Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi győzött meg titeket arról...

Mi győzött meg titeket arról hogy van természetfeletti?

Figyelt kérdés

Én alapvetően egy szkeptikus alak vagyok. Nem arról van szó hogy teljesen kizártnak tartom azoknak a dolgoknak a létezését amikről ebben a kategóriában gyakran szó van, csak egész egyszerűen nem látom szükségszerűnek egyiket sem ahhoz hogy a világ ott legyen ahol van. Vagy mondjuk úgy hogy a létezésből nem tudom levonni azt a következtetést hogy bármilyen transzcendentális dolognak kétséget kizáróan léteznie kell. Ez pedig épp elég ahhoz hogy ne tudjak hinni semmi ilyesmiben.


Emiatt érdekel elsősorban hogy milyen információszerzés, megtapasztalás, vagy bármilyen esemény történt veletek ami végül is meggyőzött arról hogy mindenféleképpen léteznie kell valaminek a materiális világon kívül?


Előre is kösz a válaszokat!



2022. jan. 1. 23:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy valaminek nem tudom az okát az még természetes, ha meg olyas valami a természetfeletti, ami nem ide tartozik, akkor azt meg nem érzékelem, mert ha érzékelném, akkor természetes lenne és nem természetfeletti.
2022. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

- Kisgyerekkent, lehettem 3-4 eves, apammal es anyammal aludtunk az akkori lakasunkban egy matracon. Felebredtem ejjel, zajt hallottam a masik szobabol. Kimentem, furcsa erzes volt. Aztan latom, az ejszaka kozepen, egy hatalmas mosolyu voros emberszeru valami all az ablak elott, egyenesen ram nezve. De mintha nappal lenne, ugy lattam. Azzal az ijeszto mosollyal meredt ram, csondesen, nem mozdult. Nagyon megijedtem, visszaszaladtam es felebresztettem a szuleimet. Anyam nyugtatgatott, apam atment, felkapcsolta a villanyt es megnezte. Semmit nem latott. Mind maig idonkent felhozza nekem ezt, hogy "lattam az ordogot, a piros embert", de szerinte csak felig aludtam vagy kepzelodtem, pedig eber voltam.


- Kiskorom ota erzem, hogy van velem valami. Mind a mai napig. Amde ez a valami nem feltetlen jonak mondhato. Erre valo vagy sem, ingat hasznaltam az egyik baratnommel joslasra. En fogtam. Az inga kapasbol 4-5 olyan dolgot kitalalt igen-nemre, amit en nem tudtam a baratnomrol, csak o. Eltalalta az inga azt is, hogy a baratnom maximum nehany honapig lesz egyutt az akkori fiujaval. Ramterelodott a kerdes tegnap es ma, es hat az lett, arra a kerdesre igen valaszt kaptam, hogy az mozgatja az ingat, aki velem van. Tovabb, ez a valami szuletesem ota. A baratnomnek minden szerelmi kerdesere valaszt adott (hogy bejon vagy sem, ket mulva kiderul), de nalam, konkretan minden romantika fele ivelo kerdesnel korozott vagy allt. A baratnom megjegyezte, libabor jarja at, foleg a szobamnal. Nos, az inga szerint, amit allitolag az a valami mozgat, mindig velem van. Es nem tulzott, csak ma 3x lett libaboros a konvektor mellett sulve, mikozben en az ingat tartottam. A baratnom ugyanazt kepes volt velem 4x, talan 5x megkerdeztetni - a mostani szerelme a nagy o vagy sem. Mindket kezemben, mindegy alkalommal nem fele ingott. Amikor megkertem ezt a valamit, hogy hazudjon, adja meg neki a kerdesre az igen valaszt, csak akadjon le a temarol, akkor egyszer igen lett a libbenes, balra, aztan ugyanugy nem, hogy letelt az "egy kor".


- Sosem zarom be az ajtot (szobam), hadd jarjanak kedvuk szerint a kutyak. Sot szinte tilos is. Na apam reggel megjegyezte, nemhogy behajtva, becsukva latta nalam (aludtam, a ket kutya velem, senki nem csukhatta be).


- Kiskoromban, szepen sorba tettem a plussjatekaimat. Nem nyomorogtak, nem raztam az agyat, se semmit. Kartyavarkent omlott ossze az egesz, egeyesvel leesett az egesz sor.


- Nem talalom a kulcsaimat egyik reggel. Akkori kabatomnak ket olyan kicsi zsebe volt, hogy a kezem felig fert csak bele. Mindenhol megnezem, furdoben, szobaban, zsebben, zarban, minden resnel. Tovabbi ketszer neztem meg a zsebemben. Megneztem megint a zsebemben, amit mar hanyszor megneztem, es ott markoltam. Meglett.


- Anno veresre ragtam a kormeimet, ujjaimat. Nem is volt kvazi kormom, a negyedet leragtam, van amelyiket felig. Tobbszor is reggelre, a mellkasomon 5-15 centis karmolasok jelentek meg. Mind maig nem tudom hova tenni a dolgot. Nem voltak melyek, csak ijesztoen hosszuak, egysze minimalisan alvadt ver volt az egyik hosszabbon. Mellekesen megjegyzem, az inga szerint, amit ma kerdeztem, azt is az a valami csinalta.


Stb.


Anyam olyat meselt, hogy egyszer egy hetig lakott egy berelt lakasban, ugyanis ejjelente huzat nelkul nyitodtak es csapodtak be az ajtok, nyomaszto volt a levego, stb. Kifustolni nem sikerult, folytatodtak a furcsa dolgok, hat megelegelte es tovabb allt. Mig uj lakast nem talalt, masnal aludt. Sokszor koltozott amugy, bar nem ilyrnek miatt. Egyik alkalommal, az akkori parjaval, szinten ejjeli bizarr dolgok voltak. Nem csak anyam, a ferfi is kiakadt, nem maradtak harom hetet sem.


20/l

2022. márc. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Hogy megismertem a természet alattit. Azóta tudom hogy van feletti is.
2022. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 NTBS ***** válasza:
Az életem alakulása.
2022. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaminek nem tudom az okát az még természetes, ha meg olyas valami a természetfeletti, ami nem ide tartozik, akkor azt meg nem érzékelem, mert ha érzékelném, akkor természetes lenne és nem természetfeletti.
2022. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!