Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nyugodt állapotban általában...

Nyugodt állapotban általában behunyt szemmel kék színt szoktam "látni", de ma egy fajta meditációban zöldet észleltem. Nem volt tiszta zöld. Mire utalhatott ez a szín?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy most ne írjanak trollok és gúnyolódók.

2022. jan. 12. 15:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
#... egyfajta meditációban...
2022. jan. 12. 15:34
 2/15 Grimfox ***** válasza:
75%

Ez a fényjelenség nem kapcsolódik a meditációhoz, ez egyfajta hamis reakció a retinán, vagy a látókéreg idehűgsejtjeiben. Ha valaki megnyomja a szemgolyóját, akkor is felvillannak ezek a színek. Néha, teljes sötétségben nyitott szemmel is észlelhető a jelenség. A meditáció módjától, és céljától mindez független. A jelenség neve Phosphene.

Vannak hasonló jelenségek jóga, és buddhista meditáció során, bár nem egészen arra utalnak, amit te tapasztaltál. Azokat csak a megfelelő meditációban látni, normál tudatállapotban nem(a színe mindegy, ha normál tudatállapotban is látod). A nimitta kulcsszóra érdemes rákeresni.

2022. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez nem olyan fényjelenség volt amit a fizikai szemmel lát az ember.
2022. jan. 12. 16:31
 4/15 A kérdező kommentje:
#1. Te az a fajta ember vagy, aki az auralátásra is azt mondja, hogy szembetegség, látásprobléma és hasonlók?
2022. jan. 12. 16:40
 5/15 Grimfox ***** válasza:
81%
Nem. Csak én is tapasztaltam azt a csukott szemmel látható fényjelenséget, és találtam rá orvosi/anatómiai magyarázatot. Amikor aurát láttam, az teljesen máshogy nézett ki, mint ezek a fényjelenségek.
2022. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az auralátásra csak azért tértem ki, hogy megkérdezzem, azzal kapcsolatban is szkeptikus vagy-e.


Hatha jóga ászanák végzésekor gyakran kerültem nyugodt, elmélyült állapotba. Lehet nevezni meditatív állapotnak is. Például olyankor láttam a kék színt.

De azt nem írtam, hogy ez auralátás.


Mindenesetre, ha te nem látsz valamit, az nem jelenti azt, hogy nincs, vagy azt, hogy más nem képes látni.


És nem is szem megnyomása következtében volt látható a szín.

2022. jan. 12. 17:02
 7/15 Grimfox ***** válasza:

A szem nyomását példaként mondtam. Nagyjából minden este látom, amikor becsukom a szemem. Egy alkalommal azután is láttam, hogy kinyitottam, de ugyanolyan sötét volt.

Az alternatívára pedig gondolom nem kerestél rá, amit az első válasz végére biggyesztettem. Ha ragaszkodsz hozzá, hogy ez a meditációd hatása, akkor konzultálj azzal a rövid leírással a témában.

2022. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az érdekel, hogy mit jelenthetett a zöld szín. Hátha van valakinek tapasztalata ebben.
2022. jan. 12. 17:24
 9/15 Grimfox ***** válasza:
Általában az élethez, gyógyuláshoz, gyógyításhoz társítják(nem úgy élet, mint a vérvörös). A gyógyításból fakadóan árnyalattól függően empátiára is utalhat. A nem tiszta, tompa, piszkos zöld irígység, fösvénység, bizonyos árnyalatokban akár önzés is lehet.
2022. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9. Igen-igen, ezeket tudom, de most konkrétan volt valami más és ezért olyan valakit keresek, aki nem csak olvasott valamit, hanem akinek van tapasztalata pont erről. És ha ír valaki ilyen, akkor bővebben leírom, hogy mi volt (ha még itt leszek).
2022. jan. 12. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!