Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek a rossz emberek...

Szerintetek a rossz emberek elnyerik büntetésüket?

Figyelt kérdés

Akik rosszul cselekednek, rosszul döntenek, vagy másoknak ártanak, szerintetek ők végül megkapják a sorstól, amit megérdemelnek? Tehát "a fagyi visszanyal" effektus az esetek nagy többségében beigazolódik?

Kiváncsi lennék a tapasztalatokra is. :)


2011. ápr. 17. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem!
2011. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
szerintem se
2011. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha több évtizedig nyomon követed az illetőt, akkor észre veheted, hogy a fagyi visszanyal, de erre sokat kell várni.
2011. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

szerintem elnyerik a büntetésüket, a baj ott kezdődik, hogy amit mi "rossznak" ítélünk meg, az fentebb, lehet nem rossz...

de egy példa:

egy exem agyba-főbe csalt, átvert, eljegyzéssel hitegetett ahelyett, hogy elengedett volna, de olyan sikeres az életben, mint nagyon de nagyon sokan nem!!

tehát segítve van fentről ezerrel.

szakítás után pontosan úgy szeretett egy másik nőt, ahogy én annak idején őt, mire a lány megcsalta, kidobta, a srác hónapokig siratta, ahogy annak idején én őt....

2011. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, ehhez hasonlókra gondolok, mint amiket az utolsó hozzászóló írt.

Én is megfigyeltem, hogy volt, akit megcsaltam, erre jött egy következő srác, aki megcsalt engem. Volt, akit nem vettem komolyan, erre a következő srác engem nem vett komolyan és csak hülyített. Stb.

Anyámmal kapcsolatosan is van egy példa, kiváncsi leszek, évtizedek múlva mi sül ki az egészből. Mindig is a húgommal kivételezett, ő a kis kedvenc, bár már nagyok vagyunk, de egész kiskorunktól kivételezett. Kicsi koromban a tesóm mindig ellopta a cuccaim, a ruháim, amiket fel tudott venni, a kozmetikai szereim stb. Rajtam élősködött, sőt élősködik is (még együtt élünk). Ahányszor sírva mentem anyámékhoz, hogy csináljanak már vele valamit, állandóan ellopja a cuccaim és nem adja vissza, mindig kinevettek anyámék, abszolút nem foglalkoztak velem. Aztán ahogy nagyobb lett tesóm, elkezdte az ő pénzüket is lopkodni. Évek óta lopkodja a pénzüket, nem is keveset. Azóta már mindjárt probléma lett a tesóm viselkedése, teljesen ki vannak akadva. De azért ő maradt a kis kedvenc.

2011. ápr. 17. 16:16
 6/15 Bretso ***** válasza:
82%
A tesódnak semmi közé a karmához, sem ezotériához, szimplán csak elcseszték a nevelését. A szerelmi kapcsolataid pedig a mai világban egyáltalán nem különlegesek, hogy karmázni kelljen. A rosszak pedig nem nyerik el méltó büntetésüket, ahogy a jók sem kapják meg a jutalmukat. Mindenki azt kapja, amit elér, felesleges a jó tündérre várni.
2011. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 BlackSword ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mi a jó, és mi a rossz... Bár5 én alapvetően nem hiszek a karmában, mert semmi értelme... Nem várok másnak rosszat, mint Te... Az életedet nem valamiféle hisztikus erő, mint a karma irányítja, hanem Te a gondolkodó, cselekvő, tevékeny ember... Tehát aki hisz a karmában az egy nem jó (nem jól működő) ember...
2011. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

akkor én csak annyit kérdeznék, ha tömegbe leesik egy tégla, miért pont x, y-t találja el, miért nem mást?


tehát ez "pont őt", "pont akkor" dolog azért csak valami karma/vonzás/akármi szerint létezik, nem?

2011. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

A dolog sokkal egyszerűbb, mint hinnéd. Minden cselekedetünkkel vetünk, ültetünk valamit. Egész egyszerűen nem tudsz mást aratni, mint amit vetettél!

"Ki szelet vet, vihart arat." Ennyi. Az Univerzumban példás a számontartás, ezt nem kell túlspilázni.

A Te szar helyzeted sem következett volna be, ha nem azt veted el valamikor. Továbbá a legtöbb földi szenvedés oka abban rejlik, amit épp jónak, vagy rossznak ítélünk. Hányszor előfordul az életben, hogy amit adott pillanatban, élethelyzetben katasztrófának élünk meg, utóbb, esetleg hónapok,- évek múlva ráeszmélünk, hogy az, akkor, a lehető legjobb volt. És fordítva is igaz, hirtelen úgy tűnik, itt a megváltás. később rájövünk, -ez akkor elég sz@r dolgokat indított el.

Bölcsek szerint, alapjában véve minden történés önmagában "üres", csak mi, emberek töltjük fel jó, vagy rossz tertalommal, a pillanatnyi "ismereteink", helyzetünk szerint.

2011. ápr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A Grimm mesékben igen.
2011. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!