Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Van-e a csillagjegyeknek és...

Van-e a csillagjegyeknek és jellemzőiknek valóságalapja? Válaszaitokat indokoljátok is meg!

Figyelt kérdés
Kéretik az összes pfújogató, horoszkópos kérdéseket szabotáló, okoskodó vagy éppen kedvesen ellenmagyarázó emberke itt írja le az intelligensen(!!) megérvelt véleményét. Illetve kéretik a horoszkópban hívők és az iránt érdeklődők véleménye is, ugyanilyen formában.

2012. jún. 20. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Elméletileg csak egy bizonyos részt jellemez az emberből. Egy teljes horoszkóp az összes asztrológiában ismert bolygó, és csillag állását, és fényszögeit figyelembe veszi, tehát egy teljes horoszkóp nagyon bonyolult, és nehéz elkészíteni. A napi, heti, havi horoszkópok az újságban semmit sem érnek, ugyanis nem csak 12 féle ember létezik. A horoszkópja mindenkinek egyedi. Egy teljes horoszkópból elvileg meg lehet mondani az ember erősségeit, gyengeségeit, hajlamait, és néhány fontos eseményt az élete folyamán. De napi előrejelzést készíteni belőle nem lehet. A csillagjóslás persze nem merül ki az emberi jellem leírásánál, egyes bolygóknak és csillagoknak bizonyos eseményekre gyakorolt hatást tulajdonítanak, így például nagy háborúk a Mars, és az Algol csillag bizonyos fényszögeinél várhatóak(nem biztos, de nagyobb eséllyel mint más szögekben), sőt, akár a vetés és az aratás ideje is megtudható az égitestek tanulmányozásából. Nem láttam még hiteles horoszkópot, sem hiteles asztrológust, mert hogy azok akik ezt állítják magukról manapság azok hazudnak de legalábbis túloznak. Személy szerint nekem ez túl bonyolult, és túl sok számítást igénylő dolog, így sosem merültem bele. Ha lenne valaki aki komolyan kitanulja, és nem hiszi magát utána mindentudónak és mindenhatónak, akkor lehet hogy hasznos dolgokat tudna kihámozni a csillagjóslással.
2012. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Én egy kicsit laikusabb választ adok. Nem nagyon értek hozzá, de biztos, hogy van benne valami. Egyszer kikalkuláltattam a teljes horoszkópomat (meg kellett adni a születési helyet, időt, egészen pontosan), és csak egy pár dolog volt, ami nem illett rám. A napi horoszkópokban én sem hiszek, bár sokszor bele lehet magyarázni dolgokat. De az általános jellemzések nekem személy szerint passzolnak.
2012. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Jászay András ***** válasza:
74%

Szia!

Németh Ági asztrológus vagyok. Természetesen van valóság alapja a csillagjegyeknek. Nézzük a meteorológiai oldalát, hiszen a meteorológia tudománya nincs több mint 150 éves, de azelőtt is tudták az emberek, hogy milyen idő várható, a bolygók állásából. Ennek elég nagy és komoly szakirodalma van. Az asztrológia a megfigyelések tana. Több ezer, több mint öt ezer éve figyeli az ember az eget, és egy adott ponttól a bolygók járását. Megfigyelte pl. hogy a nyáron született embereknek egészen más tulajdonságai vannak, másképpen reagálnak,mint pl. a télen született emberek, nyilvánvaló, hiszen az élelmezésük, a létfenntartásuk is másképpen alakul.

Azt ajánlanám, hogy inkább olvass te is asztrológiai szakirodalmat, mert abból sokkal többet tudsz majd meg, és saját magad vonhatod le a tapasztalatokat.

2012. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Nincs.

1) Nincs olyan kölcsönhatás, ami érezhető hatást fejtene ki bolygóközi távolságból az emberekre.

2) Nem ismerünk olyan hatást, amellyel az emberek tulajdonságaira lehetne hatni születéskor.

3) A népi asztrológia sok olyan objektumról nem tud, amiről a modern csillagászok már de, így azokat nem vették figyelembe. pedig ott vannak.

4) Az északi és déli féltekén másmilyen az égbolt, mást látnak, így mást is következtetnek ki. De ha már egy bolygó áthatotta a fél Naprendszert, az a párezer km csak nem lehet nagy gond. Mégsincs ilyesmiről szó.


"Egy kutató hirdetést adott fel az egyik párizsi újságban, amelyben ingyen vállalt horoszkópkészítést.

Körülbelül 150 kérés futott be, és ahogy kérte, mindegyikben ott volt a születési hely és időpont.

Ezután mind a 150 jelentkezőnek pontosan azonos szövegű horoszkópot küldött el, és mellékelt egy

kérdőívet, amelyben azt kérdezte, mennyire hű a jellemrajz. A jelentkezők 94 százaléka (a rokonok

és barátok közül pedig 90 százalék) szerint a horoszkóp legalábbis felismerhető személyiség leírást

nyújtott. Valójában egy francia sorozatgyilkosról készült. Ha egy látatlanban készült horoszkóp már

elfogadhatónak minősül, elképzelhető, mire képes egy skrupulusmentes, jó emberismerettel

rendelkező csaló."

Carl Sagan: Korok és démonok


[link]

[link]

2012. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az értelmes válaszokat.

én nem vettem a fáradságot, h elmélyüljek az asztrológia tudományában, néhány könyv, cikk, sok jegyleírás, és főleg!!! rettentő elszánt megfigyelése az embereknek vezetett oda, hogy őszintén elhiggyem, VAN hasonlóság, akár minden 12. ember között is! illetve TÖBB hasonlóság van, mint a további 11 emberrel. remélem érthető vagyok.

elméletem megfigyelésen, saját elemzésen és következtetésen alapul.

a horoszkópban nincsenek fekete-fehérek, nem mondhatjuk, h pl.a szűz jegyű mind fukar, vagy a rák jegyű mind hisztis. DE aszúz jegyűre az összes többinél jellemzőBB a fukarság, tehát nagy valószínűséggel ott van (10-ből 8 szűz jegyű biztos fukar), és ugyanez a rák jegyű hisztijével... vagy az ikrek döntésképtelenségével... vagy a bika nagyképűségével... stb.. és ez még csak egy-egy karikaturisztikus jellemzője a jegyeknek.


1-es, abszolút egyetértek! aki horoszkópos jellemrajzot akar magáról (v bárkiről), készíttessen összetettet, részleteset. sajátomtól így 15 év laikus-empirikus horoszkópfigyelés után is behasaltam. abban nincs mellébeszélés meg bárkire ráillő tulajdonságok.

4-es, azt a jellemleírást tuti nem húzná magára 100 emberből több, mint 10. sokszor azt kell látnom, h emberek "horoszkóp"-on 4-5 soros jellemzést v a heti-napi jóslásokat értik. én nem (sem) ezekről beszélek.

amit a földtekék közti kbségekről írsz, érdekesnek tűnik, de a bolygók állását nem a föld bizonyos pontjáról, békaperspektívából állapítják meg, hanem a föld középpontját veszik a ráhatás célpontjául. régen, amikor még nem tudták, hol a föld középpontja, természetesen nem volt a világon egységes horoszkóp. de izgi, hogy akkor is 12 típust különítettek el, hasonló jellembeli különbségek alapján.

2012. jún. 21. 00:00
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

" azt a jellemleírást tuti nem húzná magára 100 emberből több, mint 10. "


150 eset nem tekintheto nagy mintanak.

Viszont: Az eleg egyertelmu, hogy nem szkeptikusok irtak, es kertek magukrol horoszkopot.

Olyanok irtak akik alapbol is hittek benne nekik meg legtobbszor edes mindegy mit mond a sok asztrologus.

100 szketptikusnal termeszetesen nem 90% lett volna.


A negy valasz kozul egyedul annak volt alatamasztott erveles, es azt tartottad legkevesebbre:)


Jo horoszkop figyelest kivanok a hatralevo eletedben , eld aszerint az eleted, sokat fog segitni.

2012. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Az asztrológiának semmilyen hatása nincs. Amit az asztrológusok állítanak (például az itt előttem szóló hölgy is), azok rém egyszerűen cáfolhatók. Például az, hogy megfigyeléseken alapul, az igaz, az meg hogy már korábban is megfigyelték, hogy nyáron született embereknek más a tulajdonsáuk, az meg, hopp, itt a csúsztatás, az meg nem igaz.


Általános érv az ebben hívőktől, hogy de én ismerek három oroszlánt, akik mind mondjuk életszeretők. Először is, az ilyen általános tulajdonságok bárkire ráilleszthetők, másfelől 3 ember nem statisztikai minta. Mert finoman elhallgatja, hogy viszont volna néhány ezer ellenpélda, aki nem rendelkezik azzal a tulajdonsággal!


Továbbá, az asztrológia ennyit mond: "a bak rendszerető és kitartó". Ennyi? Egy embernek nem két-három tulajdonsága van, hanem akár százat is felsorolhat egy jó emberismerő. Az asztrológia kettőt mond, ami nagyjából általános, mindenkire ráhúzható, aztán hogy a további 98 tulajdonsága is megegyezik-e minden bak jegyűnek, azt már nem vizsgálja.


Írtam egy helyütt: ha ez az egész humbug igaz lenne, akkor álláshirdetéseket úgy adnának fel, hogy "bányászt felveszünk, de csak mérleg jegyűeket keresünk, mert ők kitartóak és tudnak hőségben dolgozni". Látod, mennyire abszurd az egész?


Amire még hivatkoznak: hogy ez ötezer éves tudás. Vegyük észre, hogy a tudomány azért némileg fjelődött ötezer év óta. Ötezer éve azt hittük, hogy istenek tartják az égboltot, a tűz volt a legnagyobb fegyvertény, és 25 év volt az átlegéletkor. Szóval, most akkor menjünk vissza az ötezer évvel ezelőtti fejlettségi színvonalra? Ez a cél?


A végére hagytam a tudományos érvelést, mert először arra szerettem volna rávilágítani, hogy a józan ésszel is mennyire ellentétes a dolog. Az asztrológiát vizsgálják kutatások, amelyek kivétel nélkül, ismétlem kivétel nélkül bebizonyították, hogy semmilyen összefüggés nem létezik tulajdonságok és csillagjegyek alapján. Hogy a vizsgálatok még meggyőzőbbek legyenek, asztrológusokat is bevontak, akik ha már vakon kellett fitogtatniuk a tudásukat, pl. hogy 100 ember elé rakott jellemzéséből mondja meg, ki milyen jegyű, teljes kudarcot vallottak. Minden kutatás egytől egyik az asztrológia teljes hatástalanságát mutatta be. Ha gondolod, elküldöm neked az eredményeket, akár privátban is.


Remélem, tudtam segíteni. Persze, mindig lesz aki hisz benne, meg majd meg is próbál meggyőzni ("a szomszédomra illik a jellemzése!"), mert az ember természete olyan, hogy szeret hinni a misztikumokban, de a tények bizony makacs dolgok.

2012. jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Tudod ez olyan mint egy sinus hullám. Egy sinus hullámra felültél, mint egy hullámvasútra. Az hogy te mikor ültél fel, számít! Mi is csak hullámok vagyunk. Ezt már bebizonyították a CERN-ben. Az anyag hullám. Állóhullám. A csillagok pedig nagyok, és bár távolinak tűnnek, a naprendszeren belül minden csillag hat mindenre. Gondolj bele: a Marsnak igazolt kölcsönhatása van az állatokra. ( Zoológiai megfigyelés ) Ránk miért ne lenne? Ne higyj annak aki az ellenkezőjét állítja, mert általában olvasatlan!
2012. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Én volnék az olvasatlan? A CERN-ben nem ezt a katyvaszt bizonyították be, amiről te írsz. Összemosol dolgokat, remélem nem szándékosan... a bolygóknak van tömegvonzása, igen. Amúgy mivel túl távol vannak, ez elenyésző. De azért kíváncsi lennék, ha megmagyaráznád, hogy egy fizikai hatás, a tömegvonzás mégis hogyan tud fogalmakat, tulajdonságokat befolyásolni? Ha ennyire olvasott vagy, mint állítod, akkor ez igazán nem okozhat nehézséget! Lássuk.
2012. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Szegény kvantummechanika, jön a sok ezós, és asziszi ez majd legitimizálja minden hülyeségüket, mer'hogy az anyag az hullám. Jó. Akkor mondd meg a hullámegyenletét, Hamilton-operátorát, mutasd be rá a Heisenberg-féle határozatlansági relációkat, számolj tartózkodási valószínűséget, ésatöbbi. EZ a tudomány, nem az, hogy minden zagyvaságot összehordtok. Érdekes, vajon miért nincs egyenlete egyetlen ezós hitnek sem? Pedig ha az asztrológia hat, akkor igenis fel lehet rá írni egyenletet. És ha már elemi részecskékre is sikerült, nehogymá pont ez legyen az akadály.


7.:

Nekem elküldhetnéd azokat az eredményeket, megmutatnám a többi asztrohívőnek is (:

2012. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!