Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hiszitek azt, hogy a...

Miért hiszitek azt, hogy a lélek nem létezik?

Figyelt kérdés
Volt egy kérdés : Ennek most ez legyen az ellenkezője!

2022. júl. 4. 15:41
A kérdező szavazást indított:
Azért nem hiszek a lélek létezésében, mert valójában attól félek, hogy a lélek létezik, és ez egyben azt is jelentené, hogy valamilyen büntetést vár
Azért nem hiszek a lélek létezésében mert nem akarok.
Egyéb.
21 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 A kérdező kommentje:
Azért nem hisztek a lélek létezésében, mert valójában attól féltek, hogy létezik. És ez egyben azt is jelentené, hogy a tetteitekért valamilyen büntetést von maga után! Bizony! És okkal féltek ettől. Mert ez az igazság. Halálotok után, bizony el fogtok számolni az Isten előtt! Egy percig se gondoljátok, hogy bármit megtehettetek, büntetlenül!
2022. júl. 4. 15:46
 2/64 Drakula ***** válasza:
91%

Az "attol féltek" egy eléggé lejárt lemez az érvek közt.

Én nem azért hiszek istenben mert félek hogy a pokolra küld hanem mert logikusnak tartom hogy van.

Mások se azért nem hisznek istenben mert félnek tőle, hanem azért mert nem tartják annak.


Mondok egy példát, ha valaki nem hisz a szellemekben akkor nagy esélyel nem fé tőlük.


Is nagy részt ugyan az van a lélekkel.

2022. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tudom eldönteni hogy hiszek-e benne, de inkább nem.

Ilyen alapon mindennek kellene hogy lelke legyen, még a lámpának is, hiszen valamiért pont azok az atomok alkotják azt az adott lámpát.

Persze, tudom hogy mi élünk, az nagy különbség, de akkor sem látom értelmét a lélek létezésének.

Az ember képes szaporodni és ha megfogan valaki akkor ott lesz egy élőlény, a lélek nekem ebbe annyira nem fér bele, vagy csak még nem találtam olyan helyet ahol ez kellőképp el lenne magyarázva

2022. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 Psylocyber ***** válasza:
75%

Mit jelent az, hogy létezik? A fizikai valóságban vagy a gondolataidban?


Egyébként fizikai értelemben semmi nem utal se isten, se a lélek létezésére. Innentől fogva ki-ki döntse el maga, hogy milyen fantáziavilágban hisz.

2022. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 Drakula ***** válasza:
90%
3- A lélek=tudat + személyiség + élet.
2022. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
80%

B. azért nem hiszek, mert nem akarok hinni. A tényeket fogadom el, amikor bebizonítják, hogy van, akkor van, amíg nem, addig nincs.

Egyébként a tökkelütött vallásosok azt már nem tudják, megmagyarázni, hogy Isten vagy a Sátán hogyan tudja a "lelket" büntetni? Éhezteti, megégeti? De az csak a testnek rossz, az meg már rég elporladt a föld alatt...

2022. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 Drakula ***** válasza:
4%

6.-os.

1. A sátán nem tud büntetni.

2. Nyilvánvalóan belerakja egy fizikai testbe a lelket. Hisz minden élvezet/fájdalom a test érez.

Ezt le számitva örvendek neked hisz segitesz írásoddal alátámasztani azt a tényt amit ez a nagy okos nem ért:Hogy nem az alapján döntesz te vagy én a frakciók közt hogy félsz tőle vagy sem.

2022. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim válasza:
100%
Én hiszek benne, hogy létezik.
2022. júl. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim válasza:
100%
Én is.
2022. júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem hiszek a lélek létezésében mert semmilyen tudományos bizonyíték nincs rá.

Mondjuk ha bizonyított dolog lenne, akkor meg nem kellene hit, hanem tény volna.

2022. júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!