Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szerencse/balszerencse...

A szerencse/balszerencse ezoterikus/spirituális dolgok? Léteznek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Azt hogy ki hova születik most nem akarom említeni, mert az túl bonyolult dolog még nekem, de valljuk be hogy minden azon múlik, amit az emberiség elnevezett szerencsének/balszerencsének.

Vagy fogadjuk el, hogy a világon kontrollálatlanul történnek a dolgok és mivel az élet nem egy tudatos dolog, így ebből a szempontból nem is létezik negatív vagy pozitív?



2022. jan. 25. 04:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Ezek szimplán jelzők, amiket mi aggatunk egyes eseményekre, és valójában csak a saját szubjektív és relarív nézőpontunk alapján van egyáltalán értelmük.
2022. jan. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

hát azért van jó és rossz. Végső lassú pusztulásból keveset tanulhatsz. Betegségnek lehet jó oldala. Sok kajának lehet rossz (elhízás).


Egyensúly, keskeny középsáv adhat közep nyugodt (unalmas) életet.


Van aki szerint sorsod az, ahogy te megéled. Ha valamiben meglátod a jót, akkor jó. Ha a rosszat, akkor rossz lesz.


Elmész egy lucus utazásra de összebalhézol egy utastársaddal, kiszakad a kedvenc ruhád. Ekkor te még mindig felülemelkedhetsz, legyintesz, élvezed a nyaralást, vagy végig hőbörgöd.

2022. jan. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Grimfox ***** válasza:
62%
A saját tapasztalataim alapján a szerencse, és balszerencse(a mindennapi életben) a tudat állapotából fakad. A pozitív, összeszedett, figyelmes, perceptív ember szerencsés, vagy ha nem is az, a balszerencse is elkerüli. Aki szétszóródik, negatív, dekoncentrált, eltompult, azt sorra érik a kellemetlenségek, vagy konkrétan a rossz dolgok. Az olyan nagy dolgokat, mint a lottóötös, és hasonlók már nem lehet szerencse/balszerencse szinten tárgyalni, azok már jóval összetettebb folyamatok, és nem csak a pillanatnyi tudatállapotod befolyásolja, hanem az egész korábbi életed.
2022. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogyha nem létezik a sors/balsors és semmilyen pozitív/negatív energia nem befolyásol semmilyen embert, akkor pl egy autóbaleset is csak megtörtént a fizika törvényei alapján és az élet szempontjából ez nem negatív és balszerencse, csak az ember szempontjából.

3, ebből azt szűrőm le, hogyha történik velem valamilyen esélytelen, sorozatba illő dráma, ami történt egyébként, azért is jöttem ide, akkor az már viszont nem lehet véletlen, hanem így kapom vissza ha tettem rossz dolgokat. Pedig szerintem más csinál valóban rossz dolgokat és pont hogy jó dolgok történnek vele. Én nagyon úgy érzem hogy van negatív befolyás és balsors sajnos.

2022. jan. 25. 19:15
 5/16 Grimfox ***** válasza:
Van negatív befolyás, és "balsors", csak a forrását kell meghatároznod. Honnan ered? Könnyű külső erőkre, démonokra, szellemekre, gonosz emberekre mutatni, és azt mondani, ők okozzák a balsorsot. Könnyű azt mondani, hogy meg vagyok átkozva, vagy hogy a negatív erők így akarják. De mi az oka, hogy így akarják? Ha ezek az erők akarnák így, minden embernek ezt akarnák, és meg is tennék. Annak, hogy valami számodra rossz történik veled oka van. Ritkán egyértelmű, és néha csak nagy nehezen visszafejthető. De sohasem ok nélkül történik, és az ok mindig a balszerencsés emberben keresendő. Részben ezért nehéz az okot megtalálni, mert az emberek ritkán keresnek belül.
2022. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azzal azért vitatkoznék, hogy minden emberrel megtennék... vannak olyan “szerencsés” emberek, jó sokan, akiknek már csak azért követem az életét, hogy lássam még milyen álomszerűen jó dolgok történnek velük, ami már szintén nem lehet véletlen. Én jobban örülnék ha nem lenne “gonosz erő, balsors” mert engem ez csak megijeszt.

Igen, szerintem is a balszerencsés emberben keresendő, mint amilyen én is vagyok, csak nekem itt már megint bejön a külső befolyás, mert az, hogy módjuk hónapokig nem történik semmi, aztán egyszerre történne két jó dolog, amit betegség miatt nem tudok vállalni, az már nem rajtam múlt... és sajnos nem is tudom hogy kihez forduljak segítségért ezzel...

2022. jan. 26. 05:31
 7/16 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Vannak körülmények, amelyek befolyásolhatják az életed.

Azonban ha azt hiszed, hogy valaki figyel rád, és e szerint fog intézkedni, hogy milyen legyen a sorsod, akkor istenhívő vagy, akkor inkább a vallásban keresgélj.

2022. jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Grimfox ***** válasza:
Jó, hát nem meggyőzni akarlak, csak a saját tapasztalataimat osztottam meg. Velem is történnek elég kemény "balszerencsés" dolgok, nem is ritkán, de ha alaposan megvizsgálom, miért történnek, akkor mindig azt találom, hogy nem egy külső erő szórakozik vele, hanem én vagyok az okozója.
2022. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7, nem nem vagyok vallásos... azt nehezebben tudom elképzelni, mint a karma általi befolyásoltságot. Maximum azért nem merem kijelenteni hogy abszolút nem hiszek, mert egyrészt arra sincs bizonyíték hogy nincs, másrészt a szorongás miatt félek hogy kapok büntetést... ez sajnos ilyen, ilyen a szorongás.

8, én kezeletlen mentális beteg vagyok, ezt el tudom mondani és örülnék is neki, ha belőlem erednének a dolgok, amik történnek velem, mert akkor enyém lenne az irányítás, csak annyi minden összejött egyszerre hogy hülyének érezném magam ha nem látnám hogy itt valami nem stimmel és nem csak velem nem... két én harcol bennem ezen jelenleg és nem tudom melyiknek adjak igazat

2022. jan. 27. 16:07
 10/16 anonim ***** válasza:

A karma ugyanúgy istenhit!

Mivel egy ilyen erőnek értelmesnek kell lennie...

2022. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!