Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mindenki fél a sötétben?...

Mindenki fél a sötétben? Miért olyan titokzatos az éjszaka és éjfél?

Figyelt kérdés

Tagadhatalan tény hogy mindenki fél a sötétben ugyanis ki nem félt volna életében.És ki az aki válallná hogy éjfélkor/este kimegy egyedul erdobe,netán temetobe?

Bevallom én is félek a sotétben De valyon miért is olyan titokzatos ez? Évezredek óta kijonnek a Pokol démonai?

Gonosz uralkodik este vagy csak mítoszok ,mondák és félelem okozza ezt?


2010. aug. 5. 00:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Sok pszichopata támadó nem fél a sötétben.

Én félek, egyedül nem is szeretek aludni.

2010. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
Ez főként gyerek korból származik igaz én felnőttem sokszor mentem sötétben anélkül ,hogy parázznék de néha manapság is rámjön a félelem valami miatt sötétbe és magam mögé pillantok.De biztos sokan vannak így.
2010. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Naggyából ismételni tudom az előttem elhangzottakat, a sötétben való félelem ösztönös, az evolúció terméke. Biztosította az őseinknek, hogy éjjel nem sétáltak bele a szakadékba, nem mentek be medvéhez a barlangba stb.


Életet mentett és ment ma is. Csak ma természeti veszélyek helyett inkább emberi veszélyektől óv ez a biztonsági öv. Sötétben meg amúgy se tudsz sokminden értelmeset csinálni, amit pl otthon nem tudnál, így elvileg nem gátló hagyaték az elődeinktől...


Aki meg azt írja, hogy ő aztán nem fél sötétben, az nem egészséges. Ha tényleg egy fikarcnyi félelmet sem talál magában akárhogy keres mikor egy elhagyatott ismeretlen környéken bóklászik full sötétben, akkor az NEM bátorság hanem túlzott vakmerőség, a veszélyérzet hiánya, ami éppen emiatt veszélyes az illetőre.


Én ha ahhoz van kedvem eljárok mindenfelé éjjel, részegek közt, csövesek közt, elhagyatott vidéken, csak annyi a követelményem, hogy lássak valami ösvényt ahol lehet közlekedni... Jó nem is lány vagyok :D De szerintem felesleges kockázatot vállalok. Van is bennem adrenalin sokszor, hogy na most aztán tudna meglepetés érni, és szerintem ez nekem sem egy egészséges vonásom, vonz kicsit a veszély :D


De egyébként ez tényleg veszélyes a sötét. Ha elmenne az eszem és meg akarnák valakit gyilkolni, vagy felrobbantani valaki alatt egy aknát vagy leönteni savval, vagy... Éjjel tenném. Nehogy már lásson valaki. Az áldozat se.... Tehát én szerintem teljesen jogos ha valaki fél a sötétben. Kell. Aki okos és ártani akar neki, az nem nappal fogja megtenni mikor százméterekről ki lehet szúrni az illetőt...


Egyébként kisgyerekként a szörnyektől, földönkívüliektől féltem a sötétben, aztán 8 év körül ezek elmúltak és azóta csak emberektől félek. Ők léteznek. És vannak elmebetegek akiket nem tudsz kiszámítani. Sötétben pedig az áldozat esélyei rosszabbak, nem a vadászé...

2010. aug. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
látod, te sem a sötéttől félsz, hanem az emberektől.
2010. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Ha éjjel jövök haza a kivilágított, kihalt, csöndes városban, egyáltalán nem félek.

Viszont itthon, amikor lekapcsolom a villanyt és elmegyek a szobáig, ágyig, akkor félek, mert akkor alig van fény ^^

2010. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:

bizony... sok pszichopata nem fél a sötétben. én igen, ezért szoktunk 2-en lenni xD


na de a viccet félretéve:igen, én is az emberektől félek, de van, hogy azoktól, amik az eberekkel kapcsolatosak pl.:

az öcsém nézte a Stephen King:Állattemetőt, filmben és végén, amikor meghal a felesége és visszajön, na az...

,amikor átöleli és közben a háta mögött a késért nyúl....


De van amikor tök nyugodt vagyok, a szobámban példáúl van hogy félek, annyira, hogy ha van valami olyan tárgy, ami hangos, ha megbolygatják, akk azt az ágyam mellé teszem, hogy felébredjek rá , ha esetleg...

de van, hogy tök nyugi az egész és röhögök az egészen

2010. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert az ember nem "éjjeli állat" :D, így az éjszaka nem az ő világa. Ismeretlen számára, és az ismeretlennel szemben gyanakvónak kell lenni a túlélés érdekében, tehát fél.

Én egyébként nem az emberektől félek, hanem minden mástól. :D

2010. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Én a sötéttől félek, ha egyedül vagyok. Noctifobiás vagyok, pánikrohamba is átment már.
2010. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Tudjátok mi a furcsa? Én sose féltem a sötétben, meg az égdörgéstől sem. Kis koromban mindig tök sötétben közlekedtem a házunkban, pedig a szobám a tetőtérben volt, és le kellett menni a lépcsőn a mosdóba. De amióta a férjemmel lakom, és megszoktam, hogy ott szuszizik mindig mellettem, azóta, ha nincs ott, én is kicsit kezdek parázni. Egyik este el kellett még ugrania valahova, és olyan 10 óra fele ért haza. Pont akkor volt nagy vihar, hatalmasakat dörgött az ég. Régen pont ilyen időben aludtam a legjobban, most meg folyton összerezzentem egy nagyobb dörgéstől, és inkább felkapcsolatam a lámpát, hogy ne sötétben nézzem a tv-t. Többször átmentem a kisfiamhoz, hogy nem ijedt-e meg, Ő meg persze a legbékésebben szundított. :)
2010. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem a sötéttől félnek, hanem a benne rejlő ismeretlentől. Mi, emberek szeretünk mindent felcimkézni, és ha valamit nem tudunk, vagy félünk, vagy addig nem nyugszunk, ameddig nem tehetjük meg. temetőbe én nem félnék, ha olyan sötét lenne, h SEMMIT nem látnék. Akkor végülis bárhol lehetnék, de ha félhomály van, akkor ijesztő a temető, mer brr :S
2010. nov. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!