Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szerencse/balszerencse...

A szerencse/balszerencse ezoterikus/spirituális dolgok? Léteznek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Azt hogy ki hova születik most nem akarom említeni, mert az túl bonyolult dolog még nekem, de valljuk be hogy minden azon múlik, amit az emberiség elnevezett szerencsének/balszerencsének.

Vagy fogadjuk el, hogy a világon kontrollálatlanul történnek a dolgok és mivel az élet nem egy tudatos dolog, így ebből a szempontból nem is létezik negatív vagy pozitív?



2022. jan. 25. 04:20
1 2
 11/16 Grimfox ***** válasza:

A gravitáció, és a termodinamika sem értelmes(tudtommal), mégis univerzális törvények. Nem lehet őket semlegesíteni, csak együtt élni velük. Ugyanez igaz a karmára is, csak az szellemi szinten is működik.

Kérdező, a kezeletlen mentális betegségek nagyon erősen hajlamosak a szemedre torz szemüveget rakni, így sötétebben, paranoid beütéssel láttatják veled a dolgokat. Én kezelt pszichés beteg vagyok, tudom mire gondolsz, amikor ezeket említed.

2022. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Csakhogy a gravitációnak nem is kell értelmesnek lennie, míg a karmának igen.

Tehát ez akkor egy isten.

2022. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Grimfox ***** válasza:

A karmának sem kell értelmesnek lennie. A karma ok-okozati törvény, nincs szükség irányításra, mert nem büntetés, és jutalmazás rendszere, hanem döntés, és következmény rendszere. Nem történik olyan, aminek nem volt előzménye, és nem történik olyan, aminek az előzménye nem függ össze magával az eseménnyel. Olyan történik, aminek nem látod át az okát, de ez nem azért van, mert egy értelmes erő működik, hanem azért, mert olyan sokrétű eseménysorról van szó.

A karmát magát sehol sem istenítik, és sehol sem részesítik vallási imádatban. A karma a dharma, azaz a törvény része. Ha mindenképpen istennel akarod asszociálni, tekintheted úgy, hogy ez a törvény, amit az isten, vagy egy isten a világ teremtésekor a világnak adott, hogy a világ működni tudjon.

2022. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy egy élettelen erő hogyan képes felmérni, hogy te mit cselekedtél, milyen indíttatásból, stb. - hogy aztán ehhez igazítsa a sorsodat.

Én úgy gondolom, hogy ehhez MINDENKÉPPEN értelem kell.

2022. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Grimfox ***** válasza:
Nem méri fel, nem igazít semmit. Ez "egyszerű" történés. Képzeld el úgy, mint egy kicsit bonyolultabb Newton 3. törvényét. Egy erőt azonos erejű, de ellentétes irányú erő követ. Megütöd a falat. A fal nem fog visszaütni, de ettől még fájni fog a kezed, mert ugyanaz az erő érte, mint a falat. Más formában hatott rád ugyanaz az erő, mint a falra. Ugyanez a karma. Elindítasz valamit, ami ugyanakkora erővel, és töltéssel, de más formában tér vissza. A formát az határozza meg, mit indítottál el, és milyen útvonalon tud visszatérni. Az "instant karma" elég ritka. Nehéz követni, mert nem egy darab karmikus szálad van, hanem nagyon sok. És ebből sok működik egyszerre. De az erősebbeket, amik nagy hatást gyakorolnak, tudod követni, és befolyásolni a döntéseiddel. A karmában a tudatos erő csak az, aki létrehozza. A saját karmádat te tudod befolyásolni. Semmi más nem szól bele. A karma maga nem tudatos, maximum az, aki létrehozza.
2022. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hát már ezekbe a valaszokba is úgy belekavarodom, nem csoda ha évek óta dokumentumfilmeket sem tudok nézni a szorongás miatt. De köszönöm őket persze, nem rosszból mondom, csak nem bírom elviselni a sok gondolatot és agyalást.

Mindenesetre azt el tudom mondani hogy ami most történt rossz, az tényleg tőlem független volt. (Volt olyan hogy a szorongás miatt hagytam ki egy utazást, ami miatt a mai napig utálom magam, de abba nem viszek bele külső negatív befolyást, mert tudom hogy ott én döntöttem rosszul a betegségem miatt). Ez a baj, ha a pszichiáternek beszélek erről, ő is egyből elkönyvel paranoidnak. Bár valóban az vagyok már, de sajnos van rá okom.

Ha elfogadom a karma létezését, akkor most itt ràm nagyon lecsapott és nem tudom miért.

2022. jan. 28. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!