Mi az aszcendens?

Figyelt kérdés
Láttam már pár helyen, de nem igazán értem mi alapján lehet megállapítank, hogy mi az aszcendensünk és hogy mire jó, miért van stb. Valaki elmondaná? Amúgy nyilas vagyok ha ez számít valamit:))

2017. okt. 15. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek van aszcendense! A ki számításához kell a születési hely/év/hónap/nap/óra/perc! Rá lehet keresni mit jelent a kettő egyben! Én kos vagyok bak aszcendessel!😏

21/L

2017. okt. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ez kicsit hosszú lesz, de az aszcendenshez kell néhány másik alapfogalom is.

Az állatövi jegyek: az a 12 csillagkép, amikben halad a nap. Ez az állatöv olyan, mint egy gyűrű, aminek a közepében a föld van. Ha elképzeled, hogy a földnek bármely pontján állsz, és onnan nézed, akkor sose látszik egyszerre mind a 12, hanem csak a fele, mert a másik fele a földnek a másik feléről látszik.

Képzeld el (az asztrológia geocentrikus, tehát a földet veszi mozdulatlan pontnak), hogy az állatöv gyűrűje lassan forog a föld körül (valójában a föld forog). Ahogy az állatöv forog, mindig más és más csillagképek látszanak a 12-ből. Az aszcendens magyarul felkelő jegy, ami azt a csillagképet jelenti, ami a születési helyről nézve a horizonton épp felemelkedőben, felkelőben van a születés pillanatában.

Az aszcendens jegyének uralkodó bolygójának hangsúlyos szerepe van a születési horoszkópban. Alapvető személyiségünkre utal az aszcendens, és az énképre, azt mutatja, hogy hogyan reagálsz elsődlegesen a külvilág hatásaira, milyen vagy az emberekkel, milyen az alaphozzáállásod a helyzetekhez, másokhoz.


A Nap meg kb 1 hónap alatt halad át egy csillagképen, ez a hónap nap szerinti csillagjegye az embernek. Most például a mérlegben van.

2017. okt. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én ezt hol tudnám kiszámítani? Mármint, hogy mi az adzcendensem

:)

2017. okt. 16. 15:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Google--> aszcendes kiszámítása. 
2017. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Màr meg is néztem. Azt írta, hogy nyilas az aszcendensem, viszont a csillagjegyem is az. Ez lehet? Valamit jelenet vagy csak így jött ki?
2017. okt. 16. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilas aszcendens


A Nyilas uralkodó bolygója a Jupiter. A Jupiter az egyetemes értéktudat bolygója, azaz az igazi értékek ismerete, a helyes ítélőképesség, jól felállított belső hierarchia. A Nyilas ezen felül a hit jegye.

A Nyilas aszcendenssel rendelkező ember személyiség – feladata a spirituális, szellemi információk megszerzése, és a hit kialakítása. A negatív Nyilasra jellemző a túlzott kritika vagy naivság, a vallásosság, képmutatás, szélhámosság, hamis erkölcsösség.

A Nyilas aszcendenssel rendelkező ember meg kell tanuljon a távlatokba látni. Hiszékenységét formálnia kell az által, hogy tapasztalati tudását igénybe véve kiépít egy helyes belső fontossági sorrendet, hierarchiát, amely a hitének alapjául fog szolgálni, és amire az élete döntéseit alapozza. A negatív Nyilas ismertetőjele a képmutatás, amikor az ember bort iszik és vizet prédikál. Az ilyen embernek erős lehet az ítélkező és erkölcskövetelő hozzáállása, a kritikusi fellépése, amivel azonban csak a belső hitetlenségét próbálja leplezni. Sokszor a teljes életét hazugságban élheti, mert nem képes a gyakorlati tapasztalatait a hitével szinkronizálni. Legtöbbször külső dolgokban hisz, külső segítséget vár. A Nyilas aszcendenssel rendelkező ember egyik hibája, negatív esetben, az idealizmus. Mindenről van a fejében egy – a valóságnak nem egészen megfelelő – ideál, amihez a dolgokat hasonlítja.

Gyakran úgy lépik fel, mint egy mindent tudó mester, aki azonban a mondottakból magára semmit sem tart kötelezőnek. Fontosabb neki a kifele mutatott kép.

A Nyilas aszcendenssel rendelkező ember feladata az, hogy az igazi hitet kialakítsa, aminek az első alapfeltétele a gondolat – szó – tett egysége.

Ezt az embert a környezete jókedvű, idealista, természet – és állatszerető, sokszor vallásos embernek ismeri, de gyakran félnek a kritikájától. Sokszor észreveszik hogy szélhámos, s azután nem veszik komolyan. A Nyilas aszcendenssel rendelkező ember a környezetét az szerint értékeli, hogy mennyire vág össze az a benne levő ideális képekkel. Rossz értékítélete folytán hajlamos értéktelen dolgokért küzdeni, s az igazán fontos dolgokat pedig elhanyagolja.

2017. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!