Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha létezik valami, akkor...

Ha létezik valami, akkor miért kell benne hinni?

Figyelt kérdés

Itt gondolok a karmára, különféle istenekre és egyéb természetfeletti lényekre / történésekre.


Hiszem ha tudod, hogy létezik és biztosan állítod, akkor tudod, de nem hiszed már.



2023. ápr. 14. 09:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Mert sosem lesz rá bizonyíték
2023. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

A történelem során a vallások sokszor a társadalom összetartásának voltak az eszközei. Ha valaki megkérdőjelezte a vallási tanok hitelességét, a közösséget bomlasztotta vele, felmerült volna az a kockázat, hogy több kisebb csoportra szakad az addig nagy létszámú, egységes, gazdaságilag és katonailag erős társadalom. Ez egyébként meg is történt pl. a keresztény reformmozgalmak létrejöttekor, számtalan vallásháborút eredményezve.

A vallási tanok jó része ugyanakkor nem bizonyítható észérvekkel, ezért írták elő az egyházak a feltétel nélküli hitet.

2023. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Thunderfairy ***** válasza:
36%
Ami nem létezik abba kell csak hinni. Ami létezik az van és kész. Ha már hinni lehet csak benne ott baj van.
2023. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%

Eleve az életben sem kell hinni….

Honnan tudod hogy nem csak egy vetület, egy illúzió?

2023. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

#4

Onnan, hogy ha nem feltételezem ezt a valóságot, akkor semmit sem értek, mert ezen a valóságon kívül nem tapasztalok semmi mást.


Mellesleg nem tudom, max eléggé biztos vagyok benne.

Ha van ellenvetésed, akkor szívesen olvasnám.

2023. ápr. 14. 13:35
 6/35 Grimfox ***** válasza:
58%
Ha valamit tudsz, nem kell benne hinned. A hit egy érzés, amiről nem te döntesz, ahogy a legtöbb érzésről sem. Ha valaki hisz valamiben, és közben megbizonyosodik a létezéséről, akkor a hit érzése nem fog elmúlni, sőt, nagy eséllyel erősebb lesz, csak mellé ott lesz a bizonyosság is. Ugyanígy, ha hit nélkül feltételezel valamit, kutatsz utána, és megbizonyosodsz a létezéséről, az nem jelenti azt, hogy hinni kezdesz benne. A hit érzése nem feltétlen jelenik meg ettől. Viszont attól még ugyanúgy meglesz a bizonyosság.
2023. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
48%
a hit szemelyes meggyozodes, innentol kezdve szubjektiv tehat nem kell, nem kenyszeritett
2023. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
0%

Annyira nem lehet meggyőződés ha el sem tudom dönteni hogy miben higgyek vagy hogy hiszek e valamiben vagy sem….


Bár szerintem minél többet gondolkodik meg agyal valaki annál kevésbé fogja tudni eldönteni hogy miben higgyen vagy hogy érdemes e hinni bármiben

Én személy szerint azt sem tudom eldönteni hogy létezik e a sors és az irányítottság vagy minden random történik

Elég nehéz így élni

2023. ápr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
0%

pontositom, a hit az ertelmezo szotar szerint is szemelyes meggyozodes.

szerintem ez alapjan, ha nincs szemelyes meggyozodesed (hited), akkor megis csak pontos a meghatarozas

2023. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

#8 #9

Ha nem tudod eldönteni, hogy hiszel vagy sem, akkor nem hiszel.

Nincs középút, vagy hiszel vagy nem.

Attól még vacillálhatsz, de jelenleg nem hiszel.

2023. ápr. 14. 16:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!