Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tegyük fel hogy valakit...

Tegyük fel hogy valakit megszáll a gonosz/démon/szellem nevezzük aminek akarjuk.... És öngyilkos lesz mielőtt kiűznék belőle akkor hova kerül utána a lelke?

Figyelt kérdés
Fura kérdés de légyszi értelmes válaszokat

2020. okt. 29. 16:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Ezotéria kategória:D
2020. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Restartolják a mátrxiban lefuttatnak egy programfrissítést a szerveren majd kap egy új testprogramot és újra benn találja magát.

lehet az elején dejavu érzése lesz de később ezek a plugok eltánnek majd és beolvad a mátrixba.

2020. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Tegyük fel, hogy van menny és pokol (mert gondolom erre irányul a kérdésed)


Ha ő csak egy áldozat, aki rosszkor volt rossz helyen, akkor a mennybe - hisz ő maga semmi rosszat nem tett, nem az ő hibája.


Ha pl. ő idézte meg a démont, vagy az ő hibájából lett az áldozata (olvastam egy hasonló képregényt, kőbe volt vésve a figyelmeztetés, a hülye meg sértegette hogy ez hülyeség) akkor szerintem a pokolba.

2020. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Grimfox ***** válasza:
26%

3.

Ha öngyilkos lesz, függetlenül attól, hogy démon befolyására tette e, vagy sem, akkor a pokolba kerül, még csak nem is a tisztítótűzbe. Legalább is a keresztény tanítások szerint. Aki nem képes ellenállni a gonosz csábításának, az pokolra kerül, lényegtelen, hogy az állítólagos megszálló démon hogyan vette rá.

Nem keresztény magyarázat szerint ugyanúgy reinkarnálódik, mint mindenki más, függetlenül attól, miként halt meg, csak az életkörülményei-a karmája miatt-lesznek kedvezőtlenebbek. Nem kap külön büntetést, csak a tettei következményei fognak rá hatni.

Megint más értelmezés szerint ha a démon még a testében van, amikor megöli magát, akkor a démon is vele pusztul.


Kérdező:

A halál utáni állapot minden kultúrában más, de démoni lények minden kultúrában léteznek. Az öngyilkosság értelmezése is minden kultúrában más. Ha egy bizonyos kultúra(például keresztény) álláspontját akarod tudni, azt érdemes a kérdéshez csatolni, kedves kérdező.

2020. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Ez olyan kérdés, amire csakis Isten tudja a választ! Ő előtte nincs titok, a szívek vizsgálója és az ember élete egy nyitott könyv Ő előtte. Minden számon van tartva.


Isten nagyon jól tudja, hogy valaki mitől lesz öngyilkos. Tudatosan vagy gonosz erő, megszállottság, megkötözöttség hatására.


A tisztátalan lélek sajnos képes embereket megszállni és irányítani és elveszíteni.


Mk.9,22. És gyakorta veté őt tűzbe is, vízbe is, hogy elveszítse őt; de ha valamit tehetsz, légy segítségül nékünk, könyörülvén rajtunk.


17. És felelvén egy a sokaságból, monda: Mester, ide hoztam hozzád az én fiamat, a kiben néma lélek van.

18. És a hol csak előfogja, szaggatja őt; ő pedig tajtékot túr, a fogát csikorgatja, és elfonnyad. Mondám hát tanítványaidnak, hogy űzzék ki azt, de nem tudták.

19. Ő pedig felelvén néki, monda: Óh hitetlen nemzetség, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Hozzátok őt hozzám.

20. És hozzá vivék azt; és mihelyt ő meglátta azt, a lélek azonnal szaggatá azt; és leesvén a földre, tajtékot túrván fetreng vala.

21. És megkérdezé az atyját: Mennyi ideje, hogy ez esett rajta? Az pedig monda: Gyermeksége óta.

22. És gyakorta veté őt tűzbe is, vízbe is, hogy elveszítse őt; de ha valamit tehetsz, légy segítségül nékünk, könyörülvén rajtunk.

23. Jézus pedig monda néki: Ha hiheted azt, minden lehetséges a hívőnek.

24. A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek.

25. Jézus pedig mikor látta vala, hogy a sokaság még inkább összetódul, megdorgálá a tisztátalan lelket, mondván néki: Te néma és siket lélek, én parancsolom néked, menj ki belőle, és többé belé ne menj!

26. És kiáltás és erős szaggatás között kiméne; az pedig olyan lőn, mint egy halott, annyira, hogy sokan azt mondják vala, hogy meghalt.

27. Jézus pedig megfogván kezét, fölemelé; és az fölkele.

2020. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát gondolom Isten tudja ki volt igazán jó,és attol fuggetlenul hogy egy gonosz lélek szallta meg oda jut ahova kell,szerintem ez nem fugg a démonoktol
2020. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Hát én sajnos kénytelen leszek megtenni, a sors tette ezt velem. Ha ezért pokol jár vagy rossz karma akkor isten sajnos nem jóindulatú. Akkor az gonosz.
jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
A tudatos öngyilkosság azért bűn, mert gyilkosság történt. és azért megbocsáthatatlan, mert nem idegen kezűség történt. A gyilkosra büntetés vár. De ki a gyilkos? Önmaga. Nem lehet mást vádolni és elítélni a gyilkosságért, mert az önkezűleg történt. Az illető eldobta az ajándékba kapott életét és nem más vette el azt tőle. Ilyen egyszerű a képlet, nem annyira bonyolult.
jan. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Ha ez igaz akkor bárki vagy bárkik akik ezt az egészet megcsinálták akkor azok gonoszak de nagyon. Illetve nem értem milyen alapon büntetnek ha én egy lélek vagyok akinek szabad akarata van stb akkor ők mivel többek?? Menjenek a jó édes... Akkor nem csak ez a világ beteg hanem a túlvilág is. Viszont ez csak emberi találgatás, szóval egyáltalán nem biztos hogy így is van.
jan. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
A biblia (isten tanítása szerint) minden öngyilkos a pokolra jut. Ott fog örökké szenvedni, ha megszállták ha nem
jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!