Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Melyiket választanátok a...

Melyiket választanátok a helyemben, ha lenne ilyen lehetőségetek, mindent mérlegelve?

Figyelt kérdés

Most vagyok 44 éves, introvertált, utálom az embereket, legszívesebben csak itthon lennék. Gyűlölök munkába járni. Családom, gyerekem, barátnőm nincs (nem is lesz), rokonok mind meghaltak. Végül is semmi értelme az életemnek, ennek ellenére magamban jól elvagyok.

Na most van annyi megtakarításom, kiszámoltam hogy kb. 10 évre elegendő, nyugisan élve, ha nem dolgozom.

Ha felmondanék, akkor kb. 55 éves koromig, még 10 évig nyugodtan, gondtalanul élhetnék (nem is akarnék tovább), az időm minden percét magam osztva be és úgy eltöltve ahogy én akarom.

Vagy dolgozzam még 20 évet, szenvedjek a munkában töltött időkkel, és kb. 65 éves koromban úgyis meghalok (senki nem élt addig se a családban, mindenki korán hal)

Kb. mind a kettőnél ugyanannyi lenne az az idő, amit magam oszthatok be, mert ugye a másodiknál elviszi a munka, lényegében a B verziónál csak azzal az idővel hosszabbodik meg az életem, ami számomra a szenvedést jelenti.

Remélem érthető volt az okfejtésem.

Röviden:

- 55 éves korig élek, és minden percemben azt csinálok amit akarok

- 65 éves korig élek, aminek kb. a felét elvinné a munka

melyiket választanátok?



2020. júl. 19. 19:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Na most ezt te itt nagyon jól levezetted, de az élet nem egy matekpélda, sőt, általában az történik, amit nem akarunk, amire nem számítunk, vagy éppen történhet valami kivételesen jó is velünk. Szóval kár 10-15 évre előre tervezni ilyen pontosan, egyszerűen felesleges, mert az élet közbeszól.
2020. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Es honnan tudod hogy meddig fogsz elni?
2020. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
38%

Annyira szánalmas, hogy 44 évesen ezen a szinten vagy. Egy igazi megkeseredett, életunt egyén vagy. Ahelyett, hogy fejlesztenéd magad, hogy olyan munkát végezz, amit szeretsz, nem te ehelyett olyan helyen ro..hadsz, amit utálsz. Inkább először találd ki, hogy milyen munkát végeznél szívesen, végezd el hozzá a sulit, majd mondj fel a jelenlegi munkahelyeden és csináld azt, amit szeretnél.


A két választási lehetőség közül egyiket se választanám.


Ja, és honnan tudod, hogy 65 éves korodig fogsz élni? Belelátsz a jövőbe? És mi van, ha holnap meg fogsz halni, vagy élsz 88 éves korodig?

2020. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
46%

Dolgoznék, de közben úgy élnék mint amit 55 éves korodig terveztél és Home Office. Aztán nagyot nézel ha több mint 90 évig fogsz élni:D


Jellemző a te típusod béli emberre:D Aki hamar temeti magát, az hosszú életű szokott lenni.

És mivel 44 éves vagy, még lehet feleséged/férjed, annak családja, ezáltal még megtapasztalhatod az örömteljes nagypapa/nagymamaságot is.

De fene a fejedet, csak a jót kapod-minden felelősség nélkül:D Mások meg megküzdenek a gyerekkel, mire lesz unokájuk:)

2020. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Mivel sem felesége, sem gyereke nincs, az elsőt. De 44 éves korra megtanulhatta volna, hogy az élet mindig közbe szól. A második lehetőség biztosabb alapot ad, akkor is van pénze, ha közbe jön valami. Elég rendesen megtervezte az életét, de ha az első lehetőséget választja, mivan, ha nem hal meg 55 évesen? És akkor ott lesz pénz meg munka nélkül. Szerintem egyenlőre folytassa a jelenlegi életmódját. Munka mellett is (igaz picit korlátozva) de csinálhassa amit akar. Unatkozva akarja leélni az a 10 évet? Ha annyi pénze van vegyen ki szabadságot és pihenjen, utazon. Utána majd meglássa mit akar
2020. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

1. Én nem panaszként írtam, hogy egyedül vagyok, ha valéami jó történne velem, az pont az lenne, ha nem kellene emberek közé mennem, mondtam, magamban nagyon jól elvagyok.


2. 65 éves kornál tovább a dédszülőkig visszmenve senki nem élt, mondta, nincs is élő rokonom már, akivel tartanám a kapcsolatot.

Amúgy meg nem is tervezek 55 -nél tovább élni, szerintem az egy egyedülélőnek pont elég, amíg el bírja látni magát.


De a legdühösebb akkor lennék, ha dolgoznék, közben meg meghalnék mondjuk 50 évesen, és ott marad a sok fel nem használt pénz, amit magamra fordíthattam volna.

2020. júl. 19. 19:42
 7/34 anonim ***** válasza:
46%

*De a legdühösebb akkor lennék, ha dolgoznék, közben meg meghalnék mondjuk 50 évesen, és ott marad a sok fel nem használt pénz, amit magamra fordíthattam volna.


Ezért kell felébredned, és maradandót cselekedned. Sokan még gondolatban sem jutnak el idáig.

A koporsóban minden ember egyforma.Egy ideig.


Szóval keresd Istent, és annak országát, és még sok sok csoda vár..

2020. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

"fejlesztenéd magad, hogy olyan munkát végezz, amit szeretsz"


Ennek semmi köze ehhez. Minek dolgozzak? Bemegyek dolgozni, majd hazajövök. Mi értelme bejárnom? Akkor megtehetem azt is, hogy csak itthon vagyok. Mondtam, hogy az embereket utálom. A munka meg felesleges, elpocsékolt idő az életemben.

A kérdé lényege pont ez, hogy a munkában töltött idő mértékével csökkenteni le az életem, mert az nekem a szenvedés része.

2020. júl. 19. 19:47
 9/34 A kérdező kommentje:

"mondj fel a jelenlegi munkahelyeden és csináld azt, amit szeretnél."


De hát pont ezt akarom! 18 éves korom óta dolgozom folyamatosan, most 10 évig pihenni akarok, utazni, meg amihez kedvem telik, az egész napomon azt csinálnék amit akarok. Aztán kb. 55 évesen meghalni. Világos?

2020. júl. 19. 19:50
 10/34 anonim ***** válasza:
0%
Te komplett h..lye és beteg vagy. Keress fel egy pszichológust!
2020. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!