Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hol van Isten? Ha tényleg...

Hol van Isten? Ha tényleg létezik,miért nem bír segíteni évek óta?

Figyelt kérdés
Hol van Isten,amikor a szüleim vernek és mindenki halálra csúfol a környezetemben? Hol van amikor egy ember életében semmi fény nincs? Úgy álltam hozzá a dolgokhoz,hogy egyszer jobb lesz...Hogy azért vagyok mélyponton,mert egyszer minden sokkal jobb lesz mint most, ez csak egy lecke. De ez NEM az... Minden egyre rosszabb és rosszabb lesz,nem akarok élni, nincs motivációm, amikor elkezdem látni a fényt az alagút végén, visszaesek oda,ahonnan indultam. Ez egy kibszott mókuskerék. Gőzöm sincs meddig birom ezt... Hol van a sokak által emlegetett Isten, aki fényt hoz a világra és boldogságot? Vagy az egész csupán egy mese?Régen hittem, már nem megy...
2021. febr. 14. 22:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Fiatal vagyok és sokkal több szrságon átestem mint egy normális ember. De ennél többet nem birok,meg fogok bolondulni, beleorulok ebbe az egeszbe,senkivel sem tudok beszelni...
2021. febr. 14. 22:25
 2/16 anonim válasza:
24%
Ha tényleg nagyon mély ponton vagy, akkor keress fel egy szakembert.
2021. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Pszichiáter pont ezért van. Vele tudsz erről beszélni.
2021. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudjuk, hogy Isten létezik-e csak hihetünk benne. Lehet bele kapaszkodni, erőt meríteni belőle, viszont nem érdemes tőle ennél többet várni. Minden rossz amin keresztül mész erősebbé tesz téged. Egyszer majd nem fog ennyire sok rossz lenni körülötted. De ebből magadnak is ki kell venned a részed, és tenned kell érte, hogy megszűnjön. Ha ehhez nem tudsz a hitből elég erőt meríteni, akkor gondolj arra úgy is lesz ennél jobb csak el kell érned.
2021. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
6%
Isten akkor segít, ha Ő úgy látja. De ha csak kéregetsz, akkor nem fog segíteni.
2021. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Isten akkor segít, ha te is odateszed magad. Hol élsz? A neten keress rá az ottani család- és gyermekjóléti központra. Hívd fel őket, röviden mondd el, hogy bántalmazó szülőkkel élsz, kérj időpontot tőlük, menj be, interjúztatnak a helyzetedről, és kimennek érted az iskolába, onnan visznek el. Egy családhoz fogsz kerülni, ahol nem bántanak. Feltételezem, gyerekkorú vagy, mert felnőttként nyilván nem engednéd verni magad.
2021. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Hogy hol van? A tudatlanok fejében. Ártatlan élőlények milliói szenvednek nap mint nap, néha egy életen át. Sosem kapnak abból a híres isteni kegyességből. Még csak bizonyíték sincs arra, hogy esetleg, talán létezik, csak épp a deistáknak van igaza vele kapcsolatban, és a teremtés után többé nem avatkozik a világ történéseibe.


Ha bajban vagy, akkor egyetlen személyre számíthatsz igazán: Saját magadra. Amíg megvan benned az akarat és az elszántság, addig reményed is lehet egy jobb életre. Én is annyi mindenen mentem már keresztül fiatal korom ellenére, amin sok ember egy élet alatt sem esik át. Mégis itt vagyok, és mégis képes vagyok meglátni az életben a jó dolgokat is.


Ha még diák vagy, akkor a legjobb esélyed az, hogy teljes erőbedobással arra összpontosítasz, hogy később minél jobb pozícióba kerülhess munkahely és pozíció tekintetében, mivel ha pénzed van, akkor egy teherrel (napi megélhetés) kevesebb. Plusz akkor megengedhetsz magadnak olyan dolgokat, mint mondjuk egy háziállat, akitől annyi hűséget és boldogságot fogsz kapni, amit emberektől nehezen kaphatnál.


És ha a szüleiddel van a gond, itt egy tipp a jövőre nézve: Két bankszámlád legyen. Az egyiket velük csináltassátok közösen, a másik viszont legyen privát, amit te egyedül csináltatsz, és amiről sejtésük sincs. Utóbbira kérd majd a fizetésed, és a másikra csak annyit utalj át, hogy ne kezdjenek gyanakodni. Lassan fog gyűlni a pénzed, de pár hónap alatt eljuthatsz odáig, hogy egyszer csak szó nélkül leléphess.

2021. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
#7 nem igaz Isten létezik.
2021. febr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Van egy remek mondás, ami igaz mindenkire. Segíts magadnak és az isten is megsegit. Azaz : tegyél valamit, hogy elinduljon valami!
2021. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
9 Szóval Isten csak azoknak segít, akik már segítettek maguknak? Vagyis már elvileg nincs is szükségük isten segítségére? Szép hozzá állás istentől, mondhatom😐🤔
2021. febr. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!