Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Vannak, akik komolyabban...

Vannak, akik komolyabban foglalkoztak asztrológiával, hittek benne, aztán rájöttek, hogy hülyeség? Esetleg fordítva? Hogy történt?

Figyelt kérdés

Van köztetek - vagy ismertek olyat - aki egészen komolyan foglalkozott asztrológiával (tehát nem ilyen Nők lapja szinten, meg nem is arra gondolok, amikor nagyon fiatalon mindenféle iránt érdeklődik valaki), aztán egyszercsak rájött, hogy kamu és semmi értelme? Mi történt? Mi volt ez a pont?

Akivel fordítva történt ez, tehát nem hitt benne, aztán mégis, az is leírhatja, hogyan történt.



febr. 7. 18:18
1 2
 1/13 Bálvány ***** válasza:
62%
Azért tisztázzuk, mit is jelent hogy 'komolyabban' foglalkozott vele. Véleményem szerint ez 2-3 év belemélyedés minimum, valamint több szakkönyv elolvasása és tanfolyami részvétel.
febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Igen, ezt jelenti a komolyabban.
febr. 7. 18:41
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Én belemélyedtem, több mint két éve intenzíven foglalkozom vele, két tanfolyamot is csinálok egyszerre.


Én nem állítom hogy totál hülyeség, de abban biztos vagyok, hogy a modern asztrológia totálisan eltorzította, és nagyon sok félreértés van benne, főleg a Vízöntő jegye terén.

febr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3.:Kifejtenéd kérlek,hogy miért főleg a Vízöntő terén?
febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
válaszoltam privátban
febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5.Nem kaptam semmit..(4-es vagyok)
febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
akkor nem te voltál, akkor bemásolom ide
febr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom Vízöntő Napod van-e de a privát üzenetírónak az volt, így ezért írtam azt (most csak bemásolom, mert nem akarom újra leírni ugyanazt és hosszú lesz).


Vízöntő Nappal már Oroszlán analógiákat is hozol mert ez egy száműzött pozi, nyugi nekem is ez van, de egyébként ez a kombó máshonnan is elérhető. Mondom, hogyan jönnek létre.

1. Vízöntő Nap

2. Oroszlán Szaturnusz

3. Szaturnusz-Nap kapcsolódások (itt mindegy a jegy, az csak színesíti a dolgot ha egész más jegyekbe kerülnek, de nyilván legerősebb ha ezek az Oroszlán-Vízöntő tengelyen vannak)

4. Szembenállások (bármilyen bolygó) az Oroszlán-Vízöntő tengelyen.

Vannak olyan állások amik inkább az egyik analógiát erősítik, pl uralmi Nap vagy Szaturnusz ami nem érintkezik a szembenlévő jegy analógiáival, több kombó is létezik erre. Viszont ha az egyik túlsúlyba kerül, akkor a másikkal tudod megoldani.

A Vízöntő Nappal közel sem biztos, hogy a Vízöntő jegye lesz erősebb, lehet hogy az Oroszlán. Ez a radix többi részétől függ, hogy mit támogat. Van két ember ugyanolyan szembenállásuk van ezen a tengelyen, 3 hét van közöttük és nem gyors mozgású bolygókról van szó, de nem is transzcendensekről. Szaturnusz uralomban vele szemben a Jupiter az Oroszlánban mindkét személynél. Viszont az egyiknél még egy becsatlakozás van a Vízöntőbe úgy hogy ez egy fővilágosító, de a másik világítója is kapcsolódik a Szaturnusszal urak mentén. Lényegtelen. A másik személynél uralmi csere van a Nap-Jupiter terén és egy trigon is kap a Napja az Oroszlán Jupitertől.

Az első személynél a Vízöntő jegye erősebb, a másiknál az Oroszlán, és képzeld, surlódtak és pont ezeket az analógiákat hozták, szembenálltak.


Ha elolvasol egy Vízöntő jellemzést, az tele van Kos és Ikrek analógiákkal, egy kis Nyilassal meg Halakkal színesítve.

Tisztázzuk.

- A Vízöntő nem tud kapcsolódni és csevegni spontán, a humora se olyan, amit elvárna az ember (Ikrek)

- Nincsenek hirtelen spontán ötletei (Kos)

- Nem robban ki egyszer csak (kos)- nyilván egy személy kirobbanhat ha van erős mars kapcsolódás vagy kos szaturnusza van tudok ilyen embert is.

- Nem csatlakozik segítő szervezetekhez amik empátiát csikarnak ki belőle (Halak)

- Nem reménykedő idealista (nyilas)

A lázadás se olyan hogy kimegy gyújtogatni és ütközni meg harcolni (Kos, Skorpió).


Amilyen valójában.

A lázadás az olyan értelemben értendő rá, ha mondjuk csatlakozik valahová és van egy vezető az adott helyen, és neki már tekintélye van. A Vízöntő észreveszi ha vmi már nem működik és kialakít egy saját keretrendszert, vagyis úgy látja váltiztatni kéne, min kéne változtatni. Hozom az én példámat. Több asztrológia csoportot megjártam már és két tanfolyamot is pedig csak 2,5 éve foglalkozom vele. Egyszerűen olyan elavult és semmit mondó módon folyik hogy nem igaz és neves emberek hirdetik a helytelen ostoba együgyű elméleteket (csak mert az jól bevált, tradíció, alapok stb), hogy mi az hogy én megkérdőjelezem. Mit képzelek? Csak egy senki vagyok. Ezek már több évtizede foglalkoznak vele, te meg ide jössz megkérdőjelezni. Hát repültem az összes csoportból mert tényleg azt kellett bámulni ahogy terjed a hülyeség és egyértelműen össze van kutyulva az egész. Eleve a tradíció mi a faszt keres a baknál, meg a világosság - ezek mind oroszlán analógiák, a hierarchia is (azaz a természet rendje, a Nap az ura). Én náluk látom ezt és be is vonzom őket. Szerintem korlátoltak, ő szerintük meg egy őrült nem normális vagyok, aki nem felel meg a normalitásoknak. Tudod ők társadalmi szerepekben hisznek, és azoknak akarnak megfelelni, a szerepedhez méltóan kell viselkedned. És nem gondolkodnak olyanokban hogy mi lenne ha másképp próbálnánk ki, eleve nem próbálnak ki szokatlan dolgokat mert az mem normális meg az nem valóság, hülye vagy és kész. Nem írtam hogy nekem az ellentétben a vízöntő erősebb, nálad nem tusom hogy van. De ha a nap van ott akkor valószínűbb hogy más bolygó is csatlakozik hozzá pl merkúr. De van oroszlán telihold is, ilyet is ismerek amúgy és nála is megjelennek ezek a témák. Ráadusul ez dupla vízöntő így a nap is az egyes házába kerül. Most nem megyek bele az ő történetébe, de ez a tengely arról szól, hogy ha megnövekedik az ego, azaz azonosulni akarsz egy szereppel, mert épp abban vagy és ahhoz méltónak kell viselkedned akkor jöhet egy ilyen zuhanás, koppanás. Bővebben itt: https://www.youtube.com/watch?v=7qYOMWnbJS8&t=976s

sokan még ezt a témát se képesek normálisan értelmezni. Lekorlátozzák a politikára, pedig nem csak abbanmegélhető. Én nem foglalkozom politikával mégis megélem. Akkor máshol, jelenleg az asztrológiában.

Annyi van hogy ha vízöntő erős eleve az élet is úgy hozza, hogy azt érezd nem tartozol sehová, inkább elzárkózol, vagy megpróbálsz normális lenni, a normáknak megfelelni - próbáltam ezt is amúgy, csak nem sikerült normálissá válnom, de ehhez az egyéniséget el kell taposni.


Ide tartozik még a tolerancia is, ha az ember eléggé toleráns akkor semmi se hökkenti meg ami furcsa hanem természetes. Én nekem ezért viccesek a leírások, hisz semmi fura nincs ezekben, ilyen és kész. Engem pl sose tudtak elfogadni olyannak amilyen vagyok mert be akartak tenni vmi keretbe és normálissá tenni. Mivel ez nem sikerült, kivágtak az életükből. Én az oroszlánoknál látom ezt hogy kivágnak embereket az életükből és elég sok szokott lenni náluk az ilyesmi, ilyen tocix meg olyan toxic emberek. Nyilván vannak ilyenek, de sok esetben arról van csak szó hogy nem elfogadóak, elvárásaik vannak és a másik nem felel meg ennek, és betudják betegnek, nem normálisnak, és kivágják őket. Ha te vagy a vízöntő fél, téged vágnak ki és jön a kirekesztődés.

Régen utáltam kilógni és más lenni, de normális se akartam lenni, azt akartam hogy fogafjanak el úgy ahogy vagyok (ami annyit jelent h nem szólnak bele az életembe és nem adnak kéretlen tanácsokat se, hanem hagynak szabadon élni hát ez nem történt meg).

Ja és még valami: ha felülsz a hullámokra akkor hagyod alakulni a dolgokat és majd lesz valahogy (nem irányítod), persze ez se jó ha túlzásba esel, akkor meg kb semmi célod, csak mész ahová visz az élet. Én ezt csinálom és közben döntök, utálok tervezni 100 évvel előre, hülyék ezek komolyan. Az Oroszlán az önuralom, az önkontroll, az elvárások, a szerepek, a tradíciók, a jól bevált, az önmenedzselés, a vállalkozás. Az önuralom nem rossz dolog, mert ha van akkor már nem tehetnek meg bármit veled, ha ezt fejleszted, akkor jobban is jársz. Mivel a túlzptt elfogadás és tolerancia, előítéletmentesség csak szívás tud lenni, ezt már megtapasztaltam. Ha intoleráns vagy, az a menő. Lehet ez csak az én szemüvegem, de én ezeket tapasztalom, a nagy intoleranciákat hogy semmi elfogadás nincs, csak elvárások. Nem nyitottak új elméletekre, csak a jól bevált lefektetett dolgok, meg azokat meg se merik kérdőjelezni, mert hülye vagy ha ezt megteszed. Lehet hogy nem merik. Ők azt mondanák tisztelik a hagyományokat és aki régebb óta foglalkozik vele annak nagyobb a tudása, akkor ő biztos jobban tudja, így hát hallgatnak rá. Najó nagyon hosszú lett, csak kij9tt belőlem mert folyamatosan elküldenek a francba és már ott tartok hogy magamnak írogatok elméleteket amiket a kutya se olvas el (mert inkább a valóságban fog élni meg még a netes kapcsolatokat cikinek tartják az emberek, itt tartanak még, egy nagy nulla az egész, korlátolt népség, nincs kedbvem hozzájuk)

febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
Köszönöm szépen!Olvastam már hasonlót,de ebben sokmindennel egyet is értek.Vízöntő napom van.9 éve nem beszélek emberekkel,mert unom Őket(Ugyanolyan életek).Viszont Engem vonz a halál.Szeretnék úgy meghalni,hogy közben Bennem van egy örömrúd.Vagy a másik véglet,amikor azt szeretném,hogy utána kivéreztessen az illető.
febr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Persze, a Szaturnusz a véget is jelenti valaminek a lezárását és a tél negyede is erről szól (Halakban meg kb semmi leszel, feloldódsz de ott már a Jupiter uralkodik).


A véreztetést inkább Marsra tenném, Kos és Skorpió jegyekben áll e valami? Bár a halált a Skorpióhoz is szokták sorolni (Koshoz semmiképp se de a vérzés ott is előjöhet)


Én azért néha még beszélek emberekkel de mindig rájövök hogy nem kéne. Halállal én is foglalkoztam, de csak olyan értelemben hogy vége mindennek, dolgoztam patológián is (nem halottakkal, szövettanon, de azért mégiscsak ott volt egy hullaház mellettünk)

febr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!