Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hol van Isten? Ha tényleg...

Hol van Isten? Ha tényleg létezik,miért nem bír segíteni évek óta?

Figyelt kérdés
Hol van Isten,amikor a szüleim vernek és mindenki halálra csúfol a környezetemben? Hol van amikor egy ember életében semmi fény nincs? Úgy álltam hozzá a dolgokhoz,hogy egyszer jobb lesz...Hogy azért vagyok mélyponton,mert egyszer minden sokkal jobb lesz mint most, ez csak egy lecke. De ez NEM az... Minden egyre rosszabb és rosszabb lesz,nem akarok élni, nincs motivációm, amikor elkezdem látni a fényt az alagút végén, visszaesek oda,ahonnan indultam. Ez egy kibszott mókuskerék. Gőzöm sincs meddig birom ezt... Hol van a sokak által emlegetett Isten, aki fényt hoz a világra és boldogságot? Vagy az egész csupán egy mese?Régen hittem, már nem megy...
2021. febr. 14. 22:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Mit teszel azért, hogy segítsen?

Mi a biztosíték arra, hogy segítése és kérésed megvalósulása esetén később az "Én nem ilyen lovat akartam!" jeligére épp ellenkezőjét ne kérjed?

.

Ha Isten segítségét kéred, akkor hinned KELL Benne.

Ha hiszed Istent, tudnod kell, hogy Teremtéskor szabad akaratot adott az embernek.

Segítése esetén a te szabad akaratod korlátozná.

Ne kérj segítséget olyan megvalósulásáért, amiért te nem teszel semmit, munkád mással, jelen esetben Istennel akarod elvégeztetni.

.

A koldús kívánsága sem teljesül mindíg, neki sem ad az utcán mindeki.

2021. febr. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
2021. febr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell elképzelni, hogy fekszel a földön, és fel szeretnéd állni.


Odamehet valaki, húzhat-cibálhat, de ha csak ernyedten fekszel (vagy épp elcsapod a kezét), akkor nem fogsz sosem talpra állni. Ha sikerül is, visszazuhansz.


De ha te magad is segítesz magadon - nyúlsz a segítő kézért, felülsz, tartod magad a lábaddal - akkor sikerülni fog.

2021. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az arany mondás, “Segíts magadon, s Isten is megsegít.”, csak van aki rosszul értelmezi. Itt elöttem 13-as, 12-es, 11-es, 9-es, 6-os, tudják mit jelent.

Nem tudok újat mondani, csak kezdj el tenni azért amit szeretnél és meglátod a szerencse mindig melletted lesz, az a pár másodperc ami alatt pont nem késed le a buszt, amikor gyorsan sorra kerülsz, bízhatsz benne mert tudja mi a jó neked, vezet téged, ha épp például “lekésed a buszt” mert elestél, lehet az üzenete, hogy mégsem ez az a dolog amit szeretnél, amikor meglátod pont azokat a dolgokat (szavakat, képet, jelenetet, akármi “jelet”) amire éppen szükséged van, vagy nagyon könnyen, “folyékonyan” mennek a dolgok bármiben, kezded jól érezni magad és tudod, hogy nem adhatod fel, az Isten segítsége.

2021. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
31%
Segít, csak nem vagy rá nyitott. Torzan, pesszimistán látsz. Te taszítod el a jót, és vonzod a rosszat. Nem vagybhajlandó tanulbi és tenni ellene. Szabad akaratod. Isten rendszere csak tudomásul veszi, higy te szenvedni akarsz és hagyja, hogy átéld.
2021. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom hoyg tőlem kell megtudnod,de legalább humanista vagyok: Isten nem létezi! Csak egy fiktív figura mait a társadalom talál ki. Ha szerencsénk lesz akkor a jövőben feltalálják az öregedés ellenszerét, vagy a tudatunkat feltöltik egy virtuális valóságba.
2021. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!