Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy már évek óta...

Lehetséges, hogy már évek óta csak álmodom azt, hogy még élek?

Figyelt kérdés

9 évvel ezelőtt, 23 éves koromban egyszer csak rosszul lettem: leesett a vérnyomásom és a pulzusom, és olyan szerencsétlenül estem el, hogy a fejem bevertem egy asztal sarkába, elég komoly koponyasérülést elszenvedve ezzel. Egy nappal később ébredtem fel az intenzíven, majd másfél hetet töltöttem a sebészeten.


Halálközeli élményem csak annyi volt, hogy kívülről láttam magam, de nem akartam meghalni, ezért úgy döntöttem, "visszafekszem" a testembe.


Azóta több furcsaságot is megfigyeltem. Az egyik ilyen, hogy a valóságtapasztalásom álomszerű vált. A dolgok, amik történnek velem, az élményeim, a beszélgetések, vagy akár csak a leghétköznapibb cselekedeteim, mind-mind olyan képlékenyek, olyan elmosódottak, sokkal kevésbé tűnnek valóságosnak, mint a rosszullétem előtt. Minden olyan homályos, mint maga a halálközeli élményem - mintha még mindig azt élném.


A másik ilyen, hogy mintha a balesetem óta leállt volna az öregedésem. 32 éves vagyok, és ha ezt bevallom, mindenki ledöbben, hogy max. 25-nek nézek ki. Volt már olyan eset, hogy egy frissen megismert barátnőm csak akkor volt hajlandó elhinni a korom, mikor bemutattam neki a személyim, amit pedig italozgatások alkalmával a map napig gyakran elkérnek tőlem (és ilyenkor a pincérek is sokáig méregetnek, hogy valós-e az okmányom). És valóban (bármennyire hiúnak tűnők ezzel): az arckarakterem még mindig tinis, sehol semmi jele a harmincas éveimnek, sehol egy szarkaláb, a bőröm mindenhol teljesen rugalmas, pedig ritkán használok testápolót. És a közérzetem is pontosan ugyanolyan élénk, szinte gyereklányos, mintha még csak a huszonéves kor elejét taposnám.


Mindez valahol megrémít. Tudom, sokaknak ez egy beteg gondolatnak tűnik, de néha elgondolkodom azon, hogy élek-e még? Ha igen, mi lehetne erre a biztos bizonyíték? Kihez kéne ezzel fordulnom? Ha pszichiátert keresek fel, az lehet azonnal zártosztályos kezelést rendelne el - ettől félek.


Annak is nagyon örülnék, ha találnék magamhoz hasonló embereket, akik szintén álomszerűnek érzik az életük és/vagy szintén úgy érzik, mintha egy bizonyos ponton megált volna az öregedésük. 32/N.



2021. febr. 7. 18:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez bennem is megforult. Egyszer bicikliztem es egy kamion takarasabol jott egy kisbusz, amit a mai napig nem tudok felfogni hogy hogy allt meg. Azota megmagyarazhatatlan dolgok tortentek, minden mas lett, masnak erzem magamat stb... Nem igazan hiszek benne, de elgondolkodtam rajta en is hogy lehet hogy ott meghaltam ez meg egy masik dimenzio vagy valami xD Betegnek hangzik tudom...
2021. febr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%
Van ilyen mentális betegség, aki halottnak hiszi magát. Egy pszichiátert fel kell keresned, mert később súlyos problémáid lehetnek. Nem akarsz majd enni,felkelni,tisztálkodni stb. Hiszen te úgyis "halott" vagy, akkor meg minek?
2021. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Pontosan!

Létező betegség, eléggé problémás!

Minél előbb keresd meg, mert később már nem fog menni!

2021. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Úgy érzed esetleg, hogy vannak más életed is párhuzamosan, esetleg álmodsz is azokkal az életükkel?
2021. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
igen. ideje felébredned.
2021. febr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!