Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van a halál után?

Mi van a halál után?

Figyelt kérdés

2023. nov. 11. 18:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
18%
A halál után a halderék van. D
nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is szoktam gondolkodni. Én hiszem, hogy a halál után van valami, de csak azért, mert az abszolút semmit nem tudom elképzelni. Hogy az a valami újjászületés, feltámadás, túlvilag, más dimenzióba lépés vagy egyéb, azt senki nem tudja, mert a halottak nem mondják el. Szerintem ezen fölösleges is gondolkodni. Csak a jelen számít, hogy mi van a halál után, egyáltalán mikor halunk meg, az mind rejtély, ettől izgalmas. Ha egész nap ezen pörög az agy, az nem segít. Élj a lehetőségeidhez mérten jó életet, próbáld élvezni a jelent, aztán ha eljön a te időd is, megtudod a választ.
nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Mind, akik meghaltunk egyek leszünk. előszőr a semmibe kerülünk. Az abszolút semmibe, ahol még a fekete sem létezik. Mind egyszerre kerülünk oda, a valaha élt összes élőlény lelke. Egybe olvadunk, egyé válunk és akkor már nem mi leszünk. hanem azt mondjuk: "Én vagyok"

Mind Isten leszünk. De már nem mi leszünk, hanem Ő. Ő pedig az, aki a Krisztusból lett. És aki a Krisztust is elküldte. Egyek leszünk a Krisztusban.


Aztán ott a nagy semiben csak így Isten lelke fog lebegni. Már mi leszünk az Isten.

"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet. A föld puszta volt és üres, sötétség borította a mélységeket, és Isten lelke lebegett a vizek fölött. Isten szólt: „Legyen világosság”, és lett világosság."

(Teremtés 1: 1-3)


Lehet most még nem érted, de akkor már érteni fogod. Sőt, a szemeddel látod majd, ahogy ebben a pillanatban az én szemem is látja, ahogy verem a billentyűzetet. Úgy hallod majd akkor az én mostani gondolataimat, ahogyan ezt a szöveget is olvasod. Én pedig pontosan foglak látni téged is és mindenkit.

Nem lesz titok, nem lesz semmi sem rejtve, minden igazság és bölcsesség bírtokosai leszünk minden hatalommal.


De állj! Azért ne siessünk meghalni. Most még nem értjük, de oka van a földi létnek. Élvezzük ki, amig tart, az örökkévalóságot pedig bőven lesz időnk kiélvezni.

Jézus Krisztusra figyelj. Azt kövesd, amit ő tanított és akkor minden rendben lesz. De szabad akaratod van. Ne a holtakra figyelj, hanem az élőkre. Mindenki él és Krisztusban él mindenki.

nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 NTBS ***** válasza:
Ezt pontosan nem tudjuk.
dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!