Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mindenki fél a sötétben?...

Mindenki fél a sötétben? Miért olyan titokzatos az éjszaka és éjfél?

Figyelt kérdés

Tagadhatalan tény hogy mindenki fél a sötétben ugyanis ki nem félt volna életében.És ki az aki válallná hogy éjfélkor/este kimegy egyedul erdobe,netán temetobe?

Bevallom én is félek a sotétben De valyon miért is olyan titokzatos ez? Évezredek óta kijonnek a Pokol démonai?

Gonosz uralkodik este vagy csak mítoszok ,mondák és félelem okozza ezt?


2010. aug. 5. 00:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb is írták: nem látunk. Úgy mond az egyik legfontosabb érzékszervünk csődöt mond. Mivel nem látunk, jobban hagyatkozunk a fülünkre ezért egy egyszerű neszt is sokkal hangosabbnak hallunk ( + ugye minden csendesebb is).

Én is néha parázok, de ez a horror filmek miatt van.

régebben többször is megijedtem mondjuk egy árnyéktól. Azután hallottam egy mondást: Ne félj az árnyaktól, azt jelentik, hogy fény van valahol a közelben. Na, ezt elmondtam magamnak néha és azóta nem ijedezem :)

2010. aug. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy nevezik,hogy ős félelem.

Az Ősember is fél a sötétben mert soha nem tudta,hogy mi van a sötétben. Olyan ez mint mikor egy kígyót vagy egy pókot látsz és hirtelen megijedsz, ősfélelem.

2010. aug. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 M@x ***** válasza:
73%
hát ez jó! A sok gyerek aki fél a sötétben mind éjfélkor ír! kész röhej! Am én is félek a sötétben
2010. aug. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
75%

Én kiskoromban sosem féltem semmitől. Sőt szerettem az éjszakát, az olyan nyugalmas volt, és a csillagokat nézni.


Az erdőbe azóta félek, mióta tudom, hogy lehetnek vaddisznók, kóbor kutyák, akármi, ami veszélyes. :)

Szóval ha zörög valami a bokorban, akkor beparázok, de amíg nem tudtam hogy félni kell, addig nem féltem.


Aztán a temető az meg azért para, mert tudom hogy hullák vannak benne, de ott is csak azóta félek, mióta sok zombis filmet láttam :)


Amúgy konkrétan meg a sötéttől azóta félek, mióta meghalt nagymamám, mert azt elég szarul viseltem, és egyszer állítom, hogy akkortájt még egy szellemet is láttam abban a lakásban, aztán akkor úgy megállt bennem az ütő.

De remélem csak valami agyhiba volt :)

2010. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
66%
Igazuk van az előttem szólóknak. Sötétben pont a legfőbb érzékünk, a látás, van korlátozva. Sokan félnek a sötétben, én mondjuk az utcán leginkább a közbiztonság miatt. Otthon is voltmár hogy rámjött, de ezek többsége irracionális, és józanul végig gondolva, le lehet gyűrni. A horror filmek sem tesznek jót, és mostanában rengeteg ilyen film készül, amit azok is megnézhetnek akik érzékenyebbek. Sőt hallottam olyan filmről (asszem a Kör) amiről azt írták, hogy sötétben, egyedül kell megnézni. Nos biztos hatásos, csak ha még napok-hetek múlva is attól fél az ember, az szerintem már nagyon nem jó.
2010. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok.

Én nem félek, ha este egyedül kell hazajönnöm. Pedig télen sokszor volt olyan (edzés miatt), ráadásul senki nem volt az utcákon. Akkor valahogy "biztonságban" érzem magam, semmi se ijeszt meg.

Én inkább itthon félek, és azon belül pedig a konyhában, de legfőképp a szobámban. Mindig úgy érzem (ahogy valaki itt már leírta), mintha lenne rajtam kívül más is. Meg az is igaz, hogy mivel este nem látunk annyit, mind napközben, ezért a fülünkkel jobban érzékeljük a dolgokat és felfigyelünk a legkisebb zajra is, amit világosban észre se vennénk.

Egyébként annyira nem féltem a sötétben eddig, csak amióta meghalt egy barátom... És Ő miatta félek. Vagy inkább Tőle(?).


13/L

2010. aug. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért fél az ember a sötétben,mert bizonytalanná válik,mivel a sötétség leplében akármi megbújhat,és mi nem nagyon látjuk,ha valami esetleg figyel minket.

Ez teljesen érthető,ha az ember odakint tartózkodik éjjel valami okból.Ki tudja ,melyik bokorból ugrik elő egy kutya vagy egy rossz ember.Akik pedig már találkoztak természetfeletti jelenséggel,azok valószínű azért félnek,mert nem szeretnék,ha újra ilyesmit látnának,méghozzá a félhomályos szobában.

az éjfél azért titokzatos,mert olyankor a legtöbb ember alszik és az állatok is,csendes minden és abben a nagy csendben olyan neszeket is észreveszünk,amit nappal a nagy zaj miatt nem,ez ijesztő lehet.

Az éjfélben semmi különös nincs egyébként inkább a hajnali 3-4 óra az érdekes,mert a legtöbben ekkor látják a legkülönösebb álmokat,vagy tapasztalnak különös jelenséget.Ennek egyik oka lehet az is,hogy az egyik radiesztéziai sugárzás,amely bizonyos időközönként változtatja helyzetét,ilyenkor aktív.

2010. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
A válaszokról (hogy a legfőbb érzékszervünk a látás....) eszembe jutott egy érdekes kérdés:(csak mert én is félek a sötétben)Vajon akik vakok, ők is félnek éjszaka/jobban félnek az éjszaka?Hiszen ők nappal sem hagyatkozhatnak a látásra?
2010. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

09.04

Írod, hogy meghalt a barátod. Részvétem. De: próbáljd magadban tudatosítani, hogy a holtak nem bánthatnak és a barátod meg végképp nem akar neked rosszat.

Vagyunk többen, akik egy ismerős halála után csupa ijesztőt beképzelünk róla, de ez mind csak önmagunk hitegetése. Ha vissza is jöhetne, csak is védelmezne téged. Erre gondolj és majd elmúlik a félelmed is.

2010. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
én nem félek a sötétben :)
2010. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!