Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tegyük fel hogy valakit...

Tegyük fel hogy valakit megszáll a gonosz/démon/szellem nevezzük aminek akarjuk.... És öngyilkos lesz mielőtt kiűznék belőle akkor hova kerül utána a lelke?

Figyelt kérdés
Fura kérdés de légyszi értelmes válaszokat

2020. okt. 29. 16:59
1 2
 11/17 anonim válasza:
A bibliát emberek találták ki és írták meg, pont úgy ahogy a többi 5000 vallást is. lehet nem is igaz egyik se.
jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A Bibliát nem emberek találták ki. Látszik, hogy nem vagy jól informálva, mert nem néztél utána nem vizsgálótál nem tanulmányoztál csak vagdalózol és dobálódzol a szavakkal a vakvilágba.
jan. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#10#: "A biblia (isten tanítása szerint) minden öngyilkos a pokolra jut. Ott fog örökké szenvedni, ha megszállták ha nem"


Ezt te nem tudhatod. Más ha valaki tudatosan lesz öngyilkos és megint más, ha valakit megszállt a démon, az ördög az ártótisztátalan szellem stb. ISten a szívek vizsgálója.


Mat. 17;

14. És mikor a sokasághoz értek, egy ember jöve hozzá, térdre esvén ő előtte,

15. És mondván: Uram, könyörülj az én fiamon, mert holdkóros és kegyetlenül szenved; mivelhogy gyakorta esik a tűzbe, és gyakorta a vízbe.

16. És elvittem őt a te tanítványaidhoz, és nem tudták őt meggyógyítani.

17. Jézus pedig felelvén, monda: Óh hitetlen és elfajult nemzetség! vajjon meddig leszek veletek? vajjon meddig szenvedlek titeket? Hozzátok őt ide nékem.

18. És megdorgálá őt Jézus, és kiméne belőle az ördög; és meggyógyula a gyermek azon órától fogva.

19. Ekkor a tanítványok magukban Jézushoz menvén, mondának néki: Mi miért nem tudtuk azt kiűzni?

20. Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.

21. Ez a fajzat pedig ki nem megy, hanemha könyörgés és bőjtölés által.


Mark 9;

7. És felelvén egy a sokaságból, monda: Mester, ide hoztam hozzád az én fiamat, a kiben néma lélek van.

18. És a hol csak előfogja, szaggatja őt; ő pedig tajtékot túr, a fogát csikorgatja, és elfonnyad. Mondám hát tanítványaidnak, hogy űzzék ki azt, de nem tudták.

19. Ő pedig felelvén néki, monda: Óh hitetlen nemzetség, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Hozzátok őt hozzám.

20. És hozzá vivék azt; és mihelyt ő meglátta azt, a lélek azonnal szaggatá azt; és leesvén a földre, tajtékot túrván fetreng vala.

21. És megkérdezé az atyját: Mennyi ideje, hogy ez esett rajta? Az pedig monda: Gyermeksége óta.

22. És gyakorta veté őt tűzbe is, vízbe is, hogy elveszítse őt; de ha valamit tehetsz, légy segítségül nékünk, könyörülvén rajtunk.

23. Jézus pedig monda néki: Ha hiheted azt, minden lehetséges a hívőnek.

24. A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek.

25. Jézus pedig mikor látta vala, hogy a sokaság még inkább összetódul, megdorgálá a tisztátalan lelket, mondván néki: Te néma és siket lélek, én parancsolom néked, menj ki belőle, és többé belé ne menj!

26. És kiáltás és erős szaggatás között kiméne; az pedig olyan lőn, mint egy halott, annyira, hogy sokan azt mondják vala, hogy meghalt.

27. Jézus pedig megfogván kezét, fölemelé; és az fölkele.


Itt egy démon egy ártó, tisztátalan szellem akarta vesztébe vinni a fiút. Nem tudatos állapotban akart öngyilkos lenni. Gondolom, ha meghalt volna nem a pokolra kerül, hiszen tudatát megkötözte és befolyásolta egy démon egy tisztátalan lélek.

jan. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
12. Azt te azt honnan tudod? Meg milyen informálódás?? A kamu hülyeségeket olvassam vagy mi? Én legalább nem hiszek ilyenekbe felnőtt ember létemre.
jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14#


Csak gratulálni tudok. Viszont akkor nem értem miért írogatsz ide???? Ez tök értelmetlen. 2 dologban nem az. ha kimondottan provokátor vagy, vagy ha érdeklődő, kereső vagy de félsz még önmagadnak is bevállalni.

jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Arról még lehet ide jönni, nem azt mondom hogy nincs lélek vagy bármilyen lény vagy lények akik ezt az egészet itt létrehozták. Én csak azt mondom a biblia értelmetlen szerintem. Még a karma meg a reinkarnációnak is több értelme lenne. De az is elég hülyeségnek tűnik.
jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16#: " Én csak azt mondom a biblia értelmetlen szerintem. Még a karma meg a reinkarnációnak is több értelme lenne. De az is elég hülyeségnek tűnik."


Én csak azt nem értem, hogyha számodra ezek lényegtelen hülyeségek, akkor miért írsz ide? Ez elég ellentmondásos, kivéve abban az esetben nem, ha kereső vagy. Keresel választ a kérdéseidre, akkor írd meg. Szerinted mi nyugtatná meg a lelkiismeretedet, mikor lenne békességed és megnyugvásod és megelégedésed a szívedben a lelkedben? Hol és miben találod meg az élet értelmét? Tehát honnan és kitől származik az élet? Mi értelme az életnek, ha úgyis meghalunk? Ki fogja jóvá tenni és helyre rakni és igazságot szolgáltatni az ember számára? Az ember, ha meghal is él, mert az ember lelke, tudati létállapota örök. A testi halál után is létezik. Nem történik más csak az ember lelke tudati létállapota elhagyja a testet és átlép egy magasabb dimenziós világba. Aztán hogy ott mi történik az megint egy más dolog.

jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!