Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hiszitek azt, hogy a...

Miért hiszitek azt, hogy a lélek nem létezik?

Figyelt kérdés
Volt egy kérdés : Ennek most ez legyen az ellenkezője!

2022. júl. 4. 15:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 Kólauborkával ***** válasza:
94%

Ahogy kb.: mondták előttem: hinni az hisz, aki nem tud.

Amikor nem tudok valamit, akkor úgy mondom: azt hiszem… amikor tudok valamit úgy mondom: …ezt így tudom….

Tehát ha bizonyítva lesz, akkor majd azt mondom: így tudom, amiről meg nincs információm én nem hiszek semmit, mert az igazság lehet pont az ellentettje az én hitemnek, vagy valami teljesen más…

2022. júl. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
59%
Tudtommal én magam vagyok a lélek és van egy testem.
2022. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:

Ezek meglehetősen összetett kérdések. Azt gondolom, az vitatja a túlvilág létezését, aki nem nyitott felé, vagy akinek nincs ez irányú saját tapasztalása, élménye. Mindazonáltal a túlvilág bizonyítása nem úgy működik, mint a tudományos tényeké. Nem bizonyítható egyféle módszerrel és bármikor.

Aki rendelkezik meghatározó saját élménnyel, számára már nem lesz kérdés a létezése. Aki ha nem is rendelkezik ilyennel, de kellően nyitott, talál bőven bizonyítékot a szakirodalomban. Aki pedig nem nyitott, annak hiába is lenne bármilyen bizonyíték.


Erről e két cikkemben írtam bővebben:



[link]


[link]

2022. júl. 4. 20:49
 14/64 Miss Endzsi ***** válasza:
Nekem volt saját élményem, mégsem hiszek benne.
2022. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:
Oké, de vajon miért nem nyomta meg senki az első válasz lehetőséget? Még önmagatoknak is hazudtok, annyira szánalmasak vagytok.
2022. júl. 4. 21:05
 16/64 A kérdező kommentje:
Nem nekem hazudtok, hanem magatoknak.
2022. júl. 4. 21:06
 17/64 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Többek között azért nem, mert nem félünk olyantól amiről nincs infónk, legalább annyit, hogy ártana nekünk, de a lélekről még ennyi információnk sincs bizonyítva, de ha neked ez fáj, akkor nevezz hazugnak meg szánalmasnak.
2022. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 Drakula ***** válasza:
100%
Azért nem nyomtuk meg az első opciót mert attol hogy van lélek, nem következik hogy büntetést kap. Főleg akkor ha újjászületés van vagy nincsen túlvilág (Ebben az esetben szellemként élnénk itt is kisértenénk)
2022. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 A kérdező kommentje:
De nem szomorú hogy nem hisztek a lelketekben? Akkor miben hisztek, hogy csak test és öntudat vagytok, és ennyi? Szerintem ez szomorú. Talán én azért hiszek a lelkemben, mert rettenetes lelki fájdalmakat éltem át. Ha nem lenne lelkem akkor mi az ami annyira fáj? Az érzésekért most már tudjuk hogy az agyunk felel, nem pedig a szívünk. De ha sértegetnek engem, nem az agyam fáj, hanem a lelkem. Jól van, ne higgyetek abban, hogy a lélek létezik. De én hiszek benne. Az én lelkem él, és szenved, és gyógyítsa saját magát. Mindent megtettek azért, hogy tönkre tegyék a lelkemet, annyira hogy a halálba vágytam magam. Most úgy érzem hogy kezdem elhagyni a régi traumákat, és amiket belém vertek, azt a sok mocskolódást. Igyekszek elengedni, és nem kapaszkodni a fájdalomba, csak azért, mert csak azt ismerem. A mások lelki állapota nem lehet az én büntetésem. Nem én felelek érte. Nekem vissza kell szereznem a saját lelki állapotomat, ami a nyugalom, béke, öröm. Nekem muszáj a saját pszichológusomnak lennem. Megértettem végre, hogy aki engem sértegetett gyerek korom óta, igazából saját magával van baja. De rám erőltette a saját lelki fájdalmait, hogy megmérgezzen engem is. Egyszerűen rám erőltette, hogy én is éljem át, azt amit neki kellett. Ehhez bizony jóadag gonoszság is kellett. Látta hogy szenvedek, de meg sem rezzent, csak tovább folytatta. Még az sem érdekelte, hogy ha megölöm magam a nyomás hatására. Van egy nagyon erős dolog, amivel a lélek rendelkezik, és én tudom hogy mi az. Ez olyan dolog amivel a test vagy a tudat nem rendelkezik. Ezért tudom, hogy van lelkem.
2022. júl. 4. 21:41
 20/64 Drakula ***** válasza:
100%

Én hiszek abban hogy lélek van.

Csak azt akartam mondani, hogy senki nem azért nem hisz a lelkének létezésében mert fél hogy pokolra kerül.

Hisz attól hogy van lelkünk nincsen okunk azt hinni hogy van pokol.

Bár én a pokolban is hiszek, de nem azért mert van lelkem.

2022. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!