Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki szkeptikus?

Mitől lesz valaki szkeptikus?

Figyelt kérdés
Azokra az emberekre gondolok akik mindenben betegesen kételkednek, nincs olyan bizonyíték amit elfogadnának mert jön a "tudományosan nem bizonyított" mantra. Telepátia, testen kívüli élmények, lélek, reinkarnáció számukra teljesen elképzelhetetlen. Ennek mi a spirituális oka?

2021. márc. 12. 08:24
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
9-es Te nem így tennéd fel a kérdést, viszont én így tettem fel. És konkrétan erre várom a válszt.
2021. márc. 12. 09:41
 12/41 anonim ***** válasza:
42%
#11: de gondolom érted az összefüggést. Viszont az út fordítva van, mint ahogy gondolod - szerintem. Hiszen a te elméleted szerint eleve mindenki hisz a telepátiában, a testen kívüli élményekben, meg hasonlókban. Pedig nem. Oda vezet egy út, hogy valakit ez érdekeljen és higgyen benne. Hallania kell róla valahol, vagy tapasztalnia valamit, amit nem ért, és úgy rátalálnia. Addig mindenki "szkeptikus", amíg nem hallott ezekről, és nem is találkozott vele, nem?
2021. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Nincs "elméletem ami szerint". Egy konkrét kérdésem van amit részletesen leírtam érthetően, világosan. Te viszont próbálod eltorzítani az eredeti kérdést.
2021. márc. 12. 10:06
 14/41 anonim ***** válasza:
82%

Talán annyiban igazad van, hogy a saját gondolkodásomhoz próbáltam igazítani a szerintem torz kérdést. Nem kötekedni akarok, érdekes a téma. De hadd kérdezzek kettőt, és arra az egyre válaszolj, amelyik kérdést szimpatikusabbnak találod.

1. Neked mikor múlt el a szkepticizmusod?

2. Mióta hiszel ezekben a dolgokban?

2021. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező, te vagy az aki betegesen szkeptikusnak ítéltél egy másik kérdésnél, csak azért mert az álmodozó lelkednek fáj az igazság. Na de ezért kérdést kiírni? Ejnye. Egyébként pedig , mindenféle bizonyítékot elfogadok, de mivel semmilyen bizonyítékod nincs (nem hogy több, egy sem) semmilyen általad valósnak vélt fikcióról, így kettőnk közül te vagy a beteges fantáziagyártó 🙂
2021. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:
21%

Aki az ezotériában hisz az akár képes hinni abban is, hogy lapos a Föld vagy, hogy nincs is koronavírus…

Nem rezgés, hanem butaság, hiszékenység és naivizmus, ennyi!

2021. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
10%
16, ezt nem tudod egy olyannak mint a kérdező megmagyarázni...
2021. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

azok az ateisták, csak ahogy a spirtiben hívők istenképe "kitágult" úgy torzult a megnevezés is. min két oldal sokszor túltolja, az igazi szkeptikus középtájt szokott lenni azokból van itt pár vagy egyáltalán nem foglalkoznak a témával. mellesleg tényleg elégsok fake információ van az ezotériában, ami miatt az egykor helytálló irányzatok ma jobbhíján elvesznek az agymenések között.

(Telepátia, testen kívüli élmények)

amúgy semmilyen spiri oka nincs, nem tapasztalta szóval nincs, és ennyi.

(lélek) A lélek hit kérdése, ha hiszel Istenben vagy bármelyik megnyilvánulásában pl Visnu akkor a lélekben is. Én életnek/ életerőnek nevezném mindkettőt.

(reinkarnáció) Abban az sem feltétlen hisz aki hivő, a keresztények, az iszlámok, Mohamedánok nem hisznek a reinkarnációban.

az ateisták meg egyikben sem. hit nélkül is lehet tiszta életet élni és hittel is be lehet mocskolni a kezet.

ez a dogma már majdnem babona szintre van felfújva.


a szkeptikus gondolkozót jelent, mindent fenntartásokkal kezel, legyen az tudományos vagy hit kérdése, széles körben utána jár nem nyeli be egy ember meséjét, racionális válaszokat keres. de googlezd csak ki.

de ha belegondolsz valahol a spiri cuccoknak kapcsolódnia kell az anyaghoz és ha kapcsolódik az anyagi valósághoz akkor azt tudományosan bizonyítani lehet. Objektív szemlélettel észre lehet venni az apró párhuzamokat/kapcsolatokat.

Persze feltételesen el kell fogadni hogy az ember több az állatnál ami megeszi vagy amit megeszik. ;)

bár a tudomány ágazattokat sem árt megnézni, a kézzelfoghatónál az is több. a Természettudományon kívül még ott a Társadalomtudomány, Bölcsészettudomány stb.

2021. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

#11 a hit a neveltetéstől, a szocializációtól és a tapasztalatoktól függ.


Gondolom te írtad a 9-t és a 12-t is. ami számomra teljesen korrekt válaszok voltak.


én mindig is hittem egy fensőbb erőben a túlvilágban, így neveltek. majd tizenévesen megkeresztelkedtem. idővel a keresztény, buddhista egyvelegével ismerkedtem meg (már csak díszpogánynak hívom) de szép lassan a reinkarnációnál álltam meg. és kutakodni kezdtem mi minden vallásnak az alapja, (a tudományt is beleértve) mi a gyökere? ez a tudomány irányzaban a Bölcsészettudomány>Vallástörténet>Összehasonlító vallástörténet kategória...persze csak hobby szinten.


Nekem nincs azzal bajom ha valaki másban hisz, hanem ha nem fogadja el hogy más másban is híhet. nem mindenki 180 cm kigyúrt szakállas férfi... vagy 165cm idol akkor a látásmód a világról alkotott kép miért lenne ugyan az?

Ami meg tudományos tények azok valóban tények, annyira hogy ha megbotlasz és eltaknyolsz azt a gravitációnak köszönheted.

2021. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
14. Kérdésedre válaszolva, 1.Volt több halálközeli élményem ahol a fizikát meghazudtoló dolgok történtek. Az egyiknél külső, tőlem független szemtanúk is voltak, és ők sem tudták megmagyarázni mi történt. 2. Nem hit kérdése, hanem nyitottság és megtapasztalás. Nyitva hagyom a lehetőséget hogy a világ amit érzékelünk, az csak egy kis szelete a "teljes valóságnak".
2021. márc. 12. 14:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!