Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Vízöntő kora mikor fogja...

Vízöntő kora mikor fogja kezdetét venni?

Figyelt kérdés
Most ugyebár a Halak korának végén vagyunk, abban a korszakban, amiben 2160 éven keresztül a vallások határozták meg a Világ fejlődését, a most következő Vízöntő korát ellenben a tudomány és az igazolt tudás iránti emberi vágy fogja jellemezni...

2021. dec. 9. 12:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mi a baj a #4 válaszommal?

Régen többnyire csak a papság és néha az uralkodók voltak írástudók. Ők rendelkeztek az akkor ismert világ tudásának a legjobb magyarázatával. A tudományban Isten átneveződött véletlenre. Azokra akikre jelenleg nincs logikus magyarázat.

Régen ebből nyilván több volt, mert nem rendelkeztek megfelelő eszközzel.

2021. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Vannak asztrológusok, akik ezt az időpontot a 2020. december 21. napi Jupiter-Szaturnusz együttálláshoz kapcsolják, ha ezt elfogadjuk, már benne vagyunk a Vízöntő korában.

De átmeneti időszak mindig van, ezért szinte lehetetlen napra pontosan meghatározni a pontos idejét.

2021. dec. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
+ekkor mindként sorsbolygó a vízöntőben állt együtt, ez az alapja.
2021. dec. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de valaki elmondaná, hogy ezeket a korszakokat mi alakítja ki? Link vagy videó is jó...
2021. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
33%

14 szerintem elmélet.

De lehet hogy van rá valami csoda magyarázat

2021. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14 vagyok. Én úgy tudom a Földnek valamilyen tengelyének változásával kapcsolatos, csak részleteket nem tudok, és ezért kérdeztem, mert érdekelne.
2021. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#14 -esnek


2160 éves periódusok ezek, amik a nagy napciklus 1/12-ed időnyi részei.


Utóbbi 25920 év, ennyi idő, ameddig a tavaszpont az Ekliptikán "körbejár". Ez egy fiktív égi pont, ami az Ekliptika és az Equátor metszéspontja (két ellipszisé), a két metszéspont közül az, ahol az Ekliptika az Equátor felé emelkedik (ez kb. márc. 21., a tavaszi napéjegyenlőség ideje).


Ezt persze Föld-központúan kell értelmezni, mert az asztrológia mindig is Föld-központú volt, tehát az Ekliptika így a Nap látszólagos útja a Föld körül.


Ugye hagyományosan 12 jegy helyezkedik el a zodiákuson (5-5 fokban meghosszabbított sáv az ilyen értelemben vett Ekliptika mentén, ami mögött a csjegyek elhelyezkednek), így 12 részre elosztva a 25920-at 2160 éves periódusokat kapunk.


A tavaszpont helyzete összefügg a világkorszakokkal, pl. a kos korszakban egyértelműen a kos jegyében haladt, de úgy tudom a kozmikus mozgások miatt már vannak eltérések (de az asztrológia akkor is mindig a tradíciót veszi alapul, nem a kizárólag a konkrét pontos égi állásokat, ez már az asztrozófia).


Azért haladnak a zodiákusjegyeken visszafelé a korszakok, mert a tavaszpont is úgymond hátrál.

2021. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!