Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire érdemes gyűlölni,...

Mennyire érdemes gyűlölni, úgy értem, hogyan használjam ezt az oldalamat?

Figyelt kérdés
sokszor gyűlölöm az embereket,de belül érzem,hogy ez nem jó,mert visszaüt,de azt is tudom,nem szabad elnyomni,mert mindennek két oldala van.pl.Jézus is kimutatta a foga fehérjét az árusokkal szemben,szóval sztem.nincs olyan ember aki mindent elnéz,ha van,akkor sem úgy,hogy birka,és tűr,hanem tényleg nem húzza fel magát,és az úgy jó neki,nem folyt el semmit,és békés tud maradni.
2011. márc. 17. 18:30
 1/6 A kérdező kommentje:
szóval érdekelne,ti,hogy vagytok ezzel,hogy látjátok,hogyan kezelitek a gyűlöletet.
2011. márc. 17. 18:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az egyik tanárommal vagyok ilyen kapcsolatba


de úgy tudok felülkerekedni rajta hogy végiggondolom ,hogy ő egy ilyen ember, nem tud tanítani ,én úgy sem tudom megváltoztatni a véleményét ,ha meg 1-es után ad még egyet, akkor örülök hogy nem adott hármat.

2011. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
gyűlölni egyáltalán nem érdemes. felesleges energiapazarlás. érdemesebb átalakítani ezt az energiát, és akkor a javadra is válhat azáltal, hogy pl. megszűnik az a helyzet, ami a gyűlöletet kiváltja belőled. pl: gyűlölsz valakit, de találkoznod kell vele. kattog az agyad ezen, tele vagy utálattal, és ez biztos nem jó érzés. aztán mondjuk kipróbálod, hogy pozitív gondolatokat küldesz annak a valakinek. és amikor legközelebb találkoztok, atz veszed észre, hogy nem szívja le annyira az energiádat, sőt, esetleg még jól is érzed magad a társaságában.
2011. márc. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jézus nem a gyűlöletét mutatta ki...hanem a "nem egyetértését"...azért van egy hatalmas különbség. :)

Jézusunk nem esett át a ló túloldalára. Tehát Jézus elnézte a bűneiket, de szóvá tette nekik, hogy azt elkövetik...az "elnézés" azt jelenti, hogy nem állok bosszút, nem azt, hogy rájuk hagyom szó nélkül. szóval az utolsó mondatodban nagyon szépen megfogalmaztad...és az az igazság :)


Gyűlölni pedig annyira érdemes, pontosabban a gyűlölet kb arra van, hogy rájöjjünk az nem jó...erre még egy effekt figyelmeztet...amit fájdalomnak hívünk, ekkor ugye a szívünkön érzünk nyomást, ami nem kissé kellemetlen...a gyűlölet a félelemből táplálkozik, a félelem pedig az elkülönültség érzetéből adódik, és az ez általi egyedüliség érzetéből, ami egy téves megítélésből fakad...aki tudja, hogy egy mindennel, az nem gyűlöl, nem is fél...mivel rájött, hogy minden önmaga...önmagán meg mégis mit gyűlöljön, önmagától mégis mit féljen, amikor ebben a felállásban az "Én"-be beletartozik a szó szoros értelmében minden. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,nagyon tetszettek,zöld ment mindenkinek!
2011. márc. 18. 17:55
 6/6 anonim ***** válasza:

lastoneleft ,jó ember lehetsz:)

nehéz megérteni amit írsz de nagyon jó olvasni.


igyekszem én is változni, de ha valaki direkt ellenszenvet vált ki(legalább is azt szűröm le hogy ezt is akarja hogy ne szeressék) mások iránt ,ekkor olyan nehéz pozitívan gondolkozni a társaságában mikor 1-est ad

2011. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!