Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért lehet titeket "megetetni...

Miért lehet titeket "megetetni" a horoszkóppal? Mi bizonyítja azoknak a bolygóknak a hatásását? Van rá bizonyíték?

Figyelt kérdés
Persze jön a sablon duma,hogy már évszázados,ezredes tudomány stb stb.Igen álltudomány,amire semmi kézzel foghsató bizonyíték nincsen.Nincs bizonyíték arra hogy a bolygók mozgása befolyásolja az ember term
2014. aug. 12. 11:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Engem nem lehet "megetetni", csupán nyitottan állok minden számomra ismeretlen dologhoz és ez szerintem nem rossz dolog, kipróbálhatnád. A horoszkópot én rendkívül érdekesnek és szórakoztatónak találom, néha nem árt egy kis önelemezgetés. Nem hiszek mindenféle humbugokban, de néhány írás lenyűgöző, némelyikben mintha 98%-ban magamról olvasnék. :)
2014. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Főleg, hogy a bolygómozgásnak semmi köze nincs a horoszkóphoz... a csillagképeket javarészt csillagok teszik ki és nem bolygók. Ráadásul olyan csillagok, amik semmilyen módon nem kapcsolódnak egymáshoz, több fényév távolságra vannak egymástól. Szóval tök random az egész. Csak vannak naiv emberek, mindig is lesznek, ezen tök feleslegesen bosszantod magad.
2014. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

1) Igen, pont ez a naivitás, amit te mondasz. Bármelyik ember olvassa a horoszkópot, úgy fogja érezni, hogy 98%-ban magáról olvas. Én skorpió vagyok, de bármelyik másik horoszkóp szövegét olvasom el, az is "én leszek". Ezt nevezik Forer-hatásnak:


[link]


Lényege, hogy hordj össze egy rakás általános klisét, amibe minden hiszékeny ember beletudja magyarázni magát...

2014. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
80%
Én is épp a Forer-hatást szerettem volna írni, de látom megelőztek. Ez a wikipédia cikk elmond mindent. :)
2014. aug. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#3:

Nem veszem túl komolyan, úgyhogy nem értem mi a probléma vele. Ha sablonszöveget is olvasok, legalább elgondolkozom azon, milyen ember lehetek valójában. Egyébként rám nem mindegyik horoszkóp igaz, csak az enyém... Mindenesetre köszi a linket, érdekes volt. :)

2014. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Az a durva mikor feltesznek itt egy horoszkópos kérdést:


"A skorpió jegyűek heves vérmérsékletűek?"


Ekkor 5-en odaírják hogy ők azok de jön valaki és elkezd fröcsögni arról hogy ő is skorpió, de nyugodt és biztos az aszcendes miatt lehet ez, még bemagyarázza magának...


Nem értem miért függ valaki jelleme attól hogy mikor született...

2014. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

"némelyikben mintha 98%-ban magamról olvasnék. :)"


Forer-hatás, gratulálok...

2014. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
40%
Meglepett, itt mennyien ismerik a Forer-hatást. Talán utánanéznek azok is, akik rendszeresen olvassák a horoszkópjukat.
2014. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az asztrológia analógiás rendszer. Épp ezért működik.
2014. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Van abba valami amit mondasz..

Én sem hiszek benne...

Viszont abba lehet valami hogy az egyes csillagjegyekhez köthető személyek hasonló személyiség fedezhető fel náluk mint ahogy azt leírják.

-Most ez vagy azért van mert azonosul vele az illető ,vagy azért mert a kora alapján sanszos hogy olyan környezetbe mozog ezen illető hogy ilyen jellemvonások övezik.

2014. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!