Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél rosszabb valakinek a helyesírása, annál biztosabb, hogy hisz a szellemekben, jóslásban és hasonlókban?

Figyelt kérdés
Nem elütésekre gondolok, hanem elég kemény helyesírási hibákra. A vesszőbillentyű meg mintha hiányozna a billentyűzetéről...
2010. júl. 15. 12:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem akartam ide írni, de mégis úgy döntöttem hogy írok.

Elnézést a kérdés feltevőtől de a kérdése nyilvánvalóan provokatív színezetű válaszokra készteti azokat akik nem értenek egyet az ezotériával.


Elég "egyszerű" gondolkozásmódra utal a kérdésben feltett párhuzam.

A válasz bonyolultabb:

Az ide írkáló emberek nagy része kiskamasz, vagy kamasz.A szociális helyzetről ugyan nincs statisztika, de sajnos sokan írnak olyan helyről ahol az oktatás vagy a családi helyzet nem éppen optimális. Finoman foralmaok, mert senkit nem szeretnék megbántani.

Ez a korosztály pszichologiai fejlődésének azon a szakaszán tart, hogy:

a, keresi a helyét a világban

b, keresi a határokat

c, ki akarja építeni egyedi világképét.

Ez az a korosztály aki vagy hanyagságból, vagy trendiségből, vagy szociális helyzetéből kifolyólag helytelenül ír.

Továbbá ez az a korosztály, akit a média eláraszt a buta "ál ezoterikus" dolgokkal. Esti műsorok a tvben, vámpíros filmek, depresszív világkép és a fogyasztás eröltetése.


Tehát akiknek a helyesírása zavar, azoknak döntő hányada ebből a korosztályból, ilyen hatások mellett, ebben a fejlődési stádiumban tart.


A kérdés másik felét kikérem magamnak. Az hogy utaltok az ezotéria és az aluliskolázottság párhuzamára több mint sértő. Kikérem olyan emberek nevében mint Szepes Mária, Hamvas Béla (hogy csak a legismertebbek közül említsek kettőt).


Bár nem célom protestálni az ezotéria nevében, hiszen nem is lenne jó ha mindenki érdeklődne, két dolgot megemlítenék:

Az ezoteria nem a szellemidézésről, vámpírokról, vonzás törvényéről, jóslásról szól. Sajnos a tömegekhez ez jut el mióta az ezoteria körül megszűnt a hermetika védelme.

Továbbá a hermetikus tanok 1777-ig a tudomány része voltak, mikor is tudatos deszakralizáció ment végbe. A célja az volt hogy könnyebben irányítható társadalmat hozzanak létre (ilyen volt később a kommunizmus is). Egyszerűbb az embereket objektumként kezelni ha nem akarnak szubjektum lenni. Így a hermetikus tanok és a vallás helyét és szerepét(!) átvette a tudomány. Félreértés ne essék, a tudomány hívői is vallásosak. Az ő vallásuk a tudomány. Az ember születetten Homo Religiosus (lásd: Eliade - Szent és Profán) így nem tud semmiben sem hinni. Akik azt mondják ők csak magukban hisznek, előrébb járnak az individualizációs úton mint a legtöbb magát "ezoterikusnak valló" ember.


Zárszóként csak annyit, ha valaki a helyesírásból messzebb mutató következtetéseket von le mint életkor és szociális helyzet, egy lelkileg szegény világban él, akkor is ha nem hívő.


Sokáig nem fog a tudomány és a vallás vagy az ezoterika a tömegek szintjén kezetfogni, még akkor sem ha "tudományos" szinten ez már elindult (lásd: noetika).


További szép napot


Namaste

2010. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A kisgyerekek meg bizonyára azért látnak gyakrabban szellemeket,mert még nem tudnak írni...
2010. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ezt már én is észrevettem. Eléggé furcsa.
2010. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt hívják ökológiai tévkövetkeztetésnek.

Nézz utána a szótárban, hogy mit jelent :)

2010. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Fordított arányosság... nem több
2010. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Asztrológus és kártyajós vagyok, idéztem már szellemet is még bohém fiatal éveimben. Anno a középiskolában országos helyesírási versenyt nyertem.

És ez komoly :).

Valóban racionális gondolkodású vagyok, sokáig el is utasítottam az ezotériát de szüntelenül olvastam a témában, hogy megbizonyosodjak a magam igazáról. Egy idő után rájöttem hogy nem tudok máshogy biztos lenni a dologban csak ha kipróbálom. És tévedtem. Kipróbáltam néhány dolgot és megtapasztaltam a dolgokat.

Másrészről a magyarországi különféle ezoterikusnak mondott társaságok nagyrésze söpredék és igen nagy százalékuk él abból hogy másokat lehúz pénzzel. Ennek a még gusztustalanabb fajtája amikor beteg embereket semmiznek ki. Így én ("az írástudó") nem fogok sosem ezzel dicsekedni mert tudom hogy okkal néznének le jóérzésű emberek. Aki számára ki kell derülnie hogy mivel foglalkozom annak a számára kiderül. A hasonlókkal pedig ránézésre megismerjük egymást. Bevonzzuk egymást és azok akiknek szüksége van rám bevonzanak. Így nem kell azoktól a véleményektől szenvednem amit mások alakítottak ki másokban(mint amit a kérdező is írt, és megjegyzem az ő szemszögéből tényleg így tűnhet).

2010. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ahhoz a jósnőhöz, akihez anyámék is járnak néhány évente, orvosok is járnak (talán azért, hogy így enyhítsék a lelki terheket). Anyámnak elég jó a helyesírása (a munkájából fakadóan elég nagy probléma volna, ha nem így lenne), az orvosokról nem is szólva.


Ismerek olyan személyt, aki kézzel, papírra tökéletesen ír, de ha kommentel valahova, olyan, mintha Pákó próbálna valamit magyarázni. Ez is egy lehetőség.

2011. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!