Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki szkeptikus?

Mitől lesz valaki szkeptikus?

Figyelt kérdés
Azokra az emberekre gondolok akik mindenben betegesen kételkednek, nincs olyan bizonyíték amit elfogadnának mert jön a "tudományosan nem bizonyított" mantra. Telepátia, testen kívüli élmények, lélek, reinkarnáció számukra teljesen elképzelhetetlen. Ennek mi a spirituális oka?

2021. márc. 12. 08:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Oké, elfogadom ezt, hogy nyitva hagyod a lehetőséget. És ha tényleg nem veszed kötekedésnek, azért hadd jegyezzem meg, hogy arra válaszoltál, hogy mióta vagy hívő. Tehát a kérdést, hogy mitől lesz valaki hitetlen, nyugodtan meg lehet fordítani, hogy mitől lesz hívő.

Lefordítva az én nyelvemre: történt veled több necces dolog, amikor meghalhattál volna, de nem haltál meg a véletlenek szerencsés összeállása miatt. A fizikát meghazudtoló dolgok nyilván nem történtek, hiszen nem történhetnek, csak olyanok, amikre azt mondod, hogy húbazzeg, ezt ha akarnám se tudnám így megismételni. Mint amikor egy motoros elszáll kétszázzal egy kanyarban, és pont két baromi nagy fa között csúszik át a szántóföldre, mielőtt épp majdnem átment rajta egy kamion is. Elhiszem, ha valaki egy hasonló után másképp tekint az életre, de a valóság akkor is az, hogy épp úgy esett el az adott körülmények között, hogy így jött össze. De ilyenkor szokott az is elhangzani, hogy nyilván dolgod van még ezen a világon. A fizikát ez nem befolyásolja, te viszont szerettél volna magyarázatot a számodra megmagyarázhatatlanra, és ezzel ugyanott vagyunk, amit írtam korábban, hogy amikor belecsapott a villám a fába, és az kigyulladt, az ősember elkezdett hinni a tűz istenben.

Teljesen objektíven nézve ez a szitu szerintem, de elhiszem, hogy neked átélve a dolgokat ez teljesen máshogy jön le.

2021. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező. Szerintem akikről beszélsz azok mindenkibe belekötnek bármiről legyen szó. "tudományosan nem bizonyított" érv eleve irracionális, mivel a tudománynak nagyon sok területe van, és szokszor eltérően vélekednek egy bizonyos témával kapcsolatban. Szóval, ezek az emberek nem betegesen szkeptikusak hanem, okoskodó, kötekedő trollok akiknek sz@r az életük és itt vezetik le a feszültséget.
2021. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
79%
6 vagyok. Jól mondod kérdező. Amit tapasztalásnak nevezünk, az a fizikai világon kívül keletkezik, ezért nem tudja a tudomány fizikai törvényekkel megmagyarázni. Marad a tapasztalat, ami túlmutat a hiten.
2021. márc. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
20%
De ha tapasztaltál valamit, amit tévesen értelmezel, az eléggé félre tud vinni. Értem, hogy nem hisztek a tudományban, de akkor miből gondolod, hogy ha a tudomány tévedhet, akkor neked viszont biztosan igazad van?
2021. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem biztonságra való törekvés is benne van.

Aki szkeptikus az a "hiszem, ha látom" elvet követi.

Egyrészt, ami eddig is írtak egy csalódást előz meg ezzel. Meg szerintem a bizonytalanságot is elkerüli azzal, hogy bebiztosítja magát. Abból építkezik, és arra építkezik, ami biztos, ami ott van, látja, tapasztalja stb.

2021. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

21. A kérdés nem rólam szól. Nincs jelentősége annak ami velem történt.

22. Van benne valami :-)

24. Mindenki tévedhet, éppen ezért nem túl bölcs dolog kategorikusan kijelenteni bármiről hogy nem létezik.

25. Az egészséges kételkedés hasznos, de túlzott kizárólagos materialista felfogás nem biztos.

Köszönöm a válaszokat.

2021. márc. 12. 15:43
 27/41 SZücsöm ***** válasza:
79%

Én is teljes mértékben szkeptikusnak tartom magam. (De én mind 2 irányba.)

Viszont pár emberrel akivel összehozott az élet állított már érdekes dolgokat és tudtam róluk hogy hazudni nincs okuk és bolondnak se tartottam őket. + Én hajlandó vagyok utána menni ezeknek az állításoknak ha találok "leírást" arról hogy hogyan lehetne megtapasztalni bizonyos jelenségeket.


A szkepticizmusomból viszont csak egy egyértelmű észlelés/tapasztalás tudna kimozdítani.


Pl Grimfox tanácsára képes vagyok érzékelni valamit ami vagy chi (energia) vagy placebo. + A psiwheel is szokott néha kétes eredményeket produkálni.

De csak egyértelmű eredmény esetén tudnám másnak is őszintén állítani hogy a tudomány téved. (pl ha a psiwheel hajlandó lenne körbeforogni arra amerre azt én szeretném stb.

2021. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
88%
23 vagyok. Itt egy nagy félreértés van. Aki spirituális az nem veti el a tudományt és nem mondja, hogy a tudomány téved. Egy egészséges szkepticizmussal rendelkező ember meg nem vet el kategorikusan valamit csak azért, mert a tudomány még nem képes a fizikai törvényeivel megmagyarázni vagy bebizonyítani az adott dolgot vagy jelenséget.
2021. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
39%

A szkeptikus nem beteges kételkedő, hanem kérne valami alátámasztásfélét. Ami pl nem az, hogy valakinek alacsonyabb a rezgésszintje, azért nem érzékel szellemeket, hanem csak annyit, hogy mondják már meg, hogy a szellem az mi is tulajdonképpen, azt hogyan lehet érzékelni, honnan jön. Egy pici hátteret adni hozzá az interdimenzionális téren és egyéb vicces tudományosságokon kívül.

A szellemhívők egész meglepődnének, ha megértenék, hogy jelenleg a tudomány olyan szinten van pl a fizikánál, amit saját maga sem tud magyarázni, csak jelenségeket látunk, de mégse tűntek fel szellemek ezen a szinten sem. Nincs ember, aki át tudja látni a kvantumfizika történéseit, ez már jóval izgalmasabb terület, mint a szellemvilág vagy a reinkarnáció. A spiritualitással az a probléma, hogy nagyon emberközpontú, a világ viszont nem.

2021. márc. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

mert 20-án esni fog. hlye kérdésre hlye válasz.


ez csak példa, azok kikre a kérdésed utal azok nem hisznek az ezóban, de "szent misszionárius" küldetésük megtéríteni az ezekben hívőket.

vagy csak trollok, akik ide tévedtek a humor kategóriából....

asztrológiában elég sok lehetőségük van rá.

2021. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!