egy hang sem jött ki a torkomon. Emiatt még segítséget se tudtam hívni. Aztán 1 perc szenvedés után felriadtam.

2019. febr. 18. 00:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Apád változást akar(kiugrik az ablakon). Ami azzal jár, hogy kilép az életedből(meghal). Tehát meg akarja szakítani veled a kapcsolatot.
2019. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

A Halál szimbólum a változás jele. Valami eddig benned élt meghal. Ez lehet az apádtól örökölt énkép, viselkedés minta, értékrendi dolog. Az önmagadról vagy a világodról alkotott képedben apád helye megváltozik.

Lehet hogy ez azt jelenti, hogy innentől lelkileg jobban képes leszel megvédeni magadat, mert már nem szorulsz "apád" védelmére.

Lehet teret enged a saját világodból eredő magabiztosságra.


Vagy a saját magad is kiválthatsz az emberekből tiszteletet, megébredt a saját tekintélyed. Ezzel felnőttebbé váltál.

(ettől a mondattól megborsódzott a hátam,[de lehet nekem van vele dolgom :)])


Így ezzel a plusz információval nyert többlet jelentés teljesen pozitívvá teszi ezt az álmot.


Arra gondolj, hogy manapság milyen esemény, helyzet történt veled ahol máshogy viselkedtél mint eddig.

pld. Kiálltál magadért és megvédted az érdekedet, ha eddig nem.

Magabiztosan válaszoltál egy nehéz szituációban.

valami hasonló történhetett veled.


Ezért álmodtad ezt. Az éber életbeni változásra reagált a belső életed egy változással.


Üdv

2019. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!