Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen legyen szerinted a...

Milyen legyen szerinted a jövő vallása?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a társadalomnak vissza kell térnie a szakralitáshoz.

Milyen legyen a modern vallás, ami független a régi dogmatikus vallásoktól, és ötvözi a modern spirituális módszereket?


2023. júl. 29. 22:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

A materializmus nem vallás, hanem elv.

Mindenesetre társadalmunk alapvetően materialista és a materialista egyének előszeretettel tapossák azokat akik nem materialisták.

Szerintem megkéne találni azt az arany középutat, ahol a materialista nyitottabb, toleránsabb a spirituálissal, a spirituális pedig nem fogad el minden abszurd marhaságot igaznak.

2023. júl. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

#11


Köszönöm a kioktatást! Szándékosan neveztem vallásnak, mivel valami olyanban hisz ami nem is létezik.

2023. júl. 30. 09:47
 13/23 anonim válasza:
45%
Semmilyen. A 21. században a vallásokat már túlhaladtuk,. már semmilyen vallásra vagy egyházra nincs szükség. Ha a mai nyugdíjas korosztály kihal, a vallások és egyházak el fognak tűnni, 50 év múlva nem marad belőlük semmi (kivéve a természeti népek természetvallásait, amelyek megmaradnak, amíg vannak ilyen népek). A modern társadalomban már nincs helye a vallásnak.
2023. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
43%

#12

Oké, akkor legközelebb próbálj valami értelmeset is ideböfögni.

2023. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

#12


Felmerül a kérdés, hogy vak hitű materialistaként miért jössz ide böfögni és másokat ócsárolni?


Miért nem keresel az elveidnek megfelelő fórumot?


De ne válaszolj! Csak menj és keresd meg a neked megfelelő helyet! Okéka?!

2023. júl. 30. 15:42
 16/23 anonim ***** válasza:
59%

#15

"Felmerül a kérdés"

Szóval másokat meg tudsz kérdőjelezni, de a a saját hited nem?

Érdekes.


"hogy vak hitű materialistaként"

1) Nem hiszek a materializmusban.

2) Nincs vak hitem semmiben sem, általában a kereszténység és ehhez hasonlók szoktak vak hitet használni.


"miért jössz ide böfögni és másokat ócsárolni?"

Szóval másokat elkezdesz sértegetni és csodálkozol, hogy valakinek nem tetszik?

Őszintén ez a legkeresztényebb dolog valaha.


"Miért nem keresel az elveidnek megfelelő fórumot?"

Mert ez egy nyílt fórum és nem te mondod meg, hogy ki hova írhat.

De ha téged ennyire zavar a szólásszabadság, akkor miért nem keresel magadnak olyan fórumot ahova csak keresztények írnak?


"De ne válaszolj!"

Késő, mellesleg te kérdeztél, én válaszolok.

Tudod, így működnek a beszélgetések.


"Csak menj és keresd meg a neked megfelelő helyet!"

Megtaláltam.

Köszönöm, hogy ebben te is segítettél <3


"Okéka?!"

Nem okéka.

2023. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#16


Mondtam ne válaszolj!


Csak szépen menj el oda ahol szívesen látnak!

2023. júl. 31. 00:45
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi, de ha írsz én válaszolok.

Legközelebb egy kérdőjelek se tegyél.


Én amíg hibás megállapításokat látok, vagy esetleg olyat amivel nem értek egyet, szívesen megvitatom.


Itt is szívesen látnak, hiszen ha nincs igazam bárki megírhatja.

Egyenlőre csak te szereted a logikai hibákat felsorakoztatni.

De bárki beszállhat a vitába.



De még mindig kíváncsi vagyok, hogy miket szoktál mondani más ateistáknak.

Tudod amin nagyon elgondoloznak szerinted és csak ignorálják.

2023. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%

Talán a Keresztény vallás is teljesen jó lenne, ha kinőné a torzulásait.

Pál Feri pl. próbálja az önismerettel is összekötni.


Teljesen jó egy személyes Isten képet vetíteni egy 3-4 éves gyereknek, de ahogy a a gyerek fejlődik, úgy az Isten képét is fejleszteni kell (nem biztos, hogy az egy jóságos nagyapó a világ tetején). A Biblia szószerinti értelmezését is egy idő után átvehetné a metafórikus értelmezés.


Avilai Szent Teréz is írt olyanokat, hogy fontos az ima, de fontos az elmélkedés is. Ki imádkozik kihez?

Írta, hogy az önismeret is fontos (16. században?).


https://www.youtube.com/playlist?list=PLo-zQR3h5fD1OiL-catEA..


A parancsolatok is túlzóak. Vannak pletykák, hogy eredeti óhéber nyelven azok nem parancsolatok voltak, hanem jövőbe vetített kijelentések.


pl. "Ne lopj!" helyett valami olyasmi, hogy "Tartózkodj a lopástól és nem fogsz majd lopni. (Amikor érett leszel az Isten országához).


Írta is valaki, hogy az ösztönök brutális elfolytása elég dúrván visszaüthet, gondolom ki kell élni ezeket valami kevésbé ártalmas módokon.


Na meg ez az örök kárhozattal fenyegetés, meg annak a kivásárolhatósága....


Van valami a Hinduk kasztrendszerében is, igaz a kasztba beszületés családi oldalról kamu gyanús.


De van vagy 4 kaszt:

- papok: ők képesek a komplexebb gondolkodásra, amolyan polihisztorok, bölcsészek, nekik az elmélkedés és a tanulás az útjuk

- királyok, harcosok: ők a harcművészetek által tudnak legjobban fejlődni

- mesteremberek: kereskedők, földművesek, technikusok, stb.

- szolgálók, segítők


Szóval valahogy a vallást is úgy kellene művelni, hogyha pl. valaki harcos természetű, akkor azon az úton kínálni neki fejődési lehetőséget. (Persze gondolom ennek nem egy merev rendszernek kéne lennie, hogy beskatujáznak valakit valahova, mert akkor már jön a korrupció. Hanem, valahogy segíteni (nem átverni) a követőket, hogy éppen azon az úton fejlődhessen amire rezonál.) Ezt részben eddig is tudta vinni így-úgy az iskola rendszer.

2023. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

#14:30


De ezt majd csak az összeomlás utánni ujjáépülésben.

Az apokalipszisben a Halhatlan Joe szerű rendszerek lesznek életképesek :) :(

2023. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!