Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hiszitek azt, hogy a...

Miért hiszitek azt, hogy a lélek nem létezik?

Figyelt kérdés
Volt egy kérdés : Ennek most ez legyen az ellenkezője!

2022. júl. 4. 15:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:
Oké, visszavonom, nem vagytok szánalmasak, csak kérlek ne sértegessetek, mert év tizedek óta, csak most kezdem jobban érezni magam. Nem szeretnék visszaesni.
2022. júl. 4. 21:50
 22/64 anonim ***** válasza:
100%
Semleges állásponton vagyok. Nincs bizonyíték a lélek létezésére viszont azt sem sem tudják bizonyítani hogy nincs. Szóval, szeretném hinni hogy létezik de ha nem létezne, akkor sem dőlne össze a világ.
2022. júl. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 Drakula ***** válasza:
100%

"Oké, visszavonom,"

Ez jó dolog.

"Nem szeretnék visszaesni."

Akkor kerüld a gyk-át.

Ha itt kifejtesz egy véleményt valamien ideologia mellett, az emberek nem téged látnak hanem az ideologiát, amit ha utálnak, elkezdenek sértegetni.


Csak akkor maradj itt ha tudod hogy a sértések nem ellened szólnak.

2022. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:
Hát az én világom össze dőlne, az biztos. Habár a Biblia úgy utal a lélekre hogy az semmi több, mint maga az ember élete.
2022. júl. 4. 22:02
 25/64 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy kerülnöm kéne a gyk-t, mert tele van rosszindulatú emberekkel, és a kilencven százalékuk, csak azért jön ide, hogy beszólogasson, és sértegessen másokat. Sajnos ilyenek az emberek.
2022. júl. 4. 22:05
 26/64 SZücsöm ***** válasza:
100%

19 Azt a dilemmát hogy az "agyad vagy a lelked fáj e" könnyen el lehet dönteni. Mivel megfelelő vegyületek beadásával,lenyelésével,felszívásával még a lelki fájdalmakat is el lehet tüntetni amíg az adott szerek hatnak ezért elég könnyű kitalálni honnan származnak ezek az érzések.


Amúgy meg a helyes kérdés szerintem inkább hogy miért kéne hinni valamiben?


Ha van egy random állítás miért kéne elhinnem? Azért mert logikusnak tűnik?


Az még nem jelent semmit hogy az egyénnek valami logikusnak tűnik.

Régen mindenkinek logikusnak tűnt hogy a föld lapos.


Azért mert szeretnéd hogy az állítás tárgya igaz legyen esetleg rettegsz az ellentététől? Az így kialakult hitvilág szerintem a legsemmirekellőbb. Semmi nem derül ki belőle csak az egyén vágyai,félelmei.


Azért mert tapasztalt valamit az egyén? Sajnos ezzel csak az a baj hogy a tapasztalás nem jár megértéssel. Értsd attól mert még volt halálközeli élményed, nem fogod tudni hogy csak sima hallucináció, az agynak egy nem ismert képessége, a tudatod, vagy a lelked élte e át az élményt.


Max akkor tudhatnád biztosan kizárni a hallucinációt ha a látomásod kapcsolódna a valósághoz. Pl "nagymama szelleme" megmondja hova ásta a casht a kertben, és a valóságban is ott találod.


Tehát miért is kéne csak úgy hinnem egy állításban?

2022. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem igazán értem, hogy ha keresztény vagy, mit keresel az ezotérián.

A másik dolog, hogy a lélek létezését tiltja az energiamegmaradás.

Ezek után én is úgy vagyok vele, hogy ha valaki azt mondja, hogy létezik, akkor bizonyítsa be.

Addig fölösleges vele foglalkozni. Ilyen alapon Festéktüsszentő Hapci Benő is létezhet - és főleg úgy, hogy őt nem tiltja semmilyen törvény.

2022. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 SZücsöm ***** válasza:
75%
22 Valaminek a nem létezését lehetetlen bizonyítani. Főleg hogy a nem létező dolgok számának csak az emberi képzelet szab határt.
2022. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, zéró önkritikád van. Te sértegetsz másokat a f@szságaiddal mint pl: "Még önmagatoknak is hazudtok, annyira szánalmasak vagytok" és utána azt íród hogy: gyk tele van rosszindulatú emberekkel, és a kilencven százalékuk, csak azért jön ide, hogy beszólogasson. Ember, te egy alternatív valóságban élsz...
2022. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
61%
SZücsöm. Jó, akkor bizonyítsd a létezését.
2022. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!