Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen legyen szerinted a...

Milyen legyen szerinted a jövő vallása?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a társadalomnak vissza kell térnie a szakralitáshoz.

Milyen legyen a modern vallás, ami független a régi dogmatikus vallásoktól, és ötvözi a modern spirituális módszereket?


2023. júl. 29. 22:17
1 2 3
 1/23 Grimfox ***** válasza:
67%
Valami szinkretista, mert így nehezebben fajul dogmatizmusig. Olyasmi, ami az összes vallás alapjainál jelen lévő közös igazságokat fejezi ki mindenféle ráépített hiedelem nélkül. Inkább morális, és szellemi útmutatás kellene hogy legyen, mint tényleges hitrendszer.
2023. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Egyetlen hit lehetne benne: Test és lélek kettősségének feltételezése


Minden más tapasztalatokon alapuló tudás.

Fontos az elfojtáson alapuló lelkigyakorlatok kiküszöbölése.

Ami bent felesleges az jöjjön ki. Ennek megfelelő kereteket kell teremteni.

2023. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
Betiltaná az Iszlám nevű mentális vírust
2023. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Grimfox ***** válasza:
86%
Az összes ábrahámi vallás hasonló, még ha nem is mindegyik ennyire hajlamos az extremitásokra. Mindegyik az emberiség megosztására alapul. "Mi, és Ők". Mi a jók, akik igazak, akik az igazságot tudják, és Ők, a rosszak, bűnösek, tudatlanok, megvezetettek. Ez nem csak a vallási életre igaz. Ez az ember alap természete. Ezért is ragadott meg olyan sok embert a három nagy ábrahámi irányzat. Az alap természetüket szólítja meg.
2023. júl. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan sose lesz, hogy minden egyes ember ugyanabban hisz. Mindig lesz változatosság hitekben, istenképekben. Viszont szerintem pár évszázad múlva eljutunk oda, hogy az ateizmus lesz a leginkább elterjedt.
2023. júl. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
100-200 év múlva ki fog kopni az összes jelenlegi vallás
2023. júl. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
vallás nélkül jól megvannak az emberek, a legfejlettebb országokban sokkal kevesebb a teista, mint az ateista
2023. júl. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellenek vallások. Maradjon meg az emberek hite legfeljebb, ha ragaszkodnak hozzá.
2023. júl. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a materializmus válik fő eszmévé, így felváltja a jelenlegi uralkodó vallásokat, spirituális rendszereket. Én még azt is el tudom képzelni, hogy a jővőben a materializmus nevében üldözni fogják azokat (vagy erőszakosan próbálják "megtéríteni" azokat) akik megmaradtak spirituális beálítottságunak. Így lehet hogy az új vallásokat vagy spirituális rendszereket követők csak titokban tudják gyakorolni hitüket.


Az hogy milyenek lesznek ezek az új vallások, majd meglátjuk, ha megnézed a 20. század végén, 21. sz. elején már csomó új "vallás" és spirituális gyakorlat született.

2023. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9


A materializmus már Einstein óta egy bukott vallás. E=mc2

Minden energia.

Magát a világot is többnyire energiahullámok segítségével érzékelik az élőlények. (fény-, hanghullámok stb...)

2023. júl. 30. 09:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!