Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Empata és enyhe pszichopata...

Empata és enyhe pszichopata kapcsolatáról mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 23:24
1 2
 1/15 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
63%

Ha valóban pszichopata, akkor csak elkerülni érdemes, mivel hosszú távon csak veszíteni lehet. Mindegy, hogy az ember milyen "pata", tele-, em-, homeo- stb. 🙂


Viszont a pszichopátia (antiszociális személyiségzavar) sokkal ritkább, mint a többség hiszi, kb. 1%. Milyen jelekből gondolod, hogy az illető az?

2019. nov. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nehezen mutatja ki az érzelmeit, azokra sokban rájátszik, magánéletéről alig beszél, akkor sem szívesen, domináns, egoista, manipulatív, többek között.
2019. nov. 11. 00:30
 3/15 A kérdező kommentje:
Barátja kevés van, de velük is inkább hobbiról és munkáról beszél, érzelmi dolgokról alig, a sajátjáról szinte alig,. Önző, bár magát nem vallja annak, ismerőseinek szívesen tesz szívességeket, más téren viszont igen. Szeret mindenkiről mindent tudni, de magát viszont nem adja ki. Jó, ez mind igaz a jegyére, Skorpió, már aki hisz ebben. Nem mondom, hogy semmi empátia nincs benne, de baráti, párkapcsolatban elsősorban magát nézi.
2019. nov. 11. 00:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az empata általában úgy hiszi hogy a pszichopatáknak,nárciszoknak minél több figyelemre és szeretetre van szüksége. Az empata mindig megbocsát nekik. Ezért gyakori hogy a pszichopaták kedvelik az ilyen embereket. Akikben van együttérzés és magas fokú empátia. Egy jó forrás számukra. A pszichopata gyakran eljátsza az áldozat szerepet,hogy megkapja a figyelmet az empatától. Szóval elég jó kapcsolat jöhet létre közöttük.
2019. nov. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó példa erre Ted Bundy és Ann Rule kapcsolata.
2019. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Az #1-esre pedig ne hallgass. Sokkal több a disszociális személy manapság. A legtöbbjük felső vezető,cégvezető,politikus,Orvos,ügyvéd,sebész,séf. Az antiszociális személyiségzavar nem azt jelenti hogy bűncselekményeket követ el és börtöntöltelék lesz belőle. Az antiszociális személyiségzavarban élők most is itt élnek közöttünk. Szabadon. Nem hágják át a törvényeket. Semmi ilyesmi nem igaz ebből. És nem 1% antiszociális hanem sokkal többen vannak mint azt hiszed. Úgy beszélnek mint a normális emberek,úgy élnek mint a normális emberek,úgy mozognak mint a normális emberek. Észre sem veszed hogy az illető antiszociális személyiségzavaros.
2019. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

szerintem semmi baj sincs, azért mert nem mutatja ki nem teszi érzelem mentessé...(Töltsetek ki egy mbti tesztet, szerintem INTJ vagy INTP lesz, te meg tippre ENFJ VAGY ESFJ)

Én sem szeretek sokat "feleslegesen rizsázni" főleg a nyilván való dolgokról, (Pl. Azt se tudom mit írjak a rizsához.. 20-160 perc beszélgetés a semmiről, persze egyszer-egyszer jó de naponta, minek?

...mondjuk ez is személyiségfüggő :)

De ha nyilvánvaló, akkor ha Tudom, hogy tudja, hogy szeretem, szóval nem kell napi 1000-szer, megerősíteni, hogy a nyilvánvaló valóban tényleges és úgy is van) néha ez a kapcsolat kárára megy, a magánélet meg magán élet. vannak akik szívesen kitálalják, vannak akik elővigyázatosak, vagy egyszerűen csak nem szívesen beszélnek róla...

Én nekem az ascom skorpió, ez az egész családra igaz, öcsémnek a napja az. Nem beszélünk sokat, gyakran elég a test beszéd. (nem így játszik rá?)

PL a

X-Milyen napod volt?

Y-jó.- ha csillog a szem, valóban jó volt, ha nem akkor elment. Ha ábrándosan felpillant különösen jó, vagy megtetszett valaki (szép emlék)

X-Bővebben?

Y-Jó sz@r.- ennél meg lesüti a szemét, ha nem mondja ki.

ja + a hang lejtés

valamint érdekesnek érdekes, de súrolja a kelleténél több infó határát.

Y-És neked, hogy telt?

X-Ohh, hát el sem fogod hinni, képzeld el, tudod a Z...-

"ki az a Z?" gondolja Y-n -és akkor....

(ez lehet a "Szeret mindenkiről mindent tudni, de magát viszont nem adja ki.")

Amúgy a skorpió jegyűek rengeteg érzelemmel rendelkeznek...

2019. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Egy igazi empatával rövid ideig eljátszogathat egy ( enyhe) pszichopata, de egy idő után az empátia megérzi hogy valami nem oké, és ki fog szállni a kapcsolatból,mintha nem is lett volna.
2019. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egymás tükrei,vagyis a két véglet...az empaták többsége szuperképességnek hiszi,de ha nem érett lélekről beszélünk aki a spirituális tudatosodás útján szerezte,akkor az valójában az empátia hiánya,vagyis érzelmileg zsaroló szülők,vagy egy energiavámpír egyéb közeli emberke részvételével kialakult borzalom,ami minden percét megnehezíti a normális hétköznapi életnek,szóval inkább mártírság és innen minden kapcsolatban fennáll az áldozati szerep veszélye...


A pszicho pedig ennek ellenkezője,rideg elutasító az érzelmek kimutatására,bezárkózó,beforduló egyéb módokon kitörő ugyanerre az érzelmi éhségre való igény...

lehettek egymás gyógyítói,decsak rövidtávon,amíg le nem vonjátok a megfelelő konzekvenciát..


Én pl. imádom a sorozatgyilkosokat,de csak messziről...sok sikert..

2019. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
még annyit,hogy az empatának meg kell tanulnia a valódi együttérzést kifejlesztenie magában ami nem a sajnálat,hanem hogy a saját korlátait figyelembe véve,nem teszek a másikért többet,mint amit ő maga is megtehet...az első én vagyok,ha rendben vagyok akkor jöhet utána bárki más...a pszicónak meg kell törnie a jeget,hogy a sajnálatból felemelkedve kiegyenlítse a két véglet energiáját..a skorpiók erre különösen érzékenyek és képesek is rá..
2019. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!