Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogyan és miért befolyásolja...

Hogyan és miért befolyásolja a bolygók állása az ember személyiségét pontban, amikor megszületik? Milyen elméletek vannak erre?

Figyelt kérdés
Én hiszek az asztrológiában, de ezt abszolút nem értem.
2018. júl. 23. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%

Valahol azt olvastam hogy a születésünkkor a minket ért első hatások a meghatározók. (Végül is a kiskacsa is azt az élőlényt fogja követni amit először meglát a tojásból való kikelése pillanatában). A világűrből mindig érkezik a Földre egy meghatározott elektromágneses sugárzás "koktél", ami az összes égitest állásától függ.

Például ha a születéskor a Mars hatása erős a Földre, akkor a kínai horoszkóp szerint a Majom évében születettekre leírtak lesznek jellemzőek az emberre.

Én is hiszek az asztrológiában, kénytelen vagyok hinni mert az eddigi 50 évem alatt sosem tévedett rám és a hölgy ismerőseimre vonatkozólag.

2018. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Valahol azt olvastam, hogy a bolygóknak nem személyiség befolyásoló, hanem jelzőrendszer szerepük van. Ahogy a karóra sem befolyásolja az időt, hanem kijelzi, mutatja, úgy a bolygók sem befolyásolják a személyiséget, hanem kijelzik, mutatják. Értelmezése kicsit bonyolultabb, mint az óráé, de semmivel nincs több hatása a személyiségre, mint a karórának az időre.
2018. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%

Sehogyan sem befolyásolják,viszont ún. cold/warm/hot reading technikákkal rengetek emberrel ellehet hitetni,hogy tudsz róluk valamit.A horoszkóp is ezekkel működhet.Ajánlom a cold reading wikipedia lapját:

[link]

2018. júl. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#3 ismerem, de nem erre vonatkozott a kérdés


Aki viszont tud még a kérdésben felvetett témára vonatkozó elméleteket, az ne tartsa magában! ;)

2018. júl. 24. 09:00
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Amit a 3-as ír az egy dolog, de ennél sokkal egyszerűbb a dolog. Ugyan akkor bonyolultabb is.

Alap dolog pszichológián, hogy mindenkinek kiosztanak egy horoszkóp jellemrajzot a saját jegyükről. El kell olvasni és utána véleményezni, hogy mit olvastak magukról. A legtöbben mondják, hogy érdekes milyen igaz volt. Aztán kiderült, hogy mindenki ugyan azt a jellemzést kapta. Az emberek zöme nem egy sarkított végletes és egy irányba mutató személyiség. Sokunkban mindenből van egy kicsi, így könnyen ráismerhet magára az embere, ha olvas 1-1 jellemzést a zodiákusáról.

Viszont azért bonyolultabb egy kicsivel ennél, mert a kicsit specifikusabb személyiség leírások még ha egy hajszálnyival is jobban, de akkor is kicsivel több emberre illik a saját zodiákusának a jellemrajza. Ha valaki statisztikákat néz eredményekről 6-nál több résztvevővel sokszor versenyesztetve, akkor tudja, hogy az 51% az eredményesnek számít. Nagy számok mellett 1% már szignifikáns. Emberiségnél véve 7,6 milliárd ember él. Az kerekítve 633333333 embert jelent elosztva a 12 jeggyel. Bár ez sem ilyen egyszerű, mert nem minden hónapban születnek ugyan annyian, de erről majd később. Az azt jelenti, hogy 6333333-al több emberre igaz alapszemélyiség tekintetében a horoszkóp, mint amennyire nem igaz. Így nézve már jelentős még 1% is.

Most térnék rá arra, hogy nem minden hónapban születnek ugyan annyian. Van ugyanis egy arány az egész világon. Ezt persze jobban le lehet követni Amerikában, Európában és Ázsiában, leginkább ezek is mutatják a modellt, de ebben közrejátszik a pontosabb népességszámlálás és figyelés. Viszont van egy másik tényező, az éghajlat. Ez is mozdítja kicsit a dolgot, de alapvetően megfigyelhető egy arány, kultúrától függetlenül. A fogantatások ideje igen is mutat egy ciklikusságot. Ezeket figyelembe véve reálisabb összefüggéseket lehet kihozni egy ember alap temperamentuma és a születésének ideje között. Vagyis a fogantatást kell inkább nézni, mint magát a születést és itt válaszolok a kérdező kérdésre. Ezek szerintem elképzelhetőek, hogy befolyásolnak kis mértékben egy emberi habitust. Az ember egy adott évben lezajló ciklusa és az időjárás. Nem pedig bolygók állása. Ahogy írták, hogy jeleznek inkább, azon keresztül egyszerűbb a megfigyelés és lekövetés, mert látványosabb.

Ezek persze csak néhány alaptermészeti dolgokat befolyásolHATnak, illetve az ember testének és az időjárásnak a működését, illetve kettejük reakcióját is sok minden befolyásolhatja. Továbbá mint írtam, az ember és annak pszichéje nem egy egyszerű dolog, még ha néha annak is tűnik. Leginkább a teljes életutunk alatt megélt dolgok változtatják a személyiségünket. A gyerekkor a legjelentősebb persze. Ugyanakkor már kisgyerekként azonos környezetben felnövő gyerekeknek is nagyon különböző alaptermészete lehet. Az asztrológia megpróbálja aszcendensekkel és egyébb bolygók állásával megmagyarázni, vagy inkább palástolni, ha valaki eltér a "napjegy"-étől. Mindenből belerak egy kicsit, így pláne könnyedén igaz lesz valami egy illetőre. Pedig ez már mind pszichológia kérdése lenne. Az egyre nagyobb életúton, egyre több befolyásoló tényező, egyre szophisztikáltabb személyiséget hoz létre. De összegzés képpen azért egy minimális igazság lehet benne. Az a minimális hasonulás pedig bőven elég ahhoz, hogy az emberek higgyenek benne. Ahogy ezt fentem írtam

2018. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy. Nincs ilyen hatás.


És miért pont a születés számít? Csak. A magzat már minden tekintetben (biológiai és jogi) él.


Gyerekek, 2018 - át írunk.

2018. júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A születés pillanata egyértelmű, a fogantatás, vagy hogy mikortól tekinthető élőnek, mikor jelenik meg az első szívdobbanás, mikor fejlődik ki az agy, mikor mozdul meg először, ezek nem egyértelműek. Ezért a születést vesszük alapul, mert az egyértelmű, fix, biztos.
2018. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

7.


Hát ez az. A születést veszik alapnak, mert az megfogható. De nem azzal kezdődik az élet.


Teljesen önkényes ez a választás, innen látszik, hogy humbug. Sok egyéb másról nem is beszélve.

2018. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A szuletest követően vagy egy független egyén.

Egyrészt a befolyásoltság jelenleg is igazolható. Hisz a napra ki kell menni, mert hasznos, ugyan úgy a hold hatását bizonyos számú emberre sem tudja a tudomány megmagyarázni.


Szóval 2018, vagyis Krisztus után 2018. évben vagyunk, a válaszod szerint, akkor te vallásos vagy, vagy mi ez az erős kijelentés?

Attól hogy 2018 van és valakit érdekel ég téma, nem kéne ignorans trollnak lenni.

Komolyan, nem értem, miért kell szemet módon válaszolni? Azt hiszed te mindent tudsz? Szerintem közel sem tudsz mindent, sőt, a felét se annak, amit válaszoltál, mert azt se tudod, mit válaszoltál, csak válaszoltál valami frappansat kedves Hakapeszi...

Majd egyszer te is felnosz, s tudsz majd érdemben válaszolni!

2018. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne, hogy milyen elméletek vannak arra nézve, hogy miért befolyásolja. Nem arra nézve, hogy befolyásolja-e egyáltalán. Nem az igazságtartalmuk érdekelne, hanem maguk az elméletek. Talán nem voltam elég egyértelmű, mert sokan félreértelmezték.
2018. júl. 24. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!