Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelenthet ez az álom, ami...

Mit jelenthet ez az álom, ami mostanában egyre gyakrabban történik? Nagyon nyomaszt.

Figyelt kérdés

Már az elején szeretném leszögezni, hogy még egy kérdést sem írtam ki az ezotéria témakörbe, mert nem vagyok az a kimondott paranormális jelenségekben és egyebekben hívő ember, de most tényleg válaszra lenne szükségem valakitől/kiktől, akik esetleg jobban érthetnek ehhez a témakörhöz, mint én.

Kiskoromban a szokásostól eltérően, nagymamámnál nevelkedtem fel, imádtam, őt tekintettem édesanyámnak, és sajnos egy súlyos betegségben elveszítettem már 8 éve. Természetesen a halála utáni közvetlen időkben rengeteget álmodtam vele, de ezt természetesnek tekintettem, hisz még nagyon friss volt az egész. Aztán a 3., 4. évben fokozatosan csökkentek ezeknek az álmoknak a gyakoriságai, szinte már el is múltak teljesen. Most azonban, 2-3 hónapja, hetente többször álmodom vele, és rettenetesen nyomaszt.. Nagyon jó látni, érezni (mert ilyenkor még ébredésem után is egy kis ideig érzem az illatát..) Mindig azt álmodom, hogy egy abszolút sötét utcán elindulok, semmi fény nincs, sem mögöttem, sem mellettem, sehol, csak előttem, de az is nagyon messze van még tőlem. Dülöngélek, nagyon nagyon félek, és a végén valahogy megérkezem mamám házához. Bemegyek, keresem, (pedig álmomban is tudom, hogy már meghalt) és megtalálom abban a fotelban, ahol mindig ült. Ezután mindig az következik, hogy valamilyen módon kiderül számomra (álmomban), hogy Mama meg sem halt, csak nem látogattam meg 8 éve. Ilyenkor őrjöngök, sírok, nem hiszem el, hogy hogy történhetett ez,de mamám szorosan megölel, puszilgat, és itt mintha elvágnák az álmomat egyszer csak ott állok a sírja előtt és olvasom a nevét a sírkövén, és minden egyes alkalommal fizikai fájdalmat érzek, mikor felébredek pedig szó szerint érzem az illatát..

Miért lehet ez, és miért történik ilyen hosszú idő után?


2011. febr. 7. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes...

Ismerek egy embert, aki 28 percig halott volt, és elmondta, hogy mi történt vele abban a 28 percben.

Először egy fekete alagútba került, a végén egy kis fényponttal, amely egyre növekedett (a fény felé ment), majd szellemszerű, de csillogó Fénylények fogadták az alagút végén.

Szerintem az álmodban a sötét utca, a végén egy kis fényponttal ugyanezt "mutatta be", csak a Fénylények helyett a nagymamád (vagy a szelleme)vár/várt rád a házában.

Ezek alapján azt feltételezem, hogy a nagymamád szelleme valami miatt vagy ittmaradt ebben a dimenzióban, vagy sikeresen "továbbment", de valamilyen okból kifolyólag "hívogat", vagy csak hiányzol neki.


Természetesen az is lehet, hogy nincs semmi jelentősége az álmodnak, de ezt nem lehet biztosan tudni.

2011. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Remélem, tudtam segíteni. :)
2011. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

lehet, hogy hülyeség, de nem lehetséges, hogy a nagyid még mindig melletted van szellemként, és kapcsolatba akar veled lépni?

el karaja neked mondani, hogy milyen a szellemvilágba lépni.

vagy csak annyira hiányzik neked, hogy te is meg akarsz halni, hogy vele legyél.

fogalmam sincs, ezek csak tippek.

ha hiszel a szellemes dologban, mond el nagyid szellemének hangosan, hogy nagyon szereted őt és nagyon hiányzik neked, de még nem mehetsz vele, neked még itt van dolgod és neki már tovább kellene lépnie egy szebb és jobb világba

ha te is végigjártad az utadat, akkor majd találkoztok

a végén mond el neki újra, hogy mennyire szereted

2011. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én erre következtetek az álmodból:Lehet benned valamilyen bűntudat mamád halálával kapcsolatban.Lehet az egy apróság is, ami mégis csak bánt ,nyugtalanít téged.

Az is lehet, hogy a halálát nem tudtad még teljesen elfogadni máig sem.

Másik meglátásom,hogy életed elég nehéz, sötét időszakát éled, vagy a jövődet látod sötétnek ,kilátástalannak.

Nagymamád talán megtudná adni neked az igazi vigasztalást és biztonságérzetet,amire szükséged van,ha még élne.Viszont,amint látod, a halála ebben mégsem akadályozta meg teljesen,így is tudtok érintkezni, együtt lenni, az álmok útján és ezek az álmok nagyon fontosak.Ő így még most is ott lehet veled, segíthet neked.Próbálj máshogy tekinteni erre az álomra.Segítségként, vigasztalásként tekints rá, mert szerintem az is!

2011. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!