Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Csak én utálom a horoszkóphoz...

Csak én utálom a horoszkóphoz fűződő sztereotípiákat?

Figyelt kérdés
Pl én Bak vagyok, és egyszerűen utálom, amit írnak róla! A leírások szerint iszonyatosan ellenszenvesek, pedig a legtöbb Bak egyáltalán nem olyan, amiket írnak róla. Egyáltalán ki találta ki ezeket? Emiatt utáltam meg teljesen az asztrológiát.

2020. nov. 27. 20:49
1 2 3
 1/26 Grimfox ***** válasza:
100%
Valódi asztrológiai könyvekben nem találsz ilyen leírást. Nem csak Bak vagy. Ez csak a Nap ház. Összesen 12 ház van az asztrológiában, és ezek együttese adja ki a valós személyiségképedet. Minden egyes horoszkóp teljesen egyedi. Nincs olyan, hogy bak vagy, ezért ugyanolyan vagy, mint az emberiség 1/12-ed része. Amiről te beszélsz, annak csak a nevében van köze az asztrológiához.
2020. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én se szeretem a sztereotípiákat, de magát az asztrológiát igen. Ezek a cédulák nem pontosak, és általában csak a napjegyről szólnak, holott nem csak a nap jelöl, hanem mellette meg a Hold, Merkúr, Vénusz stb.

Plusz. Egy jegy pozitív és negatív módon is megnyilvánulhat. Pl.: a rák nagyon gondoskodó, ugyanakkor ha ez a gondoskodás elmegy a túlféltés irányába az már negatív.

A bakokat általában hidegnek, és zárkózottnak szokták írni, meg karrieristának, de ez nem jelenti azt, hogy minden bak akkor másokat letiporva pedálozik. Viszont az biztos, hogy a bak ha kijelöl egy célt, azt szorgalmas kitartó munkával el tudja érni.

Szerintem egyébként minden jegyről van valami sztereotípia a magazinokból. Ezekben is van NÉMI igazság, de pontatlanok, és felületesek. Persze a legtöbben ezeket olvassák...

2020. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
2: az tény, hogy nekem már kiskorom óta voltak céljaim, most is van egy elég nagy (már évek óta) és azért küzdök, de az nem igaz hogy hideg meg barátságtalan vagyok. Szóval rám egy része igaz, de a nagyobbik része nem. Ez mitől függ hogy kire mi igaz belőle?
2020. nov. 27. 22:13
 4/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabadna bízni az ilyen Nők Lapja szintű irományokban, de ha egyszerűen mindenhol ugyanaz a negatív sztereotípia áll...ne mondja nekem senki hogy a zárkózottság meg a munkamánia annyira pozitív tulajdonság lenne, főleg nem egy nőnél (mivel az vagyok)! Pl ikrekről, mérlegekről mindig csak jókat írnak.
2020. nov. 27. 22:15
 5/26 Grimfox ***** válasza:
100%
Hogy a többi jegyben milyen bolygók álltak, amikor születtél. A Nap a bakban volt, (az asztrológia a Napot bolygónak tekinti), de a Merkúrtól a Szaturnuszig a többi bolygó helyzete is számít, és a Hold is bolygónak minősül. Összesen hét bolygóval, 12 jeggyel, és egy rakás állócsillaggal számítják a horoszkópot. Melyik házban mi állt, milyen állócsillagokkal milyen szöget zárt be a születési helyedről nézve. Ettől függ, mi igaz rád, mi nem. Egy teljes horoszkóp elemzés egy kisebb füzetnyi információ, és nem csak azt mondja el, hogy mivel Bak vagy, mi igaz rád.
2020. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igazából nekem a holdam és az aszc.-em is Rák, Bak merkúr, Nyilas vénusz és mars, Oroszlán jupiter és Ikrek szaturnusz. Tudom, hogy ez nem elég infó, de több mint a semmi.
2020. nov. 27. 22:24
 7/26 Grimfox ***** válasza:
100%
Én ikrekről, mérlegről általában csak rosszat láttam. Az ikreket általában minimum kétarcúnak, durvább esetben egyenesen tudathasadásosnak állítják be. A mérlegeket meg kb életképtelennek. Általában a levegő jegyeket ilyen széthullottnak, a víz jegyeket érzékenynek, és pszichotikusnak, a tűz jegyeket agresszívnak, a föld jegyeket meg karótnyeltnek jellemzik. A bak föld jegy. A bikára pénzorientáltan földhözragadtat szoktak írni, a szűzre meg rendmániás, hiperpedáns személyiséget. Horoszkópot nem lehet írni úgy, hogy az minden adott jegyben születettre igaz legyen. Horoszkópot kizárólag személyre szabottan lehet írni. De ebből az újságokban cikkező "asztrológus" nem él meg. Szóval fogja az alap szzereotípiát az adott jegyről, majd a hasára üt, és a kettőt összeszerkeszti egy napi/heti/havi horoszkóppá. Annyira hiteles, mint ha egy óvodás mesélne neked arról, amikor a szülei elvitték a jurassic park-ba.
2020. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Grimfox ***** válasza:
100%
Ennyiből már egy profi asztrológus tudna valami alapvető infót adni. Nagyon alapvetőt.
2020. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen, pont hogy ilyen földhözragadtnak állítják be a Bakokat. Pedig én rengeteget álmodozok, kb egész nap, inkább ilyen tekintetben víz vagy levegő jegyűekre hasonlítok. És én valamiért a legjobban a Vízöntőkkel és a Skorpiókkal jövök ki, nem tudom miért.
2020. nov. 27. 22:29
 10/26 Grimfox ***** válasza:

Abba gondolj bele, hogy nem biztos, hogy azért, mert vízöntők, és skorpiók. Az ó horoszkópjuk is ugyanolyan összetett. Valószínű hasonló állás lehet abban a házban, ami a társas kapcsolatokért felel, pozitív irányban, avagy egymást kiegészítő hatások, ugyanebben a házban.

Én nem is tudom, hogy ki milyen jegyű azok közül, akikkel jól kijövök. Nem tűnik fontosnak. A horoszkóp inkább az egyén számára fontos. Önismereti célú. Megtudhatod belőle, mit érdemes erősíteni, mit lenne szükséges erősíteni a jellemedben, és mi az, amit féken kell tartani, hogy a lehető legjobbat hozhasd ki magadból. Mások horoszkópja csak egy asztrológusnak mond bármit is, mert neki az a dolga, hogy azt elemezze. Amíg jól megértitek egymást, nem is lényeges, mi a horoszkópja a másiknak.

2020. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!