Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megszállta valami a játékot?

Megszállta valami a játékot?

Figyelt kérdés

Tudjátok, vannak ezek a nagyon ijesztően kinéző cintányéros majom figurák, amit ha felhúzol, összecsapkodja a cintányérokat ( [link] ). Na szóval nálunk van egy ilyen a családban, nagyapám szedte össze még valahol. A kisfiamnak egyszer valamiért megtetszett, és ideadták, de itthon már mégsem kellett neki, úgyhogy a mi szobákban kötött ki az ágy feletti polcon, a többi kacat között. Alapjáraton nem hiszek a természetfeletti dolgokban, de ez az undormány már elég sokszor elindult magától, de tegnap éjszaka lett belőle végleg elegem. Későn értem haza munkából, és nagyon fáradt voltam, úgyhogy elég hamar lefeküdtem. Elég rosszul aludtam, aztán volt egy olyan álmom, amiben nem emlékszem pontosan, de olyasmi volt, hogy egy játékbaba próbált megölni valakit aki fontos nekem. Ebből az álomból arra ébredtem hajnali háromkor, hogy a majom veszettül csapkodja a polcon a cintányérjait. A férjem is felelt rá, és levette a majmot a polcról. Ez után szinte azonnal elhallgatott. Most a majom a pince sarkában van egy régi játékos dobozban. Nem a párom viccelt meg, ilyen durva poénokat ő nem csinál.

Mielőtt velocica, vagy valamelyik haverja idetéved:

Nem álltam alkohol/kábítószer befolyása alatt, gyógyszert nem szedek (és nem is kell szednem).

Szerintetek mitől lehetett ez?



2022. márc. 20. 14:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10 Szakember nincs és nem ért semmihez, nincs szakmai oktatás, nem is kell, mert van magyarázat és megbízható tanács. Simán nem eshet hogy egy elhunyt ismerős/családtag akar mondani valamit figyemeztetni. Miért? Egyszerűen leírom az igazságot, mindenki meg fog érteni, Jézus Krisztus is beszélt a halottak állapotáról, mégpedig akkor, amikor egy közeli ismerőse, Lázár meghalt. Ezt mondta tanítványainak: „Lázár, a barátunk nyugodni tért.” A tanítványok úgy értették Jézus szavait, hogy Lázár alszik, és fel fog gyógyulni betegségéből. De tévedtek. Jézus elmondta nekik, mire gondolt: „Lázár meghalt” (János 11:11–14). És most gondolkozz el ezen: Milyen állapotban volt Lázár az alatt a négy nap alatt, amíg halott volt? Vajon az égben tartózkodott? Hiszen jó ember volt. Lázár mégsem említette egy szóval sem, hogy az égben lett volna. Lázár a legteljesebb értelemben halott volt és ezt Jézus is megerősítette. De miért mondta akkor előbb a tanítványainak, hogy Lázár csak alszik?

13 Nos, Jézus jól tudta, hogy a halott Lázár öntudatlan állapotban van. Hiszen a Biblia így mondja: „A halottak semmiről sem tudnak.” (Károli fordítás: „A halottak semmit nem tudnak”) (Prédikátor 9:5, [9:7, Károli]). Az élő embert azonban fel lehet ébreszteni mély álmából. Jézus azt akarta megmutatni, hogy Istentől kapott hatalmával képes felébreszteni barátját, Lázárt a halálból. Ha az ember nagyon mélyen alszik, semmire sem emlékszik. Így van ez a halottak esetében is. Figyeld meg, hogy Jézus a pihenéshez és az alváshoz hasonlította a halált. Lázár nem volt sem az égben, sem a tüzes pokolban. Nem találkozott angyalokkal vagy az őseivel, és nem született meg egy másik emberként.

2022. márc. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!