Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem tudok tudatosan...

Miért nem tudok tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés

Sosem próbáltam még, de nem ez a lényeg :D

Évente 1-2x előfordul, hogy álmomban rájövök, hogy álmodok, de eddig ez akárhányszor történt, semmit nem tudtam csinálni.

Olvastam, hogy ha felmerül egy ilyen elképzelés, hogy vajon álmodom-e, akkor valami realitást kell keresnem, például megszámolni az ujjaimat. Miután rájöttem, hogy álmodok, kíváncsiságból megszámoltam, és nem volt sem több, sem kevesebb.

Mindenesetre arra nem jöttem rá, hogy ha rájövök, hogy álmodok, és elképzelek valamit, az miért nem történik meg az álmomban.

Szerintetek?

Most már érdekel annyira a dolog, hogy tudatosabban próbálkozzak vele :D



2021. márc. 29. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%
Ezotéria a kategória.
2021. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
ne akarj, rossz xdd
2021. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1

Nem igaz. A tudatos álmodás egy tudományos tény, amit sokszor vizsgáltak már.

2021. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
3 ott hamarabb kapsz választ.
2021. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
2021. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig, mióta az eszemet tudom tudatosan álmodok. Szeretnék nem tudatosan álmodni.

Az, hogy hogy ismerd fel, hogy álmodsz-e, azt nem tudom, mondom én mindig tudom. Nálam az álom inkább érzésekből és benyomásokból áll, kevés a határozott, valósághű kép. Vagy ha mégis, akkor keverednek, pl általános iskolámban vagyok a gimis osztálytarsaimmal pedig amúgy egyetemista vagyok stb.

Ha tudatosan álmodsz, a saját döntéseidet könnyen tudod irányítani.

Ami még egyszerű, az a felébredés. Ezzel folytatsd. Ha rossz az álom, csak simán kellj fel. Koncentrálj erősen, ne figyelj az álomra, az agyad aktív lesz és fél fogsz kelni.

Ha egyéb dolgot szeretnél, pl más helyszínt, más társaságot stb, az már nehezebb. Nagyon kell koncentrálni, én is van, hogy felébredek miatta. Tapasztalataim szerint annyira nem éri meg.

2021. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Tedd át ezotéria kategóriába, ott majd megmagyarázzák tudományosan :D
2021. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Képesek voltatok ezért jelenteni a kérdést, mert szerintetek ez ezotéria???

Eldobom az agyamat basszus, mi köze van ennek az ezotériához? Segítek: semmi!


A bővebb leírásnak meg legalább az első 2 sorát erősen javasolt elolvasni, mert nem az a kérdésem, hogy hogyan kell tudatosan álmodni. Köszönöm!

2021. márc. 29. 12:58
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Múltkor én is hasonlóan jártam, amikor kiírtam h mi lehet a pszichés/tudományos válasz arra, hogy vannak gyerekek, akik előző életekről hadoválnak. De áttették ide,aztán itt megmagyarázták rendesen
2021. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Ez miért van ezotéria kategóriában? Semmi köze hozzá
2021. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!