Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért támadják az asztrológiát...

Bonatus kérdése:

Miért támadják az asztrológiát olyanok, akiknek halvány foglmuk sincs róla?

Figyelt kérdés

Sem az alapjairól, sem a működésének módjáról, egyáltalán semmilyen szinten a leghalványabb dunsztjuk nincs?

Itt is van a fórumon egy rakás ember, aki csak azért teszi be a lábát az asztrológiai témájú topikokba, hogy kifejtse, hogy ez egy hülyeség. Mint a parasztbácsi, amikor bemegy az állatkertbe, rábök a zsiráfra és közli, hogy ilyen állat pedig nincs. Max. azzal módosíthatnám a régi viccet, hogy sokan inkább kitekernék a zsiráf nyakát.

Ennyire veszélyeztetve érzik a hitüket?


2011. márc. 7. 22:36
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
Talán ha tiszteletben tartanátok ti "hozzáértők" az asztrológiát és nem mindenféle baromsággal hülyítenétek a népet, hanem utánanéznétek, akkor nem ilyen helyzetben lenne ma az asztrológia.
2011. márc. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
A bulvár lapokat a haszonleső éppen hogy harangoztak nála asztrológiából, de " életművész" és kihasználja a hiszékeny embereket, ezektől nem lehet megvédeni senkit. Volt olyan tanuló társam, aki olyan sötét volt az asztrológiához, hogy visítani tudtam volna tőle. Nem is engedték levizsgázni, és még ő volt megsértődve. Ilyen is van. Egy horoszkópban mindig az embert kell megkeresni, és meglátni hol akadt el és segíteni tovább lépni. Pszichológiai érzékenységet is igényel ez a tudás. Hiszen az megy asztrológushoz, akinek olyan gondja van, amit nem tud megoldani, csak forog a probléma körül. A jó asztrológus, nem a mellét döngeti, hogy lám én tudom, hogy te milyen vagy, hanem a továbblépés mikéntjére vezeti rá, mint egy gyereket, amikor valami feladatot nem tud megoldani. Nem helyette kell megoldani/ dönteni, hogy merre menjen, hanem rávezetni.
2011. márc. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

A tegnapi 17.04-es kérdés írójának üzenem, hogy nyilván azért van több Vízöntő tulajdonsága, mert a képlet egészét tekintve - hangsúlyozom, az egészét tekintve!- több jellemző utal a Vízöntő tulajdonságokra. Ehhez nem elég a Napjegyet tudni, de még az aszcendenst se önmagában. Vízöntő tulajdonságokat hoz pl. ha az Uránusz, a Vízöntő uralkodó bolygója fényszögben van a Nappal, Holddal, vagy az aszcendenssel, vagy a születési uralkodóval - az aszcendens urával. Vagy Bak az aszcendens, de még az I. házban van több Vízöntő bolygó is. Hát ilyen bonyolult ez, ezért nem értik, akik csak a felszínt vakargatják, és sütnek rá "hülyeség" bélyeget. Mert annyi mindent kell egyszerre figyelembe venni, mikor képletet elemez az ember, hogy csak az tudja jól csinálni, aki évek óta foglalkozik vele. Nem elég a tudósok felszínvakargatós működése, aki csak annyit sajátítanak el belőle, ami az úgymond "tudományos" vizsgálathoz szükséges. Annyira bonyolult, amennyire maga az ember bonyolult. Nem lehet tesztekkel bizonygatni, hálistennek. Valamit lehet, és ha arra törekedne ez a tudomány, hogy bizonygassák, akkor lehetne kitalálni teszteket, ahogy a pszichológia is akkor "lett tudomány", amikor teszteket kezdtek eszkábálni hozzá. És akkor is halt meg. Ma már minden van benne, csak maga az ember veszett ki belőle. Max. az egyéni terápiákon érvényesül az igazi pszichológia, ahol nem használnak teszteket. Viszont hálistennek asztrológiát ott is egyre többen, mert rájöttek, hogy vagy fél éves feltáró munkát meg lehet spórolni, ha az ember elkészíti az illető horoszkópját. Na persze csak ha évekig tanulta az asztrológiát és kellő gyakorlata van. Carl Gustav Jung pl. rendszeresen alkalmazta és nálunk Daubner Béla is, hogy csak az ismertebb pszichológusokat említsem.

A csillagász urat egyébként nem szóltam le, csak az asztrológiához való konyítását. Mert az kb. a nullához korrelál, hogy tudományosan foglmazzak:))

2011. márc. 10. 17:05
 44/49 anonim ***** válasza:

Gondolom ha megadnék minden infót ahhoz, hogy elkészítsd a profi horoszkópom, és a végén azt mondanám, hogy aha, hát fele-fele (fele igaz rám, fele nem), mert azért valami véletlenül csak bejönne, az lenne a válasz, hogy biztos rosszul tudom a születési dátumom.

A pszichológiában a horoszkóp. Hát, azoknak sem igazán hiszek, arról meg még nem is hallottam, hogy idáig süllyedtek. De elképzelem, ahogy szerencsétlen beteg, aki már alig várja, hogy valaki megmondja helyette, hogy mi baja van, kap egy horoszkópot, hogy ez vagy te, ő meg ott ül, és akkor is elhiszi, hogy ő házias, ha évente csak 1x szokott porszívózni, mert bizonyára így van, csak biztos elnyomja....


Egyszer régen, hasonló helyzetben (nem pszichológusnál) kaptam egy elemzést. Vannak rajta évszámok, de sajnos nem jegyzeteltem, és nem emlékszem semmire az egészből. Pedig érdekelne, hogy az adott évszámok alatt minek kellett volna történnie.

Gondolom, ha nem történt, akkor ő kamu asztrológus volt.

2011. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Több napja rágom a kefét, hogy elmondjam-e a konkrét véleményemet, vagy ne? Jobb lenne, ha nem tenném, mert fogok érte kapni hideget is, meleget is, az biztos.

De tényleg én vagyok a hülye, hogy beleolvastam az "Asztrológia" rovatba és ha már beleolvastam olyanokat találtam, hogy a fülem is kettéállt.

A teljesség igénye nélkül beírom egyik-másik kedvencemet:

"Az asztrológia a bolygók emberekre gyakorolt hatáság vizsgálja": Nem tudok erre egyszerűen mit mondani, aki ezt állítja az hol hordja az agyát????

"Nem illik rám az asztrológiai jellemzés" Komolyan nincs egy ember, aki elmagyarázná, hogy eredetileg az asztrológia nem arra volt hivatott, hogy megmondja, mi van a kis csökött agyunkban a fülecskéink között, mert normális ember azt feltételezné, hogy ezt tudjuk.

"Bak vagyok, milyen jegy illik hozzám?" Úristen!!!!

De már eleve az, hogy az asztrológia témakör az ezotérián belül található! Jó, az 1900-as évek elejétől valóban összemossák vele. Egészségükre!

Na, nem is folytatom, mert nincs értelme.

Olyan "asztrológiát" kapnak az emberek, amire igényük van. Sajnos ma erre van igény. :(

2011. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Ne rágd a kefét, inkább lapozz
2011. márc. 11. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

Nem fordult meg soha a fejedben hogy egy marhaság az egész ?


Te nem értesz még az asztrológiához sem ! Az csillagjóslás. A csillagok állásából von le következtetéseket az ember tulajdonságaira és életére.


Már hogy a fenébe hat az ember tulajdonságára az hogy a Betelgeuze csillag 57 millió fényévre volt éppen akkor egy helyen amikor megszületett az ember.


Tudod te mi az a csillagászat ? Átgondoltad egyszer is milyen marhaságokat jelentenek valójában az asztrológiai hókusz pókusz számítások ? Nem mi ? Pedig rád férne ! Tanulnál valamit legalább:D.

2011. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
11:54 Ha marhaságnak tartod, minek foglalkozol vele? Lapozz menj minél távolabb tőle. Hogy ha meg vitatkozni akarsz, akkor ásd bele magadat, de jó mélyen, hogy tudj érvelni. Rágjátok itt a gittet.
2011. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

"A válasz megírásának időpontja: 03-10 18:44" válaszolónak:

Nagyon sok pszichológus foglalkozik az asztrológiával, nagyon sokat segít, gyorsabban feltudja tárni a probléma gyökerét, 100 órát is képes megspórolni. Ilyen a Dr. Daubner Béla, Dr. Fadgyas Ildikó Pszichiáter és még lehetne tovább sorolni a neveket.

2011. márc. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!