Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért támadják az asztrológiát...

Bonatus kérdése:

Miért támadják az asztrológiát olyanok, akiknek halvány foglmuk sincs róla?

Figyelt kérdés

Sem az alapjairól, sem a működésének módjáról, egyáltalán semmilyen szinten a leghalványabb dunsztjuk nincs?

Itt is van a fórumon egy rakás ember, aki csak azért teszi be a lábát az asztrológiai témájú topikokba, hogy kifejtse, hogy ez egy hülyeség. Mint a parasztbácsi, amikor bemegy az állatkertbe, rábök a zsiráfra és közli, hogy ilyen állat pedig nincs. Max. azzal módosíthatnám a régi viccet, hogy sokan inkább kitekernék a zsiráf nyakát.

Ennyire veszélyeztetve érzik a hitüket?


2011. márc. 7. 22:36
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
37%
Miért hiszik azt azok, akiket érdekel a dolog, hogy bármit is tudnak róla?
2011. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
31%

Milyen hitemetérezném veszélyeztetve? Szerintem te érzed így és ezért kapaszkodsz minden hülyeségbe.

Nekem tudásom van. Amíg azt valaki meg nem cáfolja bizonyíthatóan,addig nekem beszélhet.

2011. márc. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 Vadmeggy ***** válasza:
41%

Mert nem tudomány. A tudomány tényeket magyaráz tényekkel. Az asztrologia pedig megpróbál olyan válaszokat adni bizonyos kérdésekre, amiket vagy elhiszel vagy nem. Nem lehet őket megcáfolni, mert bebizonyítani sem lehet őket. Ez nem tudomány, így nem is lehet róla sem vitatkozni sem érvelni mellette. Senki nem tudja bebizonyítani a saját igazát, mert nem lehet bebizonyítani. Ezért kamu az egész.


Az hogy a föld kerek e vagy nem, arra lehet egyértelmű választ adni és meg is tették.

Az, hogy van e értelme a horoszkópnak az egy bebizonyíthatlan dolog.

2011. márc. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
32%
Olyan mint a jóslás. Nincs is asztrológia, csak asztológusok.
2011. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
56%
Viszont azok jól keresnek!
2011. márc. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
39%
Senkinek sincs fogalma róla, mert nemlétezik.
2011. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

Mert az Asztrológia amúgy is elég vitatott téma... még az asztrológusok körében is. Igazából mára már az eredeti asztrológiából nem sok maradt, sokat veszített a lényegéből. Magyar nyelven még csak nem is nagyon lehet róla írásokat, könyveket találni. Nem csoda, ha az pláne zavarosnak érzi, aki nem néz utána jobban.

A legtöbben csak elolvasnak az újságban egy-két horoszkópot, vagy jobb esetben utánajárnak, hogy készül egy személyes horoszkóp, de ezzel kifújt. Aztán ebből vonnak le következtetéseket.

2011. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
69%
Azért,mert épp olyan dolgokba kötnek bele,ami a tudatlanságból fakad,pl "szerinteted 12-féle ember létezik?",meg ehhez hasonlók.Ha nem lennének tudatlanok,nem is kötözködnének.
2011. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Bonatus!


Ez azért van, mert amit az emberek nem ismernek, attól félnek, azt tagadják, azt leszólják (az emberek már csak ilyenek)...


Pont azért támadják, mert fogalmuk sincs róla!!!


Aki egy kicsit beleássa magát az asztrológiába, az pontosan tudja, hogy az asztrológia a bolygók állásáról, együttállásáról, egymásra való hatásukról szól...


Aki csak annyit képes megérteni és megtapasztalni, hogy már a Hold is mekkora hatással van a mindennapi életünkre, annak megvilágosodik, hogy akkor a többi bolygó is hatással van ránk...


Én tanultam asztrológiát, és mindennap használom a Hold erejét!


A sok műveletlen, buta, korlátolt embernek meg hiába magyarázol : hülyeség ellen nincs orvosság!... :-D


Nekem az is elég, hogy én TUDOM és ismerem a bolygókat, tudom, hogy befolyásolják az életünket és tudom használni a Hold és a bolygók erejét.


Aki meg hülye az haljon meg!... :-DDD

2011. márc. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 Bretso ***** válasza:
54%

Egész konkrétan azért kötök bele, mert nem egy kísérlet volt az asztrológia valóságtartalmának bebizonyítására. Igazi kísérlet, asztrológusokkal és emberekkel. Mindegyiken elbukott. Ha ezek után valaki hisz benne, az egy bizonyított hülyeségben hisz, tetszik vagy nem tetszik.


Más oldalról vizsgálva a kérdezőnek én hasznosabb választ adok, mivel szimplán az igazságot mondok meg, nem pedig valami áltudományos, hazugságban táplálom a hamis hitét. Tehát valójában, azok akik asztrológia témakörben terjesztik az alaptalan és bizonyítottan valótlan hiedelmeiket, azok adnak a kérdésre hasztalan választ, így őket kellene felelősségre vonnod.


A hitemet nem érzem veszélyeztetve, mivel nem létezik.

2011. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!