Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditatív állapotról mindenki...

Meditatív állapotról mindenki hasonlót mond, én miért nem ezt tapasztalom?

Figyelt kérdés
Általában emberek kilépnek a testükből, előző életükbe látnak, látják a túlvilágot, nirvánát. Én a végleges megsemmisülést "élményét" tapasztalom, ami elvileg ilyen rendszerekbe nincs, miért?
2022. márc. 13. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nagyon magas szint amiről írsz. Én csak a gondolataim kikapcsolasanal tartok. Ez kellemes. Nem alszok, tudatában vagyok a kornyezetemnek de üres a fejem. Amiről írsz kérdező az az átlag emberre nem jellemzo.
2022. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kiskoromba sok emberi viselkedési mintán átláttam már, óvodás koromból is van már ilyen jellegű emlékem, aztán 14 éves korom körül nagyon ráfüggtem a pszichológiára, ami a mai napig tart, voltam útkereső, aztán lettem szélsőséges ateista, aztán végül nyitottam spirituális dolgok felé, szóval mondhatni talán agnosztikus vagyok, de mindent fenntartásokkal kezelek, de megadom az esélyt, ha valami nem működik félreteszem, talán jön egy felismerés később és hasznát tudom venni, mondjuk sokáig nem érettem, hogy az érzelem illúzió, majd egy egészen más téma fejtegetésében kb 1,5-2 éve értettem meg ezt is, hogy miért, bár az ilyen felismerések néha elhalványodnak mint bármi más tudás, eskü most ezt nem tudnám körbe írni már érdembe, lényeg hogy tapasztaltam, nem azért tettem, hogy másnak bizonygassam, hanem hogy én értsem.

Meditációról is annyi elképzelés van, hogyha le kéne írni azt se tudnám hogy kezdjek neki, ami a legmélyebben hat rám az nem egy pózba való ülés, sokkal hatékonyabbnak tartom a tudatra, hogy mondjuk egy 2 órás kardió jellegű intenzív sportot, végig csinálj akkor is ha nem bírod, mert igazából bírod, csak át kell törni a "szinteket", legrosszabb esetben elszédülsz; lassú elmélkedő olvasással is szerintem sokkal mélyebb szintekre el lehet jutni, mert kapsz egy fonalat. Valószínűleg a legtöbb ember ha leülne keresztbe tett lábbal akkor össze vissza gondolna mindenre, ha meg nem, akkor bealudna nagy valószínűséggel.


Ezt nem gondolnám nagyon magas szintnek, ha nagyon magas szinten lennék, nem zavarnának az életbelei gondok, de hát nekem is kell a pénz, meg még húszas éveimbe az önálló lakhatás megoldása a nagy kérdés, hogy egyáltalán lesz e kölcsön nélkül..

2022. márc. 14. 00:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál a kérdésedben, ugyanúgy aspektusok, mint a tiéd.

Aki ÁLTALÁBAN "látja a nirvánát", valójában annak egy nem teljes mikrokozmoszát látja.


A te élményed is valid, része az egésznek, a végső lét felé haladó ösvény egy része.


Amúgy sokan vannak, akik sok ideig idáig, e formába jutnak el.

Majd mész tovább is.



Amit írsz, az eleje nagyon hasonlít az én életemre.


5 éves koromban rájöttem, hogy az emberek körülöttem nem értenek meg, sem egymást, és nem képesek kellő mértékben elmagyarázni a dolgokat, ahogy az számomra kielégítő lenne.

12 évesen tudatosan kezdtem használni az adottságaimat, hogy jobbá tegyem a környezetem, és nálam is a pszichológia volt az első, avagy az emberek egymás iránti megértése volt a fő célom, a jó kapcsolatok kialakítása magam körül.

Én is voltam útkereső, majd agnosztikus, majd ahogy a tudásom tovább nőtt, rátaláltam istenre.


Sok nagyon magas szintűt is zavarják az életbeli dolgok.


Nekem is kell pénz, mégsem zavarnak az életbeli dolgok. Amúgy most pereskedek, hogy lássam a gyermekemet, akit kb csak én neveltem éveken át születésétől, életem első szerelmét, aki eddig látott emberek közül számomra a legmegfelelőbb lett volna elvesztettem( nem meghalt!), és végig kell nézzem, ahogy spirituális felemelkedések sora helyett egy átlagos életet él, miközben legmélyen belül szenved.

Még is oly csodásnak tapasztalom az életet, amiben semmi probléma. Bármibe kezdek, akadályok tucatjai robbanak a pofámba a semmiből, de élvezem mindet. A móka része. :))


Amúgy nem úgy tűnik nekem, hogy mindenki hasonlót mond medetatív állapotról. Sőt. Én úgy látom, mindenki teljesen mást mond, mint bárki más.

2022. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Normál esetben a meditáció arra jó hogy megéld a jelent. A tudatos jelenlétet. Az épp aktuális pillanatot.

Azért nem tud a hétköznapi ember tudatosan jelen lenni, mert a gondolatok folyamatos áramlása elviszi az embert. A meditációban a gondolatokról való leválasztódást gyakoroljuk.

2022. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ezt nem gondolnám nagyon magas szintnek, ha nagyon magas szinten lennék, nem zavarnának az életbelei gondok,"

Lehetsz úgy spirituálisan magas szinten, hogy az anyagi sík torz rendszerében nem tudsz helytállni, annyira természettől távol való. De egy igazán magas szintű ezeket is nyitottsággal tanulja, de természetesen rengeteget hibázik. A lényeg, hogy őszintén, önmagadként éld meg az emberség élményét, és elfogadd.

2022. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!