Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Baromság a horoszkóp?

Baromság a horoszkóp?

Figyelt kérdés
Én Nyilas vagyok,és egyszer elolvastam a horoszkópom,és tök igaz volt rám. Meg is örültem,h jé,lehet tényleg van benne valami. Na de most elolvastam az összes többit és a Nyilas mellett a Skorpió,a Mérleg,de még a Halak is tök igaz rám.:D A többi viszont egyáltalán nem. Akkor most wtf??? O.o

2012. okt. 17. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Legdurvább mikor tök mást ír valakiről, de bemagyarázzák maguknak hogy biztos az aszcendesük miatt van és örülnek a fejüknek hogy mennyire igaz a horoszkóp.


Bár nekem sose talál be, állandóan a férjemről meg a munkahelyemről ír.


22F

2012. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja én nem ilyen napi horoszkópot néztem.


Csak azt az alapot,ahol mindegyikről általánosan leír mindent...Azért fura,mert ezeknek a "jegyeknek" semmi közük egymáshoz,mégis mindben magamra ismertem.

2012. okt. 17. 23:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem baromság,hanem marhaság.
2012. okt. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Shai-Hulud ***** válasza:
80%

"mégis mindben magamra ismertem"

És ez nem véletlen. :-D

A horoszkópok annyira általános dolgokat tartalmaznak, hogy kis belemagyarázással BÁRKIRE passzolnak. Belemagyarázásért meg ugye nem kell a szomszédba mennünk, olyat mi is tudunk elkövetni.

Így hát a horoszkópokat az emberek többségére találónak, pont testre szabottnak érzi, hiszen mindenféle jó tulajdonságot írnak le, amelyekkel természetesen mi magunk is rendelkezünk. Meg hát senki sem tökéletes, úgyhogy azt a néhány enyhe(!) negatívumot, finom korholást is restelkedve elfogadjuk, hogy milyen igaza is van a készítőnek, lám még a hibáinkat is mennyire pontosan tudja!

Érdekes, hogy a pedofil zsebtolvaj is tökéletesen magára ismer, mikor azt olvassa, hogy "a következő hónapokban pénzügyileg kissé zavarba kerülhet, de szorgalmával úrrá lesz a helyzeten. Szerelmi téren Önre mosolyog a szerencse, végre révbe ér... Munkája, vállalkozása új lendületet kap, munkatársai elismerik kiváló szakértelmét, de vigyázzon, nehogy a fejébe szálljon a dicsőség, mert az elbizakodottság könnyen a csőd szélére juttatja. A pár nap múlva esedékes bolygóegyüttállás azonban rendkívül kedvező helyzetet teremt Önnek, hogy eddig rendezetlen családi ügyeinek végére járjon."

(Na jó, bevallom, én írom a heti horoszkópot a ... lapba.)

2012. okt. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A horoszkóp egy nagy baromság!
2012. okt. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ugyanis a horoszkópot 2500 éve csinálták, és az alapján, hogy a Nap melyik csillagképben delel, viszont van egy olyan csillagászati jelenség, amit precessziónak hívnak és ez mindent megváltoztat.A precesszió azt jelenti, hogy a Föld forgástengelye nem állandó helyen van, hanem egy körpályát ír le (amin ráadásul spirálisan mozog, de ez most mindegy.) Ezt úgy kell elképzelni, mintha egy egy befőttesüvegbe beletámasztanál egy ceruzát, és a befőttesüveget elkezdenéd úgy forgatni, hogy a ceruza körbejárjon a száján. A ceruza a Föld forgástengelye, ez valamilyen szögben ferde, azáltal hogy kitámasztja a befőttesüveg (élőben ez 66.5 fok az ekliptika síkjához képest, ami a kísérletben mondjuk, hogy a vízszintes asztal síkja, és persze élőben nem támasztja ki semmi a forgástengelyt, hanem magától áll ;) )Szóval akkor a Föld mozgása úgy néz ki, hogy maga a Föld egy kis gömb a ceruzán, a ceruza forog, közben körbejár a befőttesüveg száján (ez a precesszió), és közben az egész még kering is a Nap körül. Ezt a kört a Föld 26 000 év alatt teszi meg. Na most az elmúlt 2500 évben a precesszió pont annyit haladt, hogy a Nap az adott hónapban már nem abban a csillagképben delel, ahol régen, hanem az eggyel korábbiban. Vagyis március 21-től nem kos van, hanem halak, aztán április 19-től jön a kos, majd május 19-től a bika, június 20-tól az ikrek stb. Tehét egyrészt a mai embereknek nem is az a horoszkópjuk, amit olvasnak az újságban, hanem az egyel korábbi, másrészt az éggömbön kirajzolódó formáknak (ezek még csak nem is tényleges csillagcsoportok, hanem csak innen nézve vannak látszólag egymás mellett, mint pl a göncölben a Vénusz, ami közelebb van hozzánk mint a Nap, a göncöl többi csillaga meg nem is a naprendszerben van)tulajdonképpen mi közük lenne ahhoz, hogy valakinek milyen a személyisége.
2012. okt. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az oké, ha valaki szórakozásból olvasgat ilyet, de komolyan venni?
2012. okt. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
A horoszkóp az igaz! Én, amióta a horoszkóp szerint élek, meggazdagodtam, boldog párkapcsolatra találtam, és azonkívül is rengeteget szexelek más topmodell alkatú lányokkal.
2012. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Quorra ***** válasza:
Én csak a napi horoszkópot tartom hülyeségnek. Ezeket a személyleírásokat viszont, nem, mert nagyon találó rám meg több ismerősömre is. Csak kell legyen benne valami..
2012. okt. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Legfeljebb azt tudom elképzelni,h mindenki elolvassa a sajátját,megtetszik neki,és a szerint kezd élni.:) Én még csak most vettem a fáradtságot.:D
2012. okt. 18. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!