Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit lehet ez ellen tenni? És...

Mit lehet ez ellen tenni? És mi ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
Szóval mostanában állandó szorongásban vagyok. Folyton kérdések vannak bennem, nem értem hogy mindennek mi értelme. Nem hiszem hogy depresszió, mert semmi sérelem nem ért engem, szerető családban élek, jól megy a suli, csak egyszerűen szorongok. Főleg ilyen kérdések vannak bennem, hogy mivan halál után (én kersztény vagyok, tehát ugye abban hiszek, hogy halál után vár a paradicsom. Főleg azon eszelek, hogy a más vallásban lévőkre mi vár. Erről nem ennyire mélyen, de nagyapámmal beszélgettem, még akkor amikor nem szorongtam, és ő azt mondta, hogy mindenkire az vár amiben hisz, de a Biblia nem ezt mondja. És egyszerűen nem tudom felfogni hogy mind az az emberre aki nem keresztény pokol vár. Kérlek a vallásba ne kössetek bele, így is elég ez a sok kérdésem van.)A másik az az örök élet. Görcsölök amikor ez jut eszembe, mert felfoghatatlannak tartom hogy örökké hogy is lehetne élni. Meg még itt vannak a tudomány és hit közti ellentmondások. A végén mindig arra jutok, hogy mindennek értelme van és semmi értelme nem lenne, ha egyszer csak mindennek vége lenne, de aztán mindig vannak kételyeim. Meg még rettentően félek az idő előtti haláltól, és ettől féltem a családtagjaimat, barátokat stb. Úgyérzem erre csak egy megoldás, van, ami pedig a világbéke, és semmítől nem kéne félni, de erre ugye az életemben valószínűleg nem kerül sor. Ami még lehet, hogy ezek amiatt vannak, mert nemsokára szívműtétem lesz, és ettől rengeteg kérdés van bennem. (pedig úgy összességében nem parázok a műtéttől, egyszerű szívkatéterezés lesz). Na de ezeket így leírva kicsit megkönnyebbültem, de ennyitől biztos hogy nem ráztam le magamról ezeket.

2020. okt. 29. 01:53
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

A vallás, hit erőt ad az olyan bizonytalan embereknek akik nem annyira találják a helyüket. Egy olyan biztos pont, egy stabil kapaszkodó, ami akkor is fix ha a világ valtozik. Azért tud fix maradni, mert az elmédben él.

Ha logikusan gondolkozol, elég abszurd elképzelés hogy a gondolataid alapján (amik ugye mindenféle nyelven vannak) más dolog történik veled mondjuk egy halálos autóbaleset után. Meg az is abszurd - és ezt érezted meg - hogy mindenki szenvedni fog aki nem azt hiszi amit te.


Valójában nincs baj a vallással amig a 4 fal között azt hisz az ember amit akar. Akkor van baj, ha ezt elmondja, sőt, ráerőlteti másokra, hogy ők is higgyék ezt. És az meg terrorizmus ha megöli azokat, akik mást gondolnak.


Szóval ha elég erős vagy, akkor ne a vallásban keress megoldást.

Értelmet a halálban meg szerintem semmiben sem fogsz találni. Az annyira végleges, visszavonhatatlan. Hogy az életnek értelmet biztosítunk, az csak a gondolataink megmagyarázása gondolatok által. De amúgy ennek sincs nagyobb értelme, csak egyszerűen van.

Ha ezeket el tudod fogadni, akkor lehet könnyebb lesz.

2020. okt. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak a fejedben lehet változtatni ezzel kapcsolatba. Most nem megyek bele olyan dolgokba mert kérted. :D

De próbálj úgy élni, hogy nincs se menyország se pokol semmi.

Egy dologgal törődj csak, hogy te jó ember legyél. Ha ez megvan akkor halálod után is jó lesz neked. Csak maradj kedves,szerethető stb.. Felejtsd el azt a sok vallási elméletet amit hallasz mert mellékesek.

2020. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Mivel azt sem tudjuk, mi lesz a halál után, azt sem tudjuk, hogy kerültünk ide a földre, hogy lehet az, hogy két kis embrióból kifejlődik egy gondolkodó ember és a többi növény- és állatvilág. Úgyhogy azt is jól tennéd - a válaszolókkal ellentétben -, ha elfogadnád, hogy a világot Valaki teremtette, és rábíznád magad. Ez megnyugvást is adna.
2020. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Pilátus ezt mondta neki: „Akkor mégis király vagy te?” Jézus így válaszolt: „Te mondod, hogy király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy bizonyságot tegyek az igazságról: mindenki, aki az igazságból való, hallgat az én szavamra.” Pilátus így szólt hozzá: „Mi az igazság?” Miután ezt mondta, ismét kiment a zsidókhoz, és így szólt hozzájuk: „Én nem találok benne semmiféle bűnt.” (János 18:37–38)


Élet a halál után - Líra könyv - az online könyvesbolt

www.lira.hu › elet-a-halal-utan-1

Translate this page



Élet az élet után · Raymond Avery Moody · Könyv · Moly

moly.hu › konyvek › raymond-aver...

Translate this page

"Nem akartam visszatérni, de mást nem tehettem. És még ugyanabban a pillanatban visszakerültem a testembe. A mellemben iszonyú fájdalmat éreztem, és ...

Rating: 80% · ‎49 votes

2020. okt. 31. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!