Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél rosszabb valakinek a helyesírása, annál biztosabb, hogy hisz a szellemekben, jóslásban és hasonlókban?

Figyelt kérdés
Nem elütésekre gondolok, hanem elég kemény helyesírási hibákra. A vesszőbillentyű meg mintha hiányozna a billentyűzetéről...
2010. júl. 15. 12:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Kétféle teóriám van:

1. Tényleg ennyire nem tud írni. (és sajnos ez nem kevésbé valószínű)

2. Azért ír így direkt, hogy provokáljon. (Ez a fogalmazásból kiderül)

2010. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy bizonyos pontig van így.Egy jól körülhatárolható szint alatt,amikor a civilizáció utolsó apró szikrája is kialudt az illetőben,akkor már csak a színesfém és a segély csodálatos erejében hisznek.
2010. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Nos, nem tudom. Talán én is a provokációra tippelnék, de én mindig ügyelek a helyesírásra, véleményem szerint a kommunikáció alapköve, hogy helyesen írjunk, fogalmazzunk. Én igenis hiszek a szellemekben, de szerintem nem kellene az itt tapasztalt dolgokból ekkora általánosítást készíteni.

14/F

2010. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Valahol az ilyen dolgokban való hit vagy annak értelmes cáfolata egy intelligencia -szinttel van összefüggésben.

Az "az miatt" már nem is annyira bántó, de az ijen meg a haggyjuk,lehett és társai már kezd durvulni.

2010. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
A műveletlen emberek hajlamosabbak hinni a babonákban, mint a művelt társaik. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy nincs igazuk, vagy hogy nincsenek olyan éretelmes, intelligens emberek akik hisznek a természetfelettiben (kéretik nem kiforgatni a szavaimat, nem azt mondom, hogy hülye aki nem hisz). Akit zavar ez a téma, távozzon a topikból. Ennyi.
2010. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírás tanult képesség vagy veleszületett érzék (nyelvi). Akár egyik, akár másik, egyfajta műveltséget, racionalitást sugalmaz. Nagy általánosságban a racionális emberek szkeptikusak is egyben, ez a fajta objektív gondolkodásmód pedig nagyrészt kizárja az ezotéria tárgykörét.

A helyesírása sokszor azoknak is silány, akik kevésbé olvasott emberek, ebből fakadóan kevés információjuk van a körülöttük lévő világról, vagy épp a történelemről.

Ezeknek az embereknek szépen cseng a szellemvilág, a mágia, a jóslás, a horoszkóp etc.

Ui.: ezzel természetesen a fordítottját nem zárom ki: a helyesen írni tudó emberek között is jócskán akad szubjektív szemléletű :)

2010. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

A kérdésed provokatív és eléggé ostoba.Badarság a rossz helyesírásból arra következtetni,hogy az illető babonás,szellemhívő.

De ha már mindenáron párhuzamot akarsz keresni az ezoterikus érdeklődés és az intelligencia hiánya között ,akkor gondolkozz el azon,vajon melyik embernek van több esze?Annak,aki csak a könyvekben leírt szabályokat,tudósok által bebizonyított dolgokat fogadja el?Vagy annak,aki meri kutatni az ismeretlent és hiszi ,hogy több van annál,mint amit érzékelni vagyunk képesek és amit a tudósok eddig bebizonyítottak?

Egyébként az sem mindegy,hogy valaki egyszerűen csak babonás,vagy pedig a paranormális jelenségeket kutatja .

A babona (szerintem)butaság,de ettől még nem biztos,hogy a babonás ember is buta, sőt,írástudatlan....a különös jelenségekben való hit és ezeknek kutatása pedig inkább tágabb érdeklődésre utal.

Ha az ezotéria témakörön kívül más kategóriákban is olvasgatnál itt az oldalon,akkor láthatnád,hogy nem csak az ezoterikus érdeklődésű emberek között van sok olyan,akinek gondja van a helyesírással!

2010. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Érdekes,engem mindig is érdekeltek a természetfeletti jelenségek,de ettől függetlenül tudok helyesen írni,imádok olvasni és nem okozott gondot a tanulás.

Nem tudom,miért olyan nehéz a szkeptikus embereknek megérteni,hogy az ezoterikus érdeklődés nem zárja ki a műveltséget és az intelligenciát.

Szánalmas,ha valaki azzal akar okosabbnak látszani,hogy makacsul tagadja a természetfeletti jelenségek létezését.

2010. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 d,jpt L válasza:
Egy írni nem tudó, naiv, buta ember előbb hisz hatalmas vérfarkasokban meg verekedő szellemekben.
2010. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez ki által megállapított tény, de én mindenképpen megcáfolnám...

A helyesírásra megtanítják az embert, az alapműveltség része. Van aki nem képes megtanulni, mert pl. diszlexiás. De valaki meg csak lusta arra, hogy akárcsak az alapvető szabályokat megtanulja. Arról már nem is beszélve, hogy manapság divat lett a fiatalok körében, hogy nem írnak helyesen és a lehető legdurvább helyesírási hibákat követik el.

Számomra alapvető, hogy helyesen írjak és mégis hiszek a szellemek létezésében.

Szóval ennek a megállapításnak nincs nagy alapja szerintem, max ha azt vesszük, hogy egy autista viselkedésében is tapasztalnak fura jelenségeket.

2010. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!