Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha biztosan tudnátok, hogy...

Ha biztosan tudnátok, hogy nincs élet a halál után, ti vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

Foglalkoztat a kérdés, hogy ha 100%ig meglennénk győződve róla, hogy a semmi vár minket miután meghalunk, tudnánk-e úgy lelkiismeretfurdalás nélkül gyereket vállalni.


Ti vállalnátok a biztos halál tudatával? Ha igen, miért?



2021. ápr. 28. 02:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én is biztosan tudom, hogy nincs élet a halál után. Elhunyt nagymamám mondta műtétem közben
2021. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 1Léna válasza:
74%

Gyermeket hordani a szíved alatt egy csoda.

Két apró, szemmel nem látható sejtből egy ember születése az egy csoda. Ahogyan a beszélni, felállni nem tudó csecsemő, edző segítsége nélkül fejleszti az izmait a felálláshoz, közben nyelvtanár nélkül elsajátítja a beszédet, az csoda.

Ahogyan téged szeretni tud ahhoz hasonlót még nem éltél át.


Ha nem lenne a földi életünk után semmi, akkor is a gyermekünkben élnénk tovább. Mert hordozza génjeinket, és a nevelése alatt a személyiségünkből, a szokásainkból is átvesz dolgokat. Egy új, egyedi, különleges, értékes személy aki nélkülünk nem lenne. Aki nélkül a világ szegényebb lenne és valakinek nem lenne társa, ha ő nem születne meg.

2021. ápr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 puritan ***** válasza:
67%

Általában nagyon nagy ívben sz..rok rá, ha lepontoznak. Nem érdekel, ha nem értenek velem egyet.

Aki a 12-est lepontozta, az azonban egy ritka nagy barom lehet.

2021. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12-esnek igaza van. Az egész szaporodás, a szerelem, a szexualitás az élet (örök) fenntartásáról szól. Ez a megoldás akkor is, ha odaát nincs semmi. Sőt, akkor ez az egyetlen megoldás.

Én pl. nem vágyom túlvilágra, se reinkarnációra, se semmi hasonlóra. Ha vége lesz, akkor legyen végre vége teljesen, semmi kedvem újrakezdeni.

Folytassák a gyerekem, meg az ő gyerekei és annak a gyerekei azt, amit én elkezdtem.

2021. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Aki nem látja az összefüggést annak szájbarágósabb leszek.


Ha valakit nyomaszt a halál gondolata és a biztos elmúlás, az miért tenné ki ugyanennek a gyerekét? Úgyértem, ha nincs semmi miután meghalunk, tegyük fel, már be is bizonyítják tudományosan, akkor miért kell, hogy ezt egy általunk létrehozott lény is átélje és tudatosuljon benne, h értelmetlen az élete, mert így, ezzel a biztos ténnyel, hogy semmivé leszünk az élet értelmetlen. Akkor is az, ha csak 999 millió év múlva pusztul el az univerzum. Onnantól nincs utód sem. Sokaknak amúgy sincs.


Szerintem, az én véleményem, hogyha ebben biztosak lennénk egy rohadt nagy önzőség lenne mást is kitenni ennek. Azthiszem a legtöbben a saját örömünk miatt vállalunk gyereket, nem a gyerek értelmetlen élete miatt.


Pontosan ezért az "értelmetlen élet érzés" elkerülése miatt könnyebb beleringatni magunkat a misztikumokba és a vallásokba, de pontosan ez teszi hihetetlenné is az egészet.


Ha nincs semmi, minden tettünk, minden percünk értelmetlen.


Nos így is vállalnátok gyereket, hogy az ő élete is értelmetlen legyen? Esetleg féljen is a végétől? Mert ha ezt 100%ig tudnánk akkor sokan félnénk tőle. Sokkal többen.

2021. ápr. 28. 23:38
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam így, elég sokáig, mert depressziós voltam. Aztán szerelmes lettem és párt találtam és rögtön nem voltam depressziós. A gyerekek pedig a jelenben élnek és hacsak nagyon el nem cseszik a szülők, kifejezetten boldogok. Később persze ők is megvívnak az élet nagy kérdéseivel, eljutnak arra a következtetésre, amire te is, hogy az élet egy nagy kiszúrás. Egész addig, amíg szerelmesek nem lesznek és párt nem találnak, mert akkor kezdődik az egész elölről.
2021. ápr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
de miért lenne az élet értelme a túlvilág? szerintem maga az élet is pont elég jó
2021. ápr. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!