Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mik lehetnek ezek? Ébredés...

Mik lehetnek ezek? Ébredés utáni jelenségek.

Figyelt kérdés

Évek óta visszatérő tapasztalat, hogy néha, mikor álmomból felkelek, még elcsípek egy-egy hangot, vagy bármi mást, ami nem az álmomból származik, hanem valós környezetemből, de nem kéne neki lennie...

Pélák:

Felkelek, rendszerint valami kellemetlen álmomból mintha direkt riasztana fel valami és már fenn vagyok, bár még nem mozdulok, nem nyitom ki a szemem, de tisztán hallom,hogy megfordul a kanál az asztalon hagyott pohárban, vagy zörögnek az asztalon a papírjaim, kinyílik egy szekrényajtó, ilyenek. Persze elkezdek fülelni, mert határozottan hallottam a zajt tutira valós volt, olyankor valami kellemetlen jelenlét érzés is kiséri, de ahogy fülelni kezdek, gyanúsan nagy lesz a csönd.

Van, hogy nem hang, hanem valami testi érzetet csípek el rögtön ébredés után. Minap például ébredés után azt éreztem, mintha a karomon végigsiklott volna valami. Vagy egy időben a bokámat fogta meg valami gyakran. Végül egyszer ráordítottam, hogy tűnjön az anyjába és azóta a boka fogdosást sosem éreztem többet.

Történtek már ebben a lakásban fura dolgok ezeken kívül is, ébrenlétben is lehet itt időnként hajmeresztő dolgokat tapasztalni. De olyan változatosak, hogy nem igazán sikerült még rájönni, mi lehet ezeknek az oka.De az éjszakák, az alvás a legrosszabb...


2021. jan. 16. 18:03
 1/7 anonim válasza:
Egyedül élsz? Ha nem, a többiek is tapasztalnak hasonlókat? Nagyon ijesztő amit leírtál.
2021. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen. Tapasztalnak mások is.

Anno mikor lányom iskolás volt, néha egy szobában aludtunk. Tizenéves volt, már nem képzelődős kisgyerek. Az ágy L-alakban volt és fejjel egymás felé pihentünk, még nem sokkal lámpaoltás után volt, szóval nem aludtunk. Egyszercsak mindketten azt éreztük, hogy egy nagyobb valami lehuppan a fejünk mellé a párnára. Egyszerre pattantunk fel, mert azt hittük, a macska behülyült és az támad, az ugrott fel. De ő mélyen aludt egy távolabbi sarokban. Sehogy se értettük, mi lehetett, de még lehetett is hallani, ahogy huppan a párnán.

De voltak még más dolgok is, amit mindketten tapasztaltunk.

Mindig más és más...


Egy ideig nyugi van, aztán valamiért aktivizálodnak a fura események.

2021. jan. 16. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes..lehet ott valami lélek vagy entitás.
2021. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most vagy csak trollkodsz, s jót röhögsz a válaszok íróin vagy valóban tapasztalsz (még, ha esetleg csak a fejedben is) dolgokat.


Tegyük fel, hogy nem ugratsz, továbbá, hogy nem csak a fejedben zajlik az, amiről írsz! Ez esetben is nyitva marad több lehetőség.


"Történtek már ebben a lakásban fura dolgok ezeken kívül is"

Csak a lakásban vagy esetleg máshol is, ahol te tartózkodtál (azaz: helyhez vagy inkább hozzád köthető-e a jelenség)?


Mit érzel, amikor "helyzet van"? Semleges? Jeges, csontvelőig hatoló, bénító iszonyat? Valami más?

2021. jan. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem trollkodom, sajnos valós dolgok ezek.

Azt hiszem, ez egy elég összetett dolog lehet. De olyan sokrétű, olyan változatos furcsaságokat tapasztaltam már, hogy kb kibogozhatatlan már, hogy mi is zajlik körülöttem.

Gyerekkoromban kezdődöt...

Viszont akkor még máshol laktunk, ez a harmadik ingatlan, amiben lakunk (itt kb 30 éve) és a két előzőben ritkábbak voltak a különös tapasztalatok és főleg az alvással kapcsolatosak nem voltak jellemzőek. Ezek ritkák voltak, előző házainkban sosem volt testenkivüli élményem, meg alvásparaliziseim, itt szinte mindennapossá vált.

Gyerekkoromtól sok helyen éreztem valaminek a jelenlétét, sokszor csak úgy hirtelen, a teljes nyugalomból megzavart ez az érzés, pl beléptem a szobába nagy vidáman, és hirtelen éreztem, hogy "itt van" nem tudom pontosan, mi volt az, csak elképzelni tudtam és abban voltam biztos, hogy gonosz...Kb halálfélelmem volt olyankor és sprinteltem kifelé a házból. Képes voltam inkább kabát nélkül kinn álli a fagyban míg haza nem ér valaki, mert odabenn mindig jobban féltem, mint kinn a szabadban.

Ez bennem van felnőttként is, csak már nem menekülök ki, mert megtanultam valamennyire kezelni ezt a félelmet. Most már többnyire agressziót vált ki belőlem és ha zargat valami, elküldöm hangosan melegebb éghajlatra, jobbat nem tudok, sajnos egyedül élek...

Talán itt valamiért összeadódtak a dolgok, egyrészt körülöttem válthatja ki valami ezeket, másrészt ebben a lakásban valahogy jobban érzékelhető...

A egyetlen pozitív fordulat, hogy a gyerekkoromban gyakori rejtélyes balesetek sora itt megszakadt.

Itt viszont időnként "repkednek" a tárgyak. Pl falról a festmény, szekrényről a tv, papírkupac a polcról, macska wc, fogja magát és szó szerint "elrepül" kb egy métert mozdulnak el úgy a helyükről, mintha eltaszitaná valaki. Ezeknek nem egyedül voltam szemtanuja. Pedig huzat sincs olyankor. Persze ezek nem minden nap, de időről időre mindig van valami, amire semmi racionális magyarázat nincs.

Nem tudom ez számít-e, de megfigyeltem, hogy mikor nagyon feszült, dühös vagyok, de elfojtom magamban, mert pl munkahelyem mégsem ordibálhatok, akkor általában tönkremegy valamilyen elektromoss cucc körülöttem :(

Általában, amelyikhez olyankor közel vagyok, vagy épp használom. De nem hinném, hogy a többi jelenség ezzel összefügg, ez inkább még grátisz hozzá jön :(

Nem bánnám, ha megszabadulnék ezektől a jelenségektől és nyugodtan élhetnék.

2021. jan. 17. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Hangsúlyozom: biztosat nem tudok mondani, csak tippelek. Ezt tartsd kérlek végig szem előtt! Amit írok, az személyes tapasztalatból fakad, így végképp nem biztos, hogy a te esetedre is áll(!).


Engem gyerekkortól kísértek nem pont ilyen, de több aspektusból hasonló gondok. Teljesen más okból, de már felnőtt fejjel mentem el pszichológushoz, mert addigra jutottam el oda, hogy gatyába kell ráznom magam. Több éves terápia volt, de nem szimpla beszélgetés, hanem egy úgynevezett Leuner tréning ( lásd: [link] ).


Hatásos volt az évekig tartó, hétről hétre végzett munka és egyensúlyba kerültem. Kezdetben ez azt jelentette, hogy még jelentkeztek ugyan a dolgok, de már én uraltam a folyamatot, később pedig az tűnt fel, hogy már elő sem jönnek, mert feloldódott az a valami, ami okozta az egészet. Mindezt gyógyszerek, nyugtatók nélkül, mivel az elmémből élek.


Mivel a terápiát követően az események elmaradtak, könnyen lehet, hogy tudtomon kívül én magam voltam valamilyen módon az okozójuk, s miután "kiegyensúlyozódtam", nem volt már, ami előidézte volna a problémákat.


Nem kizárt, hogy nálad is segíthet egy ilyen vagy hasonló módszer. Az más kérdés, hogy ehhez olyan terapeutára van szükség, aki nem gyógyszerezéssel akarja kezelni a dolgot (bár van, ahol és amikor nemigen van más választás, illetve átmenetileg esetleg érdemes besegíteni, de az egy másik történet), s kicsit - nem találok most jobb szót rá - haladóbb szellemiséget képvisel, mint mondjuk egy "ortodoxabb" szemléletű kollégája.

2021. jan. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nagyon jó, amit az utolsó írt! Amikor olvastam a történeteidet eszembe jutott egy rokonom. Szegény pánikbeteg és születése óta nagyon érdekes tüneteket pradukál. Én nem vagyok pánik beteg, de nagyon ritkán én is tapasztalom azokat a tüneteket, persze ezeknek a többségét egyszerűen annak tudom be, hogy kicsit paranoiásabb vagyok az átlagnál, de nem akadályoz az életemben. Mondok is egy érdekes tünetet. Az a bizonyos rokon, gyerekkorában vidáman játszik a testvérével. Teljesen önfeledten, boldogan a biztonságos családi házban, egy szobányira hallja, ahogyan anyukája dudorászva főzi az ebédet és zenét hallgat. Apja néhány szobával arrébb dolgozik, ő is a közelben van. Ugyebár nincs ok félelemre. Egyszercsak az a rokon a vidám játék közepette ledermed, majd sírva szalad ki a szobából egyenesen anyukája ölébe. Tesója is megy, látja, hogy a rokon remegve sír és bújik az anyjához és azt mondja fél. Soha nem tudta megmondani, mitől fél ezekben a helyzetekben, egyszerűen rá tört a pánik. (szerencsére ilyen tünetem azért nincs) Ez a személy gyakran érez jelenlétet maga körül, üldözési mániás, minden dolgot előre megtervez, mindig a legrosszabb forgatókönyv játszóik le a fejében. A legkisebb neszre felfigyel és fülel, hogy mi lehetett az. Pedig nekik is van macskájuk.. Az a tünet amit én is tapasztaltam, anyám mondta, hogy azonos annak a bizonyos rokonnak egy tünetével, szóval az a tünet nagyon érdekes. Meg mutatja mennyire tud játszani az emberrel a saját elméje. Főleg kiskoromban volt, hogy egy hasonló, boldog gyerekkori helyzetben egyszercsak megállok és rossz sejtésem támad. Egyszercsak kizökkenek és körülnézek, hogy minek is örül mindenki körülöttem. Én ilyenkor hallani szoktam szirénázást és egy televízió hangját. (Nem szeretek tv-zni, akkoriban csak a játékaimmal foglalkoztam) A rokonom elmondása szerint, mikor ő ilyet tapasztalt egy altató dal hangját hallotta és csilingelést. Kettőnk között annyi külömbség volt még, hogy én igen ritkán estem ebbe a fura helyzetbe, ő nagyon gyakran. Azonban én is megtapasztaltam, milyen rossz is ez. Az agyad nagyon sokmindent képes kreálni, akármennyire is elhiszed, hogy igenis valóságos volt. A bokafogdosás azért múlhatott el, mert remélted, hogy a kiabálással elintézted a problémát és a tudatalattid megszüntette azt az érzést. Szóval ha továbbra is ilyen mértékben fenn áll ez a helyzet javaslom, hogy menj el pszihológushoz. Persze ettől még lehetséges, hogy valóban egy ismeretlen entitás jár a nyomodban, nem tudhatjuk, csak ismerősek a dolgok amelyeket leírtál.
2021. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!