Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért van az, hogy ha nappal...

Miért van az, hogy ha nappal akarok aludni egyet, akkor rámjön az alvásparalízis?

Figyelt kérdés
Ez már nekem körübelül 1 éve van. Sokáig füveztem, de már leszoktam arról is 2 hónapja teljesen. Éjszaka sosem szokott ilyen lenni, csak akkor ha nappal véletlen tudok aludni, akkor éjjel nem.

#Alvásparalízis-alvás-éjszaka-álom
2019. márc. 28. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, nekem is csak nappali alvásnál, rendkívüli valósághű álmokkal, és incubus élménnyel. Hozzáteszem én sose füveztem, semmiféle tudatmódosítót nem használtam.

Szerintem semmi köze az ezotériához, megpróbálom leírni egyszerűen. Van egy biológiai ciklusunk, hogy a nap mely szakában mennyire aktív az agyunk. Ha egy olyan ciklusba alszunk bele, amikor egyébként ébren szoktunk lenni, az agyunk attól nem áll át pihenő időre, aktívabb marad, és szerintem ezért történtek ezek az élmények.

2019. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
A drog miatt van vagy valami miatt leépült az agyad. Egyik ismerősömnél alakult ki ilyen, hogy nappal sorra paralízisei voltak, miután egy évig herbálozott.
2019. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóra ne hallgass, én sose drogoztam, mégis van paralízisem 15 éves korom óta. Nekem is sűrűbben előfordul nappal, de régebben általában akkor volt, ha éjjel nem tudtam elaludni, vagy hajnalban.
2019. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló.. Eléggé elgondolkodtató a válaszod, ebbe még nem is gondoltam bele.. Köszönöm a válaszod. Második: Sosem herbáloztam, más drog szóba se jött nálam, csak a marihuanna. Köszönöm neked is a válaszod.

Harmadik:

Régebb nekem is csak éjszaka volt ilyen, de éjjel már tökéletesen alszom. 5 perc alatt bealszom, ha filmet nézek (minden éjjel nézek valami filmet, arra alszom be.) Mostanába csakis nappal szokott lenni ha sziesztázom, akármilyen álmos vagyok.. Köszönöm neked is a válaszod! U.I elsőnek mondom, hogy nem tudtam más témakörbe rakni a dolgot, álomfejtéshez áll a dolog a legközelebb.:)

2019. márc. 28. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmi köze a droghoz.

Tizenéves koromtól van alvásparalízisem, sosem drogoztam.

Változó mikor van, nappal is, éjjel is.

Valószínűleg az agyi aktivitáshoz van köze, ahogy fentebb írta valaki.

2019. márc. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szobád nem ólom falakkal van, így a melatonin szinted alacsony és érzékenyebb vagy a fényre. De ez csak feltételezés
2019. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Akkor most én is leírom a véleményem. Sajnos lehet a drogtól. Egész életemben jó alvó voltam. 4 éve 1x próbáltam a herbált 1x a rendes füvet. 1 éven keresztül utána rémálmaim voltak, alvásparalíziseim min 1 héten 2x 3x. Aztán csökkentek. Nem akarlak elkeseríteni, de 4 év után is van, hogy rámjön!Tavaly nem volt nagyon, viszont ebben az évben min 3x volt már sajnos. Ebből egyszer délután, egyszer éjszaka, egyszer pedig hajnalban.
2019. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Anonymus .--. válasza:

Hello! Most ébredtem fel éjfél körül eddig nem nagyon volt alvásparalízisem de ez borzalmasan félelmetes volt. Eleg sokat szívtam/szívok marihuanat (kb 2 eve rendszeresen) és ma pont egy tiszta napot tartottam. Alapból az elmult 3 napot atbuliztam es hajnalban ertem haza es most megorobaltam korabban lefekudni kb fel 12 kor. Ment is gyorsan elaludtam sosem volt vele problemam irto jo alvo vagyok barmikor barhol megy. De most borzalom volt tudtam ,hogy az almomban vagyok es nem tudtam kijonni nagyon ketsegbeejto elmeny. Nem tudom pontosan mitol jon elo de ilyesfele elmenyt csak akkor szoktam atelni ha jozanul alszom el.

Remelem neked es neked is csak egy veletlen volt. De azert megosztottam a tapasztalataimat.

Tovabbi jo alvast!

2019. nov. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!