Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hiszitek azt, hogy a...

Miért hiszitek azt, hogy a lélek nem létezik?

Figyelt kérdés
Volt egy kérdés : Ennek most ez legyen az ellenkezője!

2022. júl. 4. 15:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 SZücsöm ***** válasza:
26%

30


ŐŐŐŐ... de miért is kéne bizonyítanom a létezését? Segíts már ki. Hol állítottam az írásomban hogy létezik? Csak mert ha nem találsz ilyen utalást akkor nem igazán látom az érvényét az írásodnak.

2022. júl. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 A kérdező kommentje:
Nem vagyok keresztény. Amúgy meg fájt itt valakinek az, hogy azt mondtam szánalmasak vagytok? Nem hinném hogy amiatt szaladnátok felvágni az ereiteket, mint ahogy én szoktam. 🙂 Sértő volt?
2022. júl. 4. 22:28
 33/64 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sértő volt. Nem is kicsit.

Ráadásul ilyenkor rögtön arra gondol az ember, hogy hol az értékítéleted, miféle ember lehetsz?

Ha pedig nem vagy keresztény, mit akarsz a Bibliától? Akkor ne hivatkozz rá ilyen kérdésben.

2022. júl. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 Psylocyber ***** válasza:
100%
szerintem elsőre sértő, de egy kis empátiával felfogható, hogy itt neked van valami problémád a háttérben. De nem lesz gond, amíg van benned önreflexió, és elő tudod varázsolni az alázatot is. Kivéve, ha betalálnak a trollok, mert akkor a végtelenségig fognak hergelni és úgy kifakadsz, hogy maga a jóisten is felszisszen :D
2022. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 Psylocyber ***** válasza:
100%
már ha létezik
2022. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Viszont amennyiben nem érzed magad mentálisan a toppon, akkor megvannak az erre megfelelő szakemberek, akikhez nem ciki elmenni.

Akinek villanyszerelési problémája van az villanyszerelőt keres, akinek víz gondja, az víz szerelőt, aki pedig mentálisan nem érzi jól magát az pszihológushoz megy.

Ezt csak megjegyeztem teljesen jóindulatúan, mert MO.-n bizonyos helyeken dilidoki szindróma alaklult ki valamiért a szakemberekkel kapcsolatban, pedig csak jó szakemberhez kell menni.

2022. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:

Na, szóval.. Az amivel lélek rendelkezik, az a végtelen vágy a fejlődésre. A szabadságra. Arra is, hogy a test korlátaiból kiszabaduljon. Erre nagyrészt az álmaimból jöttem rá.

Nem kell dili doki, én magamat gyógyítom.

Nem fogom őket gazdagítani, ők hasznot húznak mások szenvedéséből. Jól vagyok. Szerencsés vagyok, mert mindig kapok álmokat, amik tudassák velem, hogy mi zajlik a lelkemben. Sokszor álmodtam, hogy visszamegyek a múltba, és keresem saját magamat, de nem találom. Fényképeket keresek magamról, és tárgyakat, amik szorosan hozzám kapcsolódnak. Erre a puszta tudat nem képes. De ez még nem minden. Megálmodtam saját élet helyzetemet is például. Hadd meséljem el. Egyszer azt álmodtam, hogy volt egy disznó, egy gépben volt belerakva. Tehát nem menekülhetett. Elkezdték az orrától kezdve élve ledarálni. A disznó iszonyatosan szenvedett, de hangot nem adott ki. És, az a disznó én voltam. Erre utóbb jöttem rá. Olyan brutálisan megfogva éreztem magam akkor, magatehetetlennek, védtelennek. És gyakorlatilag ugyanúgy daráltak úgymond a lelkemet, az energiáimat- a mérgező családom- és ezt álmodtam meg. Ez olyan szint, amikor nem tudtam kiállni magamért, és beletörődve a kiszolgáltatottságba csak szenvedtem. Ezt az álmomat a sok közül hát szerintem nem a tudatom kreálta, hanem valami erősebb dolog, a lelkem. És még sok álmom volt, a lelkem üzente nekem ezekkel, hogy már nem bírja tovább, és hogy mennyire szenved. És mondtam ugye magamnak, hogy igen, tudom, hogy nagyon szenvedsz lelkem, de tehetetlen vagyok. Sajnálom, de ezt át kell élned, azért hogy fejlődj, hogy erősödj, hiszen ezért akartál erre a világba leszületni. Aztán olyan üzenetet is kaptam álmomban egyszer, hogy ne érdekeljen az, hogy a bátyám állandóan bánt engem a kegyetlen kijelentéseivel. Állandóan azt mondta hogy nem érek semmit, hogy bolond vagyok, hogy nincs bennem semmi jó és sok más szörnyű dolgot, többek közt azt is, hogy öljem meg magam. Továbbá sokat álmodok a gyengeségeimről, de azt az üzenetet is kapom egyben hogy van, amiben csak én vagyok jó. Egyébként ha kigúnyoltok, ha nem, az lett a pszichiátriai eredményem, hogy az agyam bizonyos funkciói sajnos nincsenek eléggé kifejlődve. De ezt nem csodálom, mert anyám gyerek koromban úgy tartott hogy sehová nem engedett, gyakorlatilag ülve nőtem fel, és nem kapott elég ingert az agyam, amitől kifejlődhetett volna. Szóval, elismerem nem vagyok okos, sőt.. de hiszem hogy valamiben tényleg jó vagyok. Jó, tudom, hogy most nem érdekel senkit az életem története, nem tudom miért mondtam el, de ha egyetlen ember tanult belőle valamit, akkor már megérte. Szerintem az én erőségem a bölcsesség. Talán hülye vagyok, ha úgy tetszik, de viszont bölcs. Jöhetnek a rosszindulatú megjegyzések. Sértegessetek. Mondjátok azt, hogy nem érek semmit. És hogy mindenben tévedek, és óriási baromságokat hordtam most itt össze.

2022. júl. 5. 00:19
 38/64 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tudatodat az agyad hozza létre, az agynak a részei különböző dolgokért felelősek ( memória, szervek irányítása, hormon szabályozás stb.) Ha az agy megbetegszik akkor megváltozik a személyiség pl: alzheimer kór esetén elfelejted emlékeid és újakat sem tudsz megjegyezni. De a személyiségünk többször is megsemmisül életünk során pl: kisgyermekkori éned és gondolkodásod teljesen eltűnik idős korodra. A személyiséged vagy te ami ennyire ideiglenes állandóan változó dolog amit a tested anyagcseréje tart fent. Ha leállnak az életfunkcióid akkor oda lesznek az emlékeid és a személyiséged is ( ezt bizonyítják pl az alzheimer kóros betegek, nekik még csak részben "állt" le az agyuk de már oda a személyiségük, nagyszüleim is ebben a kórban szenvedtek sajnos.) Mi lenne az a lélek amiről a kérdés szól? Mi marad belőled ha oda a tested az emlékeid és a gondolkodásod?
2022. júl. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 A kérdező kommentje:
A lélek lenne az Istentől kapott halhatatlan részünk. Ha a lélek nem létezik, akkor én feleslegesen szenvedtem le az egész életemet, és semmi sem tartana vissza az öngyilkosságtól, valamint az emberöléstől sem.
2022. júl. 5. 00:36
 40/64 Miss Endzsi ***** válasza:
23%
Az a szép ebben, ha átéled majd a DMT felszabadulást az agyadban halálodkor, akkor valószínű látni fogsz dolgokat, átkerülsz a többi lélekhez. Ha nem éled át szimplán csak kikapcsolsz, észre sem veszed. Kívánom, hogy éld át, és mindenki más is.
2022. júl. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!